nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Great Western Trail: Cesta na západ

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Autoři: Alexander Pfister
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Peníze za chov - kdy jsou k dispozici

V Kansas City při 4. fázi spočítáme hodnotu chovu a podle ní obdržíme příslušný obnos peněz. Kdy se ty peníze dají používat?

Při hraní jsem narazil na dvě party lidí, každá si větu "Dejte si ho zatím trochu stranou svých ostatních peněz, abyste ho do následující dílčí fáze nezapomněli." vykládala jinak a moc nám nepomohlo dohledat, která varianta je zaručeně správnější.

A) Peníze můžu používat rovnou (třeba na transportní náklady, nebo poplatek za uvolnění označovacího kamene), dávají se stranou jen pro přehled, abych třeba v 5.fázi nemusel znovu počítat hodnotu chovu.

B) Peníze můžu používat až poté co vyexpeduju krávy a zaplatím všechny příslušné náklady, proč jinak by tam věta o dávání peněz stranou byla.

Díky za odpovědi.

12.6.2017 19:30:42

peniaze

Jednoznačne A, peniaze obdržíš normálne v kroku 4 a v kroku 5 ich môžeš používať. Táto veta je v pravidlách nešťastná - lepšie bolo napísať "zapamätajte si, koľko ste získali peňazí" (to je totiž jediný dôvod, kvôli ktorému si ich dávaš stranou, aby si si tie 2 sekundy, kým prejdeš do kroku 5 pamätal číslo, ktoré si vypočítal v kroku 4).

| 0 | 12.6.2017 20:15:26

herald> kým som to naštylizoval, už ma predbehli :) ale máš to aspoň potvrdené dvakrát :) - ludomyl

A

Peníze můžeš určitě použít hned. Proto se ti může stát, že když dovezeš do dalekého města a vlak máš jen v Kansas City, nevyděláš prakticky nic.

0 | 12.6.2017 20:08:47