nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Grabolo

Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 5 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: párty hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Stragoo games
Autoři: Maureen Hiron
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Grabolo je jednoduchá postřehová (a paměťová) hra. Hra obsahuje 36 kulatých karet, na jejichž líci je číslo na barevném pozadí, a dvě kostky.

Na začátku hráči náhodně rozhodí karty na stůl (nebo jiný vhodný povrch) stranou s číslem vzhůru (aspoň obvykle, viz diskuze o hratelnosti v bazénu).

Poté vždy jeden hráč hodí kostkami. Na jedné z nich jsou barvy, na té druhé pak čísla. Podle toho, co padlo, musí hráči co nejrychleji chytit, nebo spíš "zaplácnout", správnou kartu. Například když padne červená na jedné kostce a dvojka na druhé, musí hráči chytit červenou kartu s číslem dva. Hráč, který nejrychleji chytí hledanou kartu, si ji vezme do ruky a počítá se mu jako bod.

Kostky ale nemají paměť, takže občas padne kombinace, kterou už někdo drží v ruce. Potom je úkolem hráčů správně identifikovat, kdo to je. Kdo jako první označí správného hráče (včetně sebe) kartu si od něj vezme (nebo si ji nechá). Kdo označí špatného hráče, musí jednu kartu ze své ruky vrátit na stůl.

Hra končí v okamžiku, kdy některý z hráčů nasbírá určitý počet karet (ten se liší podle počtu hráčů). Tento hráč vítězí.

Autor: Wolfsen

Vybíráme z aukcí

Clans of Caledonia - insert/pořadač
Clans of Caledonia - insert/pořadač
Akt. cena: 320 Kč
Končí za: 11 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>