Graenaland - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, budovatelská, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ALTAR
Czech Board Games
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Je něčím výjimečná?

Vím, že je to poměrně stará hra od Vládě Chvátila. Když už máme doma hodně novějších, hlavně EURO her, může tato hra ještě něčím zvláštním oslovit? Díky za reakce.
20.12.2013 12:10:32

stana
V me drivejsi herni skupine tahle hra naprosto nefungovala. Nebyl duvod, proc hlasovat o rozdeleni surovin, pac kdyz clovek potreboval drevo, tak si zajistil prevahu a drevo si proste vzal. Nikdo mu v tom nebranil, protoze by se tim dost oslabil. V soucasne herni skupine jsem nemel odvahu tuhle hru vytahnout...

20.12.2013 12:57:57

stana
to uz hoodne davno co jsem to hral ale co si pamatuju tak
+ prave to hlasovani, skryte planovani pohybu a vyhodnocovani spolecne s ostatnimy, ruzne podminky pro vitezstvi pro kazdeho hrace takze zde neni to nekonecne prodluzovani jako u osadniku kdy maji vsichni 8 budu a nikdo uz nechce s nikym nic vymenit protoze pesne vy cim muze vyhrat.

- neprehledna grafika, ty policka se obcas pletou, neni to tak rychne na vysvetleni a pak hlavne takovy ten faktor ze kdyz se dva perou , 3. se smeje. resektive sou situace kdy potrebujes provee nejou akci a zaroven nemuzes protoze by se musis branit souperi takze vas to oba paralizuje a ten co neni v konfliktu je vysmatej a ziskava naskok.

20.12.2013 13:49:59

skvost
Hra je velmi závislá na skupině lidí, jsou to takoví nenáhodní osadníci když lidi nejsou kreativní v diplomacii. Na stranu druhou se správnými lidmi v druhé půlce hry nastává tvorba dohod které závisí na jiných dohodách, které využívají slibů do budoucna, závazků z minulosti a zvratů, kdy někdo kdo si myslel že na všechny vyzrál a získal perfektním vyjednáváním maximum možných surovin se místo toho stane cílem nájezdu tam, kde si myslel že je nejsilnější. V dobrých rukou je to naprosto unikátní skvost. Jsou lidé, kteří takovou hru douho hledali, až ji díky mě našli a nevím o žádné jiné, která by takovou diplomatickou řež uměla nabídnout, včetně hry která se "diplomacie" přímo jmenuje...

13.12.2016 00:21:27

za mě
tohle dohadování je fakt o skupině.
U nás proč se dělit, to radši nikdo nic :)

13.12.2016 10:30:10

Vybíráme z Bazaru

Obsession EN (Predaj)
Obsession EN (Predaj)
Akt. cena: 75 €
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas