Gobbit

Gobbit - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Albi
Morapiaf
Phalanx Games Polska
Autoři: Jean-Baptiste Fremaux
Paul-Adrien Tournier
Thomas Luzurier
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Gobbit je postřehová karetní hra. Cílem hry je chránit své karty a napadat karty soupeře, tak aby hráč zůstal poslední ve hře s kartami v ruce.


Příprava hry:

Karty se rovnoměrně rozdělí mezi hráče. Každý hráč si balíček umístí před sebe lícem dolů.


Průběh hry:

Hráči se střídají ve směru hodinových ručiček. Hráč na řadě otočí vrchní kartu ze svého balíčku a položí jí lícem nahoru před sebe. Postupem hry se před hráčem vytvoří kupička. Hráči otáčí své karty směrem od sebe (tedy tak, aby neviděli otáčenou kartu jako první).

Pokud nastane situace, kdy po otočení karty na herním stole leží zvíře, které útočí na jiné zvíře, útočící hráč se snaží co nejrychleji dotknout karty svého soupeře a bránící se hráč se snaží co nejrychleji dotknout své karty. Hráč, který se dotkne karty jako první vezme všechny celou hromádku pod touto kartou a dá si ji na dno svého vlastního balíčku lícem dolů. Zvířata útočí pouze na zvířata stejné barvy, až na výjimky uvedené níže:

  • Had: Útočí na chameleony. Nikdy neútočí na komáry (ani když mají stejnou barvu).
  • Chameleon: Útočí na komáry. Nikdy neútočí na hady (ani když mají stejnou barvu).
  • Komár: Komáři neútočí na nikoho. Občas se pohybují v párech a může na ně zaútočit chameleon stejné barvy.

V případě, že hráč zaútočí nebo se brání bezdůvodně, odloží všechny své vyložené karty do středu stolu lícem dolů na tzv. hřbitov, kde zůstanou až do konce hry.


Konec hry:

Vítězem se stává hráč, kterému zůstanou jako poslednímu karty v balíčku.


Další pravidla:

 

  • Gobbit: Pokud jsou nějaké karty na hřbitově a na stole jsou viditelní komáři všech tří barev, mohou hráči zvolat „Gobbit!“ a co nejrychleji se dotknout hřbitova. První hráč, který se dotkne hřbitova, sebere kupičku před jakýmkoli hráčem a svoji kupičku a vloží na dno svého balíčku. Ostatní hráči pak vloží svoji kupičku rovněž na dno svého balíčku. Pak hra pokračuje.
  • Duch: Hráči nemající žádné karty na kupičce ani v balíčku se stávají duchy. Duch může útočit na karty, které tvoří dvojici. Napadený hráč, který se neubrání, musí odhodit vyložené karty na hřbitov.
  • Gorila: Hráč, který otočí gorilu, zaútočí na všechny kupičky svých protihráčů. Napadení hráči se musí bránit. Po každém úspěšném útoku, jsou vyložené karty odsunuty na hřbitov. Hráč poté pokračuje ve hře.
  • Expert: Při této variantě se mění podmínky hry podle toho, jaká je aktuální vrchní karta na hřbitově (může tak platit např. zrušení pravidla barvy, obrácení potravního řetězce apod.).

Autor: chejnik

Vybíráme z aukcí

Kvedlalové z Kvedlinburku (DE)
Kvedlalové z Kvedlinburku (DE)
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas