Great Western Trail: Cesta na západ

xxxxxxxxxo hodnoceno 189x (Seznam vlastníků)

Great Western Trail: Cesta na západ - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Alexander Pfister
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kvalita karet

Ahoj, včera jsem rozbalila Great Western Trail a překvapilo mě, z jak tenkého materiálu jsou karty. Chtěla bych se proto zeptat, jestli má někdo zkušenost s tím, jak karty vypadají po hodně zahráních? Vydrží v pohodě opakované hraní (bez obalů)?
31.5.2018 09:18:13

Obalit

Za mne urcite obalit

31.5.2018 09:24:05

Np
Ja neobalujem nic, GWT hrávame casto od kedy ho mam, tak cez 20 particiek uz urcite bolo, a karty uplne v poho podla mna. Ale zas ja som zarity neobalovac, co v tom nevidí zmysel, pokial sa clovek ku kartickam sprava s citom pri miesani aj narabaní tak NP. Tie nase su jak nove..Jest ma pri hre nikdy nenapadlo :D

31.5.2018 10:46:28

Obalit
Také jsem radši obalil.

31.5.2018 13:30:52

GWT
Cca 15 zahrání a úplně v klidu...za mě neobalit.

31.5.2018 14:53:37

Obalit
Vzhledem k tomu, ze karty jsou rozdeleny na hracske starovni karty, ktere hrac potencialne drzi celou hru (klidne 2 hodiny) v ruce a karty, ktere si dokupuje do sveho balicku se pouzivaji mnohem mene casto a nemelo by byt poznat, ktere to jsou, tak na 100% obalit.

Obalil jsem dokonce premiovymi obaly a rozhodne nelituju. Karty jsou furt nove, nebojim se to vzit na nejakou herni akci, aby mi to nahodou nekdo neznicil. A pokud vyjde rozsireni tak take nebudu muset resit, ze poznam stare osoupane karty od tech zaricich novotou.

31.5.2018 16:19:57

Divny gwt
Fu to je divny GWT, ked startovne karty niekto drzi na ruke 2 hodiny a tie ktore nakupuje skoro vôbec :D. Si neviem predstavit kam by som chcel dovazat ked drzim na ruke len jednotky a dvojky dve hodiny. U nas je to presne naopak, slabych kariet sa clovek chce zbavit, ci uz vymenou kartu za kartu alebo za mince ale najlepsie sa ich zbavit cez poslednu pomocnu akciu (ja vascinou vsetky sive 1, a vsetky farebne 2jky, niekedy si s kazdej dvojky necham po jednej v balicku) a tie silne co mam nakupene drzim predsa v ruke aby ich mohol priniest do Kansasu a hlavne tocim na ruke lepsie kravy cize presne naopak. A to uz ako musi clovek zaochadzat s tymi kartami, ked do expanzie by bolo poznat rozdiel medzi nimi? Asi nieco robim zle ale Gwt je u nas asi najhranejsi a karty jak nove.. Samozrejme ak niekto obaluje z dovodu nosenia hier na tabor, kde su male deti, alebo nosi hry medzi nehracou (aj ked, asi aj nehrac, by mal vediet ako sa hlavne k cudzim veciam spravat) tak to je pochopitelne..

31.5.2018 17:20:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Jahmansvk
Bavime se o herni strategii? To je sice na delsi rozbor, ale kouzlo tehle hry je o tom, ze se da hrat a vyhrat vice zpusoby. Neni nutne cistit balik (dokonce to je IMO jedna z nejslabsich strategii), dokonce neni vubec nutne hrat na kupovani lepsich krav.
Bavime-li se o opotrebovani karet, a pochopitelne jsem nemyslel, ze hraju s mrtvolou, ktere na zacatku hry dam do ruky 4 karty a za 2 hodiny drzi na ruce porad ty stejne 4 karty. Myslel jsme to tak, ze kazdy hrac ma svoje zakladni karty a ty toci (hraje, micha, vyklada) kazdou hru. Ty lepsi kravy (popr. ukoly) se v porovnani s tou zakladni sadou toci v daleko mensim poctu popr. vubec (dle strategie - jak snad uz je jasne). Tim je rozdil v opotrebovani snad jasny...

31.5.2018 18:33:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Robkin
Ak to beries takto tak ano, ale kolko by si to naozaj musel takto hrat, aby sa znicili? Pocuj tak to si naozaj musime spolu zahrat, ked doberanie krav je jedna z najslabsich strategii, ja som uz tak nahral cez 200bodov a ostali len 3 kravy nekupene. Normalne si ma namotivoval a keby si nebol dalej jak v brne tak pridem. Ja budem len honit kravy plus max 1-2 stavbari a ty stavat budovky alebo sa ponahlat s lokoškou a uvidime co je jedna znajslabsich strategii. Neber to ako utok, ale ako vyzvu. Davam si ta na zoznam :D

31.5.2018 19:16:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Opotřebení karet
Pokud by někdo zneužíval opotřebení karet k tomu, aby si je namíchal, je podvodník a nemá smysl s ním hrát. Obaly neobaly.

Osobně u této hry karty nedržím. Neměl jsem k tomu důvod.
Podle mě tato hra stejně morálně zastará dřív, než se běžným hraním stihne poškodit. Pokud nemáš vážný důvod, tohle je zrovna hra, kterou obalovat nemusíš. Myslím, že ty karty jsou v pohodě.

31.5.2018 19:36:10

Jahmansvk
No vidim, ze jsi to vzal presne tim spravnym zpusobem - jako vyzvu :-) Bohuzel jsem dal nez z Brna - ale rozhodne doufam, ze se na nejake herni akci potkame a zahrajeme.
Ohledne tech bodu, 200 samozrejme vypada jako strasne moc. Vetsinou ale ta hra proste skonci driv nez tolik nahrabes. A to je i pripad toho cisteni ruky - driv nez to stihnes poradne vyuzit tak je hra u konce. Napr. v minule partii to vypadalo zhruba tak, ze stavitel vybudoval kombinaci budov, kdy mohl projizdet celou mapu na jediny tah a pritom jeste stihl dojet do dalsiho nadrazi a vycistit si trochu ruku (vetsinou tedy jeste udelal nejaky mezi tah, ale i tak). A hra proste skonci. Kravy si sice hraci rozdelili - zbylo jich jen malo (on sam temer nic nemel) a presto drtive vyhral - a to prakticky tocil jen ten zakladni balicek :-)
Kdyz tak tady si najdi rozbor od Jirky Baumy - 14.Oct.2017
http://4p.hrejsi.cz/diskuzni-forum/
A mj. si vsimni - ze tam uvadi, ze hru hral asi 50x...

31.5.2018 22:04:41

Děkuji
Moc vám všem děkuji za názory! Já jsem taky spíš zarytá neobalovačka a stačí mi prostě být na hry opatrná, ale u GWT mě fakt vyděsila tenkost těch karet.
Pokud to vážně jde, jak píše jenikkozak, s kartami na stole, tak to zatím asi zkusíme takhle a uvidíme :)

1.6.2018 07:53:50

Po 10ti zahráních už nějaké hrany karet odřené :-(
Když karty porovnám třeba s Osadníky z Katanu, tak celkem propad v kvalitě. A to znám hry s ještě lepšími kartami. Mám pocit že nejvíc se mi líbily karty v německém vydání Pilířů země. České jsem nikdy neměl v ruce. Karty neobaluji nikdy.

14.5.2019 21:50:36

60-70
My uz mame zapisnik skoro minuty a kedze hravame vo dvojici len, tak na jeden list zapisuje dve hry, cize tych 60-70 partii uz mame za sebou. Neni karta kt. by nemala odrete hrany :), ale tak isto maju odrete hrany aj kravy z nakupu, kedze sa miesaju na zaciatku, ale aj v hracovom baliku, takze maju rovnaku vizaž ako startovacie karty a pekne spolu rovnako starnu :D.

15.5.2019 00:14:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Acer1968
A co s těmi kartami děláte? My máme za sebou cca 20 her s kartami položenými na stole, jak mi zde někdo dobře poradil (tímto ještě jednou děkuji!), a jsou stále jako nové.

15.5.2019 13:48:49

Obalovat!
Ja si dal vsechny karty hned na zacatku do premiovych obalu a vsechno je i po desitkach her ve stavu "jako nove".

Pokud nekdo neobaluje, tak se pak nemuze divit, ze se karty opotrebuji. Ve hre kde se neustale drzi v ruce to je proste nevyhnutelne.
Ano, jsou hry kde je kvalita karet vyssi a hry kde je nizsi. Urcite to zalezi na tiskarne, materialu, roku vyroby a nevim na cem jeste. Nicmene to vsechno je mi fuk, protoze ja obaluji :)

15.5.2019 16:08:49

Vybíráme z Bazaru

Magnificent (ENG) + expanzia SNO
Magnificent (ENG) + expanzia SNO
Akt. cena: 40 €
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas