Greenland (třetí edice)

xxxxxxxxoo hodnoceno 33x (Seznam vlastníků)

Greenland (třetí edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Sierra Madre Games
Autoři: Phil Eklund
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Desky hráčů

Předem bych chtěl předeslat, že tohle není žádnej hejt, ale snad snaha o konstruktivní kritiku a určitou zpětnou vazbu pro Davida z Foxíků.
Mám Foxíky rád, fandím jim a mám od nich dost her a určitě si od nich koupím BIOS Origins a High Frontier IV.
Jde mi o hráčský desky a jejich tloušťku/tenkost. Je to pro mě trochu zklamání, že nejsou z tvrdšího papíru, kór když tady před nedávnem docela dost lidí řešilo desky hráčů Podmořských měst, navíc i v originálním Greenlandu jsou ty desky trochu tvrdší. Je to dle mýho názoru škoda, ale chci předeslat že opravdu neznám výrobní náklady a nevím, o kolik by se asi hra prodražila. Já osobně bych si klidně připlatil. Možná by menší krabice vykompenzovala náklady na silnější desky? (velikost krabice mi nevadí, to je spíš k zamyšlení).
Píšu to i proto, že David připravuje mnou výše zmiňované hry od Eklunda a byla by škoda to aspoň nevzít v potaz.
Jinak držím palce a díky za hry.
16.10.2019 12:23:57

IN

re
Ano, i já bych raději silnější. Používám stejného výrobce jako velcí vydavatelé a standardem je 300g papír. Pouze kvůli mé zakázce výrobce nenakoupil silnější papír. Při malých nákladech jsem řešil výrobu desek někde jinde, ale nyní se vyráběly najednou 3 hry (John Company, Greenland a 1824) a to už bylo pro externí tiskárnu a jejich technologii moc.
Použil jsem tedy "standard" 300g. (mimochodem, upgrade na 300g je častý Stretch Goal braný jako materiálové vylepšení při KS kampaních, alespoň vidíte jaká je to tloušťka.)
Pro Origins budu hledat určitě náhradní řešení (používá také desky podobného rozměru).
----------------------
Majitel liščí krabice

16.10.2019 12:43:04

Hra
Osobně zalaminátuji jako u Neanderthal.
Horší je když jsou desky hráčů podobné ,ale větší než A4.

16.10.2019 13:25:52

IN

re
Elegantně to vyřešila anglická verze hry z KS, kdy bylo natolik backerů a poměrně dost vybraných peněz, že desky udělali z tvrdého kartonu. On je to vůbec vždy trochu balanc, najít rovnováhu mezi malým nákladem (v jakém takto specifické hry jsou), materiálovou kvalitou a cenou... Takže se předem omlouvám, pokud nějaká část z této trojčlenky není zrovna podle vašeho vkusu...
----------------------
Majitel liščí krabice

16.10.2019 13:38:14

re
Díky za odpověď, beru a chápu. Hra je jinak perfektní.
Těším se na další hry a držím palce.

16.10.2019 13:43:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Jaipur (CZ) + obaly a insert
Jaipur (CZ) + obaly a insert
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas