Gosu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Moonster Games
Autoři: Kim Satô
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

DD
DD - avatar

pravidla

Mam jeden dotaz k pravidlum, kterej jsem nejak nenasel ani v FAQ.
Jak je to kdyz je rovnost v poctu VP, a prijde do hry Kork (player with lowest no. of VP draw 2 cards). Berou oba hraci nebo ani jeden?
19.9.2010 20:18:40

DD
Mno to tezko rict, ja bych to hral tak, ze oba, ale spis jen pocitove...;)

20.9.2010 08:50:21

DD

Kork
No tedka jsem na stejnou otazku narazil na BGG a taky tam pisou ze berou karty oba v pripade ze maji stejne VP.

20.9.2010 09:28:27

efekty goblinů po passnutí...
Bych se chtěl optat, jestli to hrajeme správně, trošku sme nad tím přemýšleli a nakonec sme usoudili, že efekty goblinů platí i poté, co hráč passne a vlastně se na toho druhýho do konce kola už jenom díva... např. efekt, že když soupeř mutuje, mám si táhnout kartu... hrajeme to správně?

13.10.2010 10:12:27

DD

to M.N.
Jj, efekty goblinu stale plati i kdyz hrac uz aktivne nehraje.

13.10.2010 11:35:13

Vlaada

Špatně hraná pravidla
Pravidla mi byla vysvětlena před první hrou Hrabinhem... a ehm, protože jsem i u jiných her, které mi ten den vysvětloval, narazil na jisté nesrovnalosti, raději jsem si pravidla GoSu sám před další hrou přečetl a narazil na dvě poměrně důležité odlišnosti od toho, jak mi to vysvětloval. Uvádím je proto, že to tehdy vysvětloval více hráčům, tak aby věděli, jak je to správně... A taky jedno z těchto špatných pravidel je zmíněno v jeho popisu hry.

1) Není pravda, že např. na vyložení druhého zeleného Hero (level II) potřebuješ nejméně dva zelené Bakuto (level I). Jediný Bakuto ti umožní vyložit libovolný počet Heroes téže barvy. Pouze musí platit, že celkový počet Heroes nepřesáhne celkový počet vyložených Bakuto. To samé pro Özekis (level III) - vyložení aspoň jednoho Bakuto a jednoho Hero stejné barvy je dostatečnou podmínkou pro libovolný počet Özekis této barvy.

2) Není pravda, že bonusy uvedené na kartě v závorce se v prvním kole týkají všech kromě hráče s Advantage tokenem (protože pak by ten token byla spíš disadvantage). Bonus dostaneš pouze v případě, že aspoň jeden hráč má více vítězných bodů než ty. Tedy obvykle až ve druhém kole. Advantage token v tomto nehraje žádnou roli.

27.10.2010 12:15:20

uff
už jsem se lekla, že mám v pravidlech ještě nějakou chybu :-)
a máš pravdu v obou případech, mít žeton začínajícího hráče je výhoda ne postih

27.10.2010 12:21:30

Vlaada
Tak to je zajimave, by me zajimalo, jak ti to vysvetloval, protoze ja s nim oboji hraju tak, jak jsi tu psal ty;)

27.10.2010 13:11:42

Vlaada

to Aneken
V případě toho počtu heroes možná šlo jen o nedorozumění, v každém případě to limitující pravidlo všichni dodržovali. V případě toho Advantage tokenu jsme to ale určitě hráli špatně, protože všichni (včetně Hrabinha) čísel v závorce vesele využívali už v prvním kole, kromě mě, kterej měl Advantage token :)

Nicméně nic proti, žádné fatály to nebyly, a jsem rád, že jsem se to naučil, jinak bychom to v Essenu asi klidně přehlédli.

27.10.2010 13:48:52

Speciální vítězství
chápu dobře že pokud někdo dokončí podmínky na speciální vítězství vyhrává okamžitě? (inmidiatly) případ vyložení kombinace fire goblinů nebo Tenuchinovo patnáct goblinů v jedné armádě?

1.11.2010 16:37:47

panchy
Pokud jsem to správně přečetl (díky Ello ;)) tak nevyhráváš okamžitě, ale na začátku nového kola. Pokud to je jinak, tak se omlouvám.

1.11.2010 17:57:46

Re:Speciální vítězství
tudíž pokud by soupeř získla vbitvě před třetí token tak vyhraje dřív než se vyhodnotí podmínky na special victory?

1.11.2010 19:17:53

panchy
PRAVDĚPODOBNĚ by to mělo být tak jak píšeš, ale radši počkej na někoho povolanějšího ;).

1.11.2010 20:38:55

jak kdy...
je to napsany přesně na těch kartách... jestli se nepletu tak sou tam tři karty, který umožnujou okamžitý vítětství:

Victhory (8 goblinů jednoho klanu) a Temuchin (15 goblinů) se vyhodnocujou na začátku kola... tzn. pokud to nasbíráš a mezi tím někdo jinej získá 3 VP tak už ti to je k ničemu...

Warlor - kombo Garsh, Ideo a Fact - nezávisí na fázi hry - znamená okamžitou výhru...

1.11.2010 21:53:58

Jak si mám vykládat Invert?
český překlad /obraťte/ mi také moc nepomohl, přece karty goblinů se obrací při uvěznění, takže takhle to asi nebude, co?
Díky přípanému dobrodinci za informaci.

16.11.2010 16:59:32

Rachmael
V jakém smyslu to tam je? Pokud se invertují třeba hodnoty, tak bych zvolil "převrátit" či "prohodit".

16.11.2010 17:02:04

Sydo
"EDIT: Invert 2 cards of the same level in the army of your choice."
Takže díky, že jsi mě vymanil z takové banality, - "prohodit" dává přesný význam. Myšlenky mi zatuhly na tom "obraťte" (v CZ verzi od Elly - která je mimochodem super, takže díky i tobě Ello :)

16.11.2010 17:14:56 | Upraveno autorem (porovnej)

rachmael
asi ted udelal překlep v klíčovám slově, nic méně to znamená dle mého soudu prohodit pozice. že jednu dáš do "zadních linií" polapal jsi muj ztřeštěný výkjlad?

16.11.2010 17:17:03

rachmael
asi ted udelal překlep v klíčovám slově, nic méně to znamená dle mého soudu prohodit pozice. že jednu dáš do "zadních linií" polapal jsi muj ztřeštěný výkjlad?

16.11.2010 17:17:05

Huh
Invert nebo Insert?

EDIT: Ah, David byl rychlejší, mně nedošlo, že to byl překlep :)

16.11.2010 17:19:43 | Upraveno autorem (porovnej)

moje chyba :)
Opraveno, a díky

16.11.2010 17:37:40

jakpak hrajete gobliny
Fire goblin teleporter, Meka goblin sentinel? Text říká: "When comes into play, choose an opponent. He must discard 1 card from his hand while You draw 1 card."
Nemůžeme se totiž shodnout zda vyhodím soupeři právě 1 kartu, když si vezmu právě 1 kartu, nebo můžu vyhodit i X, když si vezmu X? (což mi přijde šílené...)

Zmatek do toho kamarádům ještě vnáší dvojkový Time, který má text obdobný, jen obohacen o (+1). Takže jej chápu tak, že má-li soupeř více VP, a já mám vyloženého Time, můžu mu vyhodit 2 karty, když naberu právě dvě karty.

Jak to hrajete?

6.12.2010 19:51:18

rachmael
Heleď kamaráde je to tak jak říkáš. On jednu kartu odhodí a ty si jednu lízneš. tamto opravdu šílené je. Jinak U toho time-a je to s tou závorkou tak jak říkáš. Takže to asi hrajete správně. Alespoň to hrajete tak jak my. :D

6.12.2010 20:16:50

Elenistar
Díky, díky... včera jsme to hráli podle kluků a kolega mi takto vyrazil 7 karet, protože se míchal balík a on dobíral plných sedm :o(

6.12.2010 20:21:22

rachmael
nesmíš se nechat ukecat. Co si tam vzpomínám tak je tam temnej šmejdík, co žere volnýho goblina a podle levlu si ten hráč dobere ještě navíc karty. A ten mi přijde silnej až hrůza. Z toho co mi popisuješ mi vstávají hruzou vlasy na čele. :D

6.12.2010 20:24:54

uvěznění goblina
Chtěl bych se jenom ujistit. Pokud mi soupeř trapne kartu, je goblin na ní do konce kola brán jako by neexistoval ? Příklad mám-li černého Bakuta a trapnutého černého Heroesa, nemůžu vyložit černého Özekise (až další kolo po boji, kdy se obrací trapnutá karta) ?

12.3.2011 13:07:57

Vybíráme z Bazaru

Expedice
Expedice
Akt. cena: 880 Kč
Končí za: 6 hodin

Offcanvas