nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Great Western Trail: Cesta na západ

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Autoři: Alexander Pfister
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Trh s dobytkem - volný kovboj

Ahoj. Pokud jsem na akci trh s dobytkem, a mam 3 kovboje a k získání karty mi stačí pouze dva. Mohu jako první poslat toho jednoho nevyužitého pro dvě krávy z dobíracího balíčku a až potom si vybrat co za ty dva zbývající koupím?

29.1.2018 12:18:22

Stana

Potvrzuji, že je to tak. Kovboje lze využít libovolně a během této akce i v libovolném pořadí. Jednak v pravidlech není zmínka, že by byl někdo nucen dodržovat nějaké pořadí, a jednak by cokoli jiného bylo nelogické.

Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

Upraveno autorem (porovnej)

0 | 4.1.2019 10:16:16

Ano

Superovi ti nikto nekaze doplnovat kravy, mozes aj nemusis. Dalsia vec, nie kazdy hra na kovbojov, cize mozno protihrac ani nebude moct skrz peniaze, alebo kovbojov, tvoje doplnene kravy kupovat. Po dalsie je lepsie doplnit, ked viem, ze sa nebude doplnat trh, skrz posuvanie zetonu na doske pracovnikov, ako dalsie kolo nekupivat nic. Na zaver, nikdo ti nebrani doplnit kravy, a predbehnut supera v pohybe a kupit si sebou doplnene kravy, aby ich nemal super. Strategii je tam neurekom...Samozrejme v realite sa viac vyuziva doplnanie pred nakupom, hl pokial hrac chce lepsie kravy a tie na trhu nie su. Ale da sa, aj po nakupe a da sa to aj vyuzit, vo svoj prospech. Staci, ze hraju dvaja a dalsi nema peniaze alebo dostatocny pocet kovbojov na lepsie kravy..

Upraveno autorem (porovnej)

0 | 4.1.2019 09:28:38

ano?

Hráli jsme po dlouhé době... Opravdu to tak má být?

Pravidla i (anglická) mi přijdou tak zvláštně napsaná. Nejen o tom použití jednoho kovboje ("každý kovboj, kterého během této akce nepoužijete k nákupu dobytka..."), ale také poznámka "můžete kupovat pouze karty dostupné na trhu dobytka" (You can only buy cattle cards that are currently available in the cattle market - přijde mi, že se to samo sebou rozumí).
Oč jednodušší by bylo napsat "každý kovboj, kterého nepoužijete k nákupu dobytka"... Jako by to odkazovalo během akce nakupuji, a ty kovboje, které nepoužiji na nákup, mohu použít na doplnění trhu...

Na druhou stranu jsem to tak hrál, že na začátku akce jsem použil např. dva kovboje na doplnění trhu a až poté jsem se zbývajícími kovboji nakupoval krávy. Nedokážu si představit, že bych nakupoval krávy na závěr akce pro spoluhráče... Je to prostě logické.
Ale pro jistotu se ptám - protože je to zásadní věc. Díky.

0 | 4.1.2019 08:56:11

ano

Hlavně nevidím smysl, proč by to někdo dělal naopak :-)

0 | 29.1.2018 16:56:03

ano

V pravidlech není nikde napsáno, že prvně musíš koupit a teprve poté doplnit trh... tzn. že to můžeš udělat i obráceně.

0 | 29.1.2018 12:33:39

ano

Nevidím důvod, proč bys nemohl.

0 | 29.1.2018 12:28:51