God of War: Karetní hra

xxxxxxxooo hodnoceno 38x (Seznam vlastníků)

God of War: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Alex Olteanu
Fel Barros
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

God of War X Valhalla

Může někdo nějak porovnat tyto dvě hry?
U Valhally vím o co jde ,ale tady ,když BF nezveřejňuje pravidla,nevím vůbec vo co go ?

30.11.2019 17:19:26

pravidla
Koukám, že tu jsou ode dneška schválená. Nicméně srovnání by mě také zajímalo - to já podle pravidel úplně neumím vyhodnotit :)

5.12.2019 09:51:04

Aha
Tak GoW je hlavně kooperativní karetka narozdíl od Valhally.
Nevím proč jsem si myslel,že to bude karetní škodící řezba ?
Vidím,že tu je video od BF,asi se na ně začnu dívat ,ať jsem v obraze :+)

5.12.2019 10:00:00

aha
Takže Valhalla je kompetetivní se sólo módem (jak je dneska stalo zvykem) a God of War je plně coop? Hmm, hrknu, jestli mi to stojí za to...
(cwe fakt tam nechali AJ název dmnti - ale možná BF doufá, že si maminky popletou digitální a deskovou hru)

5.12.2019 11:11:11

anglický název
Takže Hrůza Arkhamu, Kosa, Tato moje válka, Zrozen z krve, Krvavý hněv a Pochmurné útočiště by byly lepší než názvy, pod kterými byly tyto hry vydány?

5.12.2019 11:15:48 | Upraveno autorem (porovnej)

UmmA

Mě by hlavně zajímaly dojmy ze hry.

// jazykové OT - Proto jsem ten postesk napsal do závorky.
Myslím, že můj názor je patrný. Ponechání původního významového názvu mi přijde jako rezignace na roli překladatele. Výmluvy na zvuk, značku, atd. jsou prostě... Výmluvy. Někdy by to sice znamenalo jiný počet slov, či autorskou invenci, ale to nic nemění na tom, že překládat se má i titul díla.
Ještě tak dokážu pochopit, když se ekonomicky vytěží originál krabice, aby třeba mohla hra vůbec vyjít. Ale když už je i krabice počeštěná...
A z těch příkladů, nedám "zvoleje" všechno, občas mi chybí kontext, ale třeba "Arkhamská hrůza", "Má válka", "V krvi zrozený" (nemám kontext, hru neznám), Není Gloomhaven na pobřeží? -> "Šerý přístav", jinak "Temný úkryt" a jestli "Krvavý hněv" má být Blood Rage, tak za mě spíš "Krvavé běsnění - podle mě v pohodě. Furt lepší, než když to pak říká jinak a vlastně ani neví co říká.

5.12.2019 15:22:59

peca007
Moje pointa byla, že to dělají i jiná vydavatelství - obzvlášť, když je daná hra široce známá z originálu, tak to dává smysl. Názvem chceš prodat. A co se týče licencí, tak si myslím nemůžeš ani vybírat - prostě God of War s licencí God of War nemůžeš pojmenovat Bůh války

5.12.2019 15:53:17

Název
God of War je značka, trademark Santa Monica Studios potažmo SONY, stejně jako u Bloodborne jsme se museli řídit slovníčkem dodaným od SONY. Lokalizace názvu vůbec nepřipadala v úvahu.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

5.12.2019 17:12:45

UmmA - OT
Proč počešťovat zavedené názvy? Tak na to musí znát odpověď přímo v Blackfiru, když vydávají Jízdenky, prosím!

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

5.12.2019 20:26:27

Jabka s hruškama
Ticke to Ride má kvůli lepším prodejům vlastní název v Německu, Polsku, Francii, Španělsku... nám ho dlouho nechtěli DOW povolit kvůli menším objednávkám. V rámci skupiny Asmodee už se necukají, takže jsme se dočkali i českého názvu. Což má okamžitý pozitivní dopad na prodejní čísla na mass marketu. God od War je naproti tomu převod PS4 hry, jejíž název nikdy počeštěn naprosto logicky nebude.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

5.12.2019 21:11:02

Vybíráme z Bazaru

Pán prstenů: Karetní hra
Pán prstenů: Karetní hra
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas