Gosu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Moonster Games
Autoři: Kim Satô
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

zážitky ze hry

Mám za sebou teprve tři hry, ale už si mě goblini stihli naprosto získat. Ta hra je tak variabilní, až to není možný. Každá ze tří her skončila jinak.

V první hře nás s Havelockem dostal opčík nečekanou výhrou pomocí vyložení Warlora, který zajistí okamžitou výhru, pokud jsou s ním ve hře zároveň tři jeho druho-leveloví ohniví kamarádi Garsh, Fact a Ideo. To jsem fakt nečekal, i když mi bylo divný, že má v druhé řadě nějak moc červených karet :D Docela mě to dostalo, protože jsem myslel, že mám výhruna body jistou, ale akhle jsem měl sice největší armádu, ale to mi bylo docela naprd. :D

V druhé hře dnes sestřička vyhrála zase úplně jinak, když se jí povedlo nalízat víc jak 15 karet na ruce (chytře mi asi dvakrát ukradla lízací abilitu jednoho z mých goblinů :)), což jí spojení s vyloženým zeleným Temuchinem zajistilo okamžitou výhru. Marně jsem hledal goblina, který donutí všechny hráče zahodit polovinu karet na ruce, nějak se parchant schovával v decku. :D

Třetí hra skončila sice klasicky výhrou na body, ale nesmírně těsně. Skončilo to 3:2, přičemž jsme měli oba stejně silnou armádu, sestřička měla ale Advantage token, takže by při remíze vyhrála. Já ale těsně před passnutím použil zombie mutation, která mi umožnila trapnout jednu její kartu a tím zvrátit vítězství na mou stranu. :)

Takže zatím každá hra úplně jiná, uvidíme, co se všechno přihodí příště. Máte nějaké vlastní adrenalinové zážitky? Chytrá komba, "jasné výhry", které nakonec dopadly zcela jinak? :)
13.3.2011 00:30:21

Temná armáda
Tak, v dnešní hře jsem brzy na začátku vyložil Victhory (Meka goblin, třetí level: hráč, který má na začátku kola v armádě 8 goblinů stejného klanu, okamžitě vyhrává). Neměl jsem v plánu jeho schopnost využít, v dané chvíli jsem jej vyložil čistě kvůli bodům. Měl jsem na ruce a na stole takový mišmaš a rozhodně jsem si nemyslel, že bych těch osm goblinů stejného klanu dokázal vyložit, tak jsem moc neriskoval a hrál normálně všechny možné klany.

Až v pozdější fázi hry, kdy už jsem měl armádu relativně kompletní mně napadla temná, přetemná myšlenka na vytvoření zlé armády krutých nekromantských goblinů. :D Začal jsem tedy postupně svou vícebarevnou, politcky korektní a multikulturní armádu pomocí mutací transformovat na armádu Temných goblinů. >:) Na konci kola jsem jich pak měl asi 9, čímž jsem splnil Victhoryho vítěznou podmínku. Tomuto vítězství šlo docela těžko zabránit, Victhory byl zahrabaný v bezpečí za řadou asi tří trojkových goblinů, takže nemohl být sestřelen, i ostatní zmutovaní temní goblini byli schovaní v jádře armády, takže k nim nebyl přístup... Snad kdyby si Victhoryho schopnosti sestra všimla dříve, tak by hra určitě vypadala jinak. V tomhle je s Gosu zpočátku docela problém, není šance to všechno uhlídat, ale přesto je zábava veliká.

Zase skvělá a napínavá hra a zase trochu jiné vítězství. :) Docela jsem zíral, jak pomocí ability jednoho Ancient Gobana sestřička furt rejdila discardem a vybírala si z něj to, co zrovna potřebovala. Jiným Meka goblinem si zase aktivační tokeny použité pro aktivaci té Gobaní ability vracela k dalšímu použíti. :) Super!

13.3.2011 13:13:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Victhory
ne nadarmo na BGG ve vlákně o strategii píší "Victhory is probably the best alternate win condition in the game" :)
I když jak píšeš žes jich měl 10 nebo 11, hrajete správně placení za mutace? Přijde mi, že tolik jich dostat mutací na stůl, na to už musí mít člověk fest štěstí pro dobírání karet.

Jinak zážitky super, vyhrát na schopnost Warlora se nám ještě nikdy nepodařilo (cca 20 her)

13.3.2011 13:58:58

máš recht
Mutace jsme platili správně, ten počet jsem ale přestřelil, když jsem si na to teď zkusil vzpomenout.

Na konci hry jsem měl 4 černé Bakuta, 3 Heroes a 2 Ozeki, celkem teda 9. Pořád jsem měl celkem štěstí na karty, ale takhle už je to reálné. Mutací jsem do armády přidal asi akorát 3, maximálně 4 Dark Gobliny, zbytek už v armádě byl předtím. Jak jsem přišel na těch 10 nebo 11, to nevím, asi zkrat, to by fakt jen tak nešlo. :)

Jinak s tím Warlorem, takhle jsem musel ve druhé hře celou dobu držet v ruce Idea a za žádnou cenu ho nepustit do discardu, protože sestra měla na stole jak Warlora, tak Garshe a Facta. :D Po tom překvapení s opčíkem už jsem si dal pozor. :D

13.3.2011 15:01:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Prodám Celtae EN
Prodám Celtae EN
Akt. cena: 790 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas