Goa: A New Expedition

xxxxxxxxoo hodnoceno 16x (Seznam vlastníků)

Goa: A New Expedition - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Období kolonizace
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: 999 Games
Asterion Press
Filosofia Editions
Hans im Glück
Homo Ludicus
Lacerta
Lookout Games
Rio Grande Games
Z-Man Games
Autoři: Rüdiger Dorn
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozdíl mezi novou a starší edicí

Ahoj. Vidíte znatelný rozdíl mezi starším vydáním hry a novějších, které bylo na čtyřpoháru? Vlastním totiž starší vydání a nové neznám. Jedná se mi zejména o hratelnost. Děkuji za názory.
31.12.2013 10:15:44

goa
na 4p se hrálo nové

nejvýraznější změnou je prohození druhého a třetího sloupce na desce hráče a tím přetrhání vazby mezi produkcí a kartami - takhle je vztah mezi kartami a zlatem, což je výrazně slabší a pak zlevnění dražby pro majitele žetonu.

31.12.2013 13:20:00

to Pelly
Díky za dávnou reakci. Moc jsem ji nepochopil, což je asi má chyba. V čem přesně spočívá hlavní změna? Je to k prospěchu hry nebo není? Díky.

30.11.2014 23:14:55

oslabí to
silnou strategii. Sváteční hráč to téměř nepostřehne

30.11.2014 23:21:53

to Pelly
Co myslíš tím zpřetrháním vazby mezi produkcí a kartami? Asi mi něco v pravidlech uniklo. Mám teda starší edici. Ona je tam nějaká vazba mezi jednotlivými sloupci pokroku?

A jinak v novější edici je 29 A/B kartiček, ve starší jenom 27. Taky jsou nějaké rozdíly v kartách expedic.

2.6.2017 09:33:38

Jde o to, že vždy dva sloupce mají podobný druh koření
V prvním vydání měly podobný druh 2. sloupec (produkce) a 4. sloupec (karty expadice) - muškát a hřebíček, což se časem ukázalo jako příliš silné, tak v novém vydání prohodili nálady druhého a třetího sloupce, čímž došlo k tomu, že produkce a karty už potřebují více druhů koření a tedy oslabení této dominantní strategie. Podobné suroviny s kartami má teď zlato a s produkcí lodě, což je v obou případech podstatně slabší.

2.6.2017 09:45:56 | Upraveno autorem (porovnej)

podobný druh
Podobným druhem se myslí ty druhy, které lze pěstovat na jedné plantáži ;-)

2.6.2017 09:47:39

ne tak úplně
myslel jsem tím podobné náklady v koření. Když se podíváš na 2. a 4. sloupec teď, mají společné 1 koření ve 4. řádku a 1 koření v 5. řádku. Prve to bylo 1 koření ve 3. řádku, 2 koření ve 4. řádku a 2 koření v 5. řádku. To, že to zle pěstovat v 1 kolonii, je pak další bonus...

2.6.2017 09:56:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Vazba
Aha, už tomu rozumím. Díky za vysvětlení

2.6.2017 14:55:16

Vybíráme z Bazaru

The Dwarves
The Dwarves
Akt. cena: 15 €
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas