Great Western Trail: Cesta na západ

xxxxxxxxxo hodnoceno 189x (Seznam vlastníků)

Great Western Trail: Cesta na západ - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Alexander Pfister
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

hra ve 2

ahoj,
jak dlouho trvá cca hra na jednoho hráče?
hra vypadá zajímavě, jako parádní euro.
ale hrát budeme na 95% ve dvou a není úplně mnoho času.
vejdeme se do tech 90 minutek?
Díky,
14.3.2017 08:11:16

Hra ve dvou
Já myslím, že ve dvou se to do hodiny a půl zvládne. Možná bude prvních pár her skřípat, než se to všechno usadí, ale pak už to bude dobré. My hráli první hru ve čtyřech 3 a půl hodiny, ale po dvou až třech zahráních bychom to měli stáhnout blíž ke dvěma hodinám.

14.3.2017 08:14:14

2 hodiny max (2 hráči)
Nám trvala v pořadí druhá hra ve dvou i s nachystáním a sbalením 2 hodiny, ale ještě máme velkou rezervu. Myslím, že hodina a půl je reálná, pokud nebudete nad každým tahem přemýšlet moc dlouho.

15.3.2017 15:07:32

jaké to je ve dvou hráčích?
Jaké to je ve dvou hráčích? Včera jsem hrál ve třech hráčích a hodně se mi to líbilo.
Ovšem častěji očekávám hru ve dvou... Díky.

1.5.2017 09:28:31

moje dojmy
Hrali sme to s manželkou v dvojici už asi 7x. A jednoznačne to doporučujem.
Hra nám trvá okolo 75-90minút. A vôbec nemám dojem, že by bola niečím ochudobnená, práve naopak, človek dokáže trochu lepšie presadiť a kontrolovať svoje plány. Vďaka náhodnému rozloženie budov, i "B" stranám hráčskych budov je hra vždy iná a vždy sa oplatí robiť niečo iné. Mnohokrát sa stratégia mení už len tým, či hráč ide prvý alebo druhý. Mňa i manželku veľmi nadchla a to manželka nikdy zložitejšie hry nehrala. Aj keď ono po jednom zahraní ani toto nie je ktovie ako zložité. Dokonca by som povedal, že v dvojici ma hra bavila ešte viac ako v trojici či štvorici, kde človek už chvíľu musí čakať na ťah a predierať sa cudzími budovami, čo hru tiež občas spomalí.

1.5.2017 15:47:50

někdo další?
máte ještě někdo zkušenosti se hrou ve dvou?

24.9.2017 17:47:38

ve dou
už jsme to hráli několikrát, vždyky ve dvou a naprostá spokojenost, opravdu hodně možností, takže se jen tak neohraje, ve více lidech jsme nehráli, takže neporovnám.

24.9.2017 21:08:54

dvaja
tieto zlozitejsie euro hry vo dvoch su vlastne uplne ine hry, ako ked to hra viac ludi. Pri dvoch hracoch si kazdy hra svoj vlastny solitair svet a ten druhy hrac s tym nema ani moc spolocne :-) Ziadne velke konflikty, blokovania a prekvapenia, ktore suvisia so strategiou pri hre viacerych hracov.

24.9.2017 21:18:09

Ve dvou spokojenost
Hrajeme s manželkou ve dvou a naprostá spokojenost. Zřejmě to bude trochu jiné, než ve více lidech, nemám ve více lidech zkušenost.

To Wuuduu: nerozumím, že si každý jede svůj solitérní svět. Pořád se zde zčásti ovlivňuje tah toho druhého: stavění budov a nebezpečí do cesty druhému hráči, sbírání přednostů stanice, vykoupení krav, nájem dělníků.

24.9.2017 22:10:20 | Upraveno autorem (porovnej)

hra ve 2
To tokura: Wuuduu měl na mysli asi to, že pokud hraješ takouvouto hru ve dvou hráčích, tak se málokdy stane, že jsi nějak zásadně blokovám protihráčem. Spíše je to o tom, že si skutečně jedeš tu svoji strategii bez ohledu co dělá protihráč. Nemáš tam tolik rušících faktorů jako např. ve třech či čtyřech lidech (soupeřovi budovy, menší výběr z dostupných krav či pracantů ...atd.).
Hru jsem hrál ve čtyřech i ve dvou a je to moc příjemné euro.
Zkoušel jsem ji i s 8 letým synem a po dvou hrách pravidla chápal a bych schopen i obstojně hrát. Takže určitě bych doporučil!

25.9.2017 07:03:10

ad blokování ve dvou
Tak ono to všeobecně platí u většiny strategických her, že když se hrají ve dvou, tak se nestává tak často že je hráč zaříznut úplně, hraní ve dvou je mnohem svobodnější a to z logického hlediska, je tam prostě méně prvků které mohou hráče mimo jeho tah nšjak ovlivnit. Ale to neznamená že je to solitér, ba naopak.. ve dvou jsou hráči nucení nehrát jen na sebe ale zároveň i co,nejvíce škodit protihráč, jelikož je to jediný soupeř, takže je evidentní že se škození může vyplácet při hře ve dvou stejně jako optimalizace vlastních tahů za co největším ziskem bodů. Ideální stav je takové hraní které zároveň protihráči škodí a vám pomáhá. Ony celkově jsou hry ve dvou více strategičtější zatímco ve více hráčích zase začíná hrát více prim taktika a diplomacie.

25.9.2017 07:16:02

Délka první hry ve dvou
Dneska jsem to učil nového hráče a trvalo to necelé 3 hodiny. Od rozbalení, přes setup a cca hodinový výklad pravidel.

21.9.2019 19:01:14

menší výběr z dostupných krav či pracantů ...atd.).
Toto podla mna vobec neplati, ze vo viac hracoch je mensi pocet dostupnych krav a pracantov, kravy aj pracanti sa doplnuju ekvivalentne k poctu hracov.

21.9.2019 21:14:39

Délka druhé hry ve dvou
Tentokrát už bez čtení pravidel jsme se vešli těsně pod 2 hodiny.

21.9.2019 22:25:44

Vybíráme z Bazaru

Claustrophobia 1643
Claustrophobia 1643
Akt. cena: 3900 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas