Graenaland - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, budovatelská, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ALTAR
Czech Board Games
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

podmínky vítězství


Asi dotaz na Hammera a Vlaadu, protoze me nenapada nikdo jiny, kdo to zna:-)

Minuly tyden jsme hrali Gr. celkem intenzivne se znamymi, co jsme s nimi kdysi hravali Osadniky.

At jsme delali, co jsme delali, vitez mel vzdy splnene podminky sidel (proste 8 sidel, 4 x 2 a 3 ruzna nebo jak to tam je). Podminky dvou budov a vojska sily 3 se nam zdaly naprosto zbytecne.

Dale: zdalo se nam, ze je velmi zvyhodnen ten, kdo ma pri rozlozeni sidla tak, ze pokryje celou pobrezni plochu - tusim 1. hrac (u ktereho se tim kompenzovala nevyhoda, ze v prvnim tahu vlastne vetsinou nestavi, protoze nema z ceho) a pak dalsi hrac (myslim, treti), ktery u nas v 90% her vyhraval (bez ohledu na to, kdo to byl - poradi jsme tocili).

Delali jsme neco blbe (vzdycky jsme hrali max 1 hodinu, coz je mnohem min, nez je uvedeno na krabici). Hrali jsme bez rozsirujicich pravidel. Sekci Rules na BGG jsem uz prostudovala a nenasla jsem nic, kde bychom chybovali. Nebo je to fakt slabina teto hry (coz by me mrzelo, protoze ta interakce je tady naprosto uzasna)?

15.8.2010 15:10:22

to Sodovka
Kdysi jsme to hodně hrávaly a nezdálo se nám, že by byl někdo zvýhodněn. Vše záleží na komunikaci, takže ten kdo je na tom lépe prostě nedostane žádné hlasy a nemá z čeho stavět. A na rozšířená pravidla bych rozhodně hrál. Je pravda, že mi vždy hrajeme rovnou na ty rozšířená, ty základní rovnou přeskakujeme takže je možné že základ je méně vyvážený, ale ty náhodné kartičky podmínek vítězství které se na začátku skrytě rozdají je dobré používat.

15.8.2010 16:05:07

Sodovka
No uz jsem Graenaland nejakej patek nehral, ale vzdycky jsme to hrali alespon 2 hodky. A taky mi neprisla nejaka pozice super vyhodna (nebo jsem si toho nevsiml). Jinak jsme to hravali vzdy s tema tajnejma ukolama, coz je IMHO mnohem lepsi.

15.8.2010 16:49:32

Vlaada

to Sodovka
Jsem rád, že se vám líbí tento druh interakce. Mě taky, a kvůli ní jsem Altaru vděčný, že tu hru vydal :)

Jak už píše Adalpo, váš problém byl patrně v tom, že jste hráli podle pravidel pro první hru, která jsou určena spíše pro méně zkušené hráče - pro zkušenější opravdu tak nanejvýš pro první hru. Cituji ze sekce Rozšířená pravidla:

"Jste-li však zkušenými hráči, můžete už v prvních hrách používat karty s vítěznými body. Mějte však na paměti, že při použití těchto karet trvá hra o něco déle."

Tedy hra bude delší, různorodější, a pořadí bude hrát mnohem menší roli.

A pokud hře rozumíte, můžete přidat i pravidla pro vlastní setup.

15.8.2010 18:08:11

vsem

díky za reakce, vyzkoušíme s rozšířenými pravidly

16.8.2010 10:28:46

Vybíráme z Bazaru

Neoville
Neoville
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas