Gloomhaven: Lví chřtán

xxxxxxxxxo hodnoceno 333x (Seznam vlastníků)

Gloomhaven: Lví chřtán - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zip
Zip - avatar

Unboxing a první dojmy

Kampaň v Gloomhaven dohraná, Gloomhaven: Zapomenuté kruhy před koncem. Místo čekání na dodání do místních obchodů objednáno z US.
Dorazilo během pár dní.
Proti Gloomhaven je krabice opravdu malá, 290x230x105mm.
Hned první část upozorňuje, nedělat nic dalšího, než si ji člověk přečte.
Pro nováčky ve světě Gloomhavenu se určitě hodí glosář, abecedně seřazené důležité herní pojmy s popisem.
A zhruba 30ti stránkový průvodce hrou.
Dále už důležitá část hry, kniha scénařů a doplňková mapa scénářů. Narozdíl od Gloomhaven nejsou k dispozici mapové díly, ale mapa je součástí knihy scénařů, pro větší mapy pak dopňková kniha, která se příloží k hlavní.
Dále jak je u Gloomhaven zvykem, mapa a nálepky. Tentokrát se vše bude odehrávat přímo ve městě Gloomhaven.
Dále 6 výlisků s tokehy, příšerami... Některé jsou totožné se základní hrou Gloomhaven.
Dále už ynámý obsah. Městké události, modifikátory útoků, předměty, cíle... Tyto části sice svádějí z části využít komponent ze základní hry, ale jak je psáno hned na úvodu, je vhodné si přečíst informace. Stavy příšeř, ceny předmětů... se můžou lišit a není tedz doporučované je míchat se základní hrou.
Součástí balení jsou čtyři nové postavy. Valrath - Red Gard, který na první pohled bude sloužit primárně jako tank. Quantryll - Demolitionist, ten mi přijde jako hybrid. Má stále dostatek životů, takže v případě nutnosti by mohl nahradit tanka. Jinak určitě jako útočník, jak na dálku, tak na blízko.
Inox - Hatcher, podobně jako Demolitinist má stějně života, ale rozhodně zaměřený na dálkové útoky. A jako poslední na doplnění skupinky je Human - Voidwarden, podpora, léčitel, s nejméně životy.
V krabici nalezneme ještě 4 zamknuté krabičky. Další postavy to nebudou, k těm nejsou už karty, takže by to mohli být teoreticky postavy bosů.
15.9.2020 16:39:27

zamknuté krabičky - HUGE SPOILER
HUGE SPOILER - ak si nechcete skaziť prekvapenie tak to nečítajte!!!

V tých zamknutých krabičkách sú pomôcky pre postavy. Pre Hatcheta je to sekera zapichnutá v pníku ale už to radšej ďalej nebudem rozvádzať :)

15.9.2020 18:12:07 | Upraveno autorem (porovnej)

UK
ja som objednal z UK. niekedy tento/buduci tyzden by malo dojst. mali slevu -10€ takze to pokrylo postovne :)

16.9.2020 08:34:39

sedlak87
Měli to na světě deskových her v předobjednávkách myslím od pondělí a už odeslali, takže zítra dorazí. Už se moc těším. Ten pán ze světa je prostě nejlepší.

16.9.2020 12:13:29

Cz
Já bohužel anglicky neumím tak že musím počkat na českou verzi a tiše vám závidět.

16.9.2020 15:29:05

Kosibratr
Tak já jsem na tom stejně, angličtina takřka nulová, takže též závidím a smutné čekám jestli třeba za rok si ji už v češtině budu moci zahrát stejně jako vy teď.

16.9.2020 16:02:53

Zip

Preklad
Ja uz vetsinu her kupuju spise anglicky, lehceji se shani pak pripadne rozsireni. Videl jsem i neco malo z puvodniho prekladu a nejak, jak jsem si zvykl uz na tu anglickou verzi, tak mi to prislo divne.

16.9.2020 23:55:07

Zip

JotL
Doufali jsme, ze nam Jaws of the Lion vyplni mezeru, nez dorazi Frosthaven, ale pri poctu 25 scenaru to asi dohrajeme bohuzel drive ;-(

16.9.2020 23:56:38

čo hrať ako prvé?
je možné toto zahrať aj ked som nehral gloomhaven?
nebude mi chybať nejaky pribeh alebo niečo podobné?

14.10.2020 10:36:20

matko1986
Je to zaměřené právě spíš na lidi co ještě Gloomhaven nehráli, nic by ti chybět nemělo.

14.10.2020 10:37:11

První dojmy

tak už to mám doma také. Po otevření a přečtení povolených věcí jsme se rozhodli do původního GH přidat jen nové karty "fajfkových" úkolů pro větší variabilnost. Zbytek se fakt nedoporučuje smíchávat.

Jinak, vše je kvalitní, nádherné.

A jedna malá rada pro ty, co mají už vše dohrané - je řada ofiko scénářů rozšiřujících základní GH, včetně jedné skupiny, která by skoro měla být v základní hře přítomna rovnou (přidávají se další asi 3 krypty a event karty k ním, aby příchod jedné z 16ti postav byl plynulejší).

A nad to jsou nyní už asi 4 ofiko minikampaně (vždy 10 map spojených do jednoho příběhu, hraje se od 1. levelu).

A pak hodně povedená (dle recenzí) fan made kampaň, obsahující nejen 20 příběhů nových, ale i 4 zbrusu nové kompletní postavy, včetně single itemů a všeho okolo (též prý kvalitně hodnoceno) = s tímhle se už do do Frosthavenu chvíli přečkat :))

15.10.2020 15:28:46

Mini kampaně
Kde se dají ty bonusové kampaně a hrdinové stáhnout?

19.10.2020 07:06:14

kosibratr
https://boardgamegeek.com/wiki/page/thing:174430:Scenarios

19.10.2020 07:55:47

Froggery
Díky

19.10.2020 12:23:17

Drk

..
Je v tom obsažen nový příběh nebo se jedná o nějaký shrnutí ze základní krabice?

21.10.2020 09:29:53

Drk
Je to jiný příběh.

21.10.2020 09:37:08

Příběh

A co se příběhů týče, je na něj kladen větší důraz, než jak tomu bylo v původní hře?

18.3.2021 17:41:39

Juanitos

Neznám původní hru. Tady jsem v půlce, a kdyby nebyl příběh, tak by se za mě (alespoň zatím) nic nestalo. Questy jsou stejně o tom, zabij vše, co se hýbe.

18.3.2021 19:02:42

Houp

V tom případě se tu změna nekoná, škoda..

19.3.2021 16:11:23

Změna
Nehrál jsem takže nemůžu soudit ale podle informací tu měli být zajímavější a různorodější úkoly než "zabij vše". Tak nevím, asi se velká změna nekoná...

19.3.2021 18:37:56

Creatides
Taky jsem to četl a byl na to zvědavý. Např. bych si dovedl představit závod, kde bych potřeboval jiné karty než obvykle..


Ono takhle, cíl mise není 100 procentně vždy "zabij vše", ale ve výsledku to +- sedí, že to stejně potřebuješ udělat. Mám ale za sebou 12 her, tak třeba zbytek ještě překvapí.

20.3.2021 08:44:32

Vybíráme z Bazaru

Služebníci temnoty
Služebníci temnoty
Akt. cena: 1 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas