Great Western Trail: Cesta na západ

xxxxxxxxxo hodnoceno 190x (Seznam vlastníků)

Great Western Trail: Cesta na západ - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Alexander Pfister
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Význam cesty cez ,,týpí,,

Má v hre nejaký význam pohybovať sa cez políčka na ktorých sú umiestnené doštičky týpí?
Zatiaľ sme hrali dosť veľa hier, ale ani v jednej nám neprišiel opodstatnený význam presúvať sa cez ,,týpí cestu,, (obchádzku).
Obchádzky s nebezpečenstvami využívame pomerne často na vyhnutie sa hráčskym budovám s poplatkami (ak samozrejme obchadzka vychádza lacnejšie, alebo ak naozaj nie som ochotný inému hráčovi prispievať a radšej zaplatím do banku aj keď ma to možno vyjde drahšie).
Ale pri obchádzke s týpí nevidím zmysel, keďže je sama o sebe príliš dlhá (ak sa tam nachádza viac zetonov týpí) a navyše sa ňou dajú obísť iba neutrálne budovy (fotka plánu je aj v galérii).
Takže buď je tá cesta zbytočná, alebo som v pravidlách niečo prehliadol?
2.2.2020 06:51:21

...

Máš tam 2 sloty pro stavbu budov s bonusovou akcí. Pokud není ve hře moc indiánů, může to být výhodné.

2.2.2020 08:31:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Nebezpecenstva
Ja obchadzam nebezpecenstva nie len kvoli plateniu superovi, ale ako bolo napisane hlavne kvoli bonusovym akciam. A pokial je na mape vela zetonov nebezpecenstiev a malo typi a nepotrebujem neutralnu budovku co je pred typi, idem jednoznacne tade a stavam budovy kvoli bonus akciam. Samozrejme musim hrat na kravy, lebo vsetky bonus akcie suvysia s cistenim balika.

2.2.2020 08:57:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Obchádzky
Ďakujem za odpovede. Tie obchádzky cez nebezpečenstvá sa dostávajú u nás do hry často, na rozdiel od cesty cez týpí - tá ani raz. Preto som si nebol istý, či mi niečo z pravidiel neuniklo. Je pravda, že obchod s indiánmi prebieha pravidelne - to znamená že týpí niekedy miznú veľmi rýchlo - no aj tak túto cestu nevyužívame.

3.2.2020 08:06:27

Vybíráme z Bazaru

Similo Fantastic Beasts
Similo Fantastic Beasts
Akt. cena: 135 Kč
Končí za: 7 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas