Golf

Golf - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: závodní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Dino Toys
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Chcete porazit Tigera Woodse v jeho oblíbeném sportu? Tak to máte pouze dvě možnosti. Tou první je, že strávíte následujících 27 let nepřetržitým tréninkem na všech možných golfových hřištích světa a přitom budete trpělivě čekat dokud Tigera nedostihnou pánové Parkinson s Alzheimerem. Anebo rozbalíte nadprůměrně velkou zelenou krabici s touto společenskou hrou. Pokud jste se rozhodli pro druhou variantu, čeká vás rychlá kostková hra, která se snaží přenést v na stůl atmosféru skutečných golfových turnajů.

Začínáme

Hra Golf je celkem jednoduchá. Pravidla vysvětlíte i golfovému analfabetovi během chvilky. Hrací deska obsahuje celkem 9 různých golfových drah, které musíte s pomocí kostek projít. Kdo projde všechny dráhy na nejmenší počet úderů (tedy hodů kostkami) ten vyhrává. Podle pravidel byste každou dráhu měli projít dvakrát, abyste docílili celkového počtu 18 jamek. Po drahách posouváte malý dřevěný váleček ve své barvě. 

Hra obsahuje také skórovací tabulky, kam si každý golfista (anebo jeho caddy) zapisuje své odpaly.

Hurá do terénu aneb popis hřiště a golfové výbavy

Každá dráha je jinak dlouhá a obsahuje různé nástrahy, jako je voda, písečný bunker, či červeně označené průserové políčko, na kterém Vás nečeká nic pozitivního. Cílová jamka se nachází uprostřed greenu, tedy světle zelené ohraničené plochy, kde při troše smůly strávíte pěkných pár úderů, než Vám tam míček spadne.

Kromě délky dráhy je někdy důležitá také stopa, ve které hrajete. Každé jamkoviště můžete projít buď středem, anebo po levém či pravém okraji. Všechny tyto stopy jsou sice stejně dlouhé, ale obsahují různě umístěné překážky, které vám průchod znesnadňují. O tom, kterou stopou půjdete, rozhodují kostky.

Důležitou roli v golfu hrají hole. I ve hře máte na výběr hole pro různé údery, od dalekonosné dřevěné jedničky přes hůl do písku až po nezbytný putter používaný na jemné míření do jamky na greenu. Autor hry tuto pro laiky nepochopitelnou věc vyřešil velmi sympaticky. Ve hře je 7 barevně odlišených kostek a na každé z nich je naznačeno, kolik stop dostřelí. Takže si jednu vyberete, hodíte a hned víte, jak se Vám povedl odpal.

V barevnosti kostek jsou jisté drobné nedomyšlenosti. V pískovém bunkru sice používáte žlutou kostku, ale třeba na greenu musíte sáhnout po modré i když by se přímo nabízela zelená. Nevím, zda to nemá nějakou souvislost s označováním skutečných holí, ale nás ne-golfisty to zpočátku trochu mate. Nicméně si na barvy celkem rychle zvyknete, protože je jich jen 7.

Konec hry

Hrací plán je oboustranný. Na jedné straně jsou 4 dráhy a na druhé o jednu více. Takže je třeba počkat, dokud poslední z hráčů nedojde do cíle poslední jamky a teprve pak se můžete přesunout na zbývající jamky.

Výhodou hry je, že hráči mohou hrát víceméně souběžně. Jediným omezením je, že v daném okamžiku třímá vámi vybranou hůl (tedy kostku) jiný hráč. Jakmile hodí a posune se, můžete se hole chopit vy a pálit. Nejvíce se asi čeká na putter, používaný ve finální fázi jamky. Tam musíte často udělat několik ran za sebou, než se trefíte.

Hra končí po průchodu všemi jamkami. Podle golfových pravidel byste měli absolvovat celkem 18 jamek.

Autor: husak

Vybíráme z aukcí

Zapovězené země
Zapovězené země
Akt. cena: 410 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas