Gloomhaven: Lví chřtán

xxxxxxxxxo hodnoceno 344x (Seznam vlastníků)

Gloomhaven: Lví chřtán - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Spoiler alert - posledni scenar

Ahoj, dostaly jsme ke scenari cislo 18 a na konci je boss - predstaveny radu.

Jde o posledni scenar celeho lviho chrtanu? 

Jde nam o to ze mame jeste cca. 6 lokaci samolepek ktere jsme nehrali a prijde nam skoda je neodehrat. Ve vysledku je jedno kdyz je odehrajem a pujdem az pak na ten posledni scenar. Jen jsem chtel at mame polsedni hrani velke finale.

Jak jste dohrali Lvi chrtan vy ostatni?

18.10.2021 09:46:50

Ide o posledný scenár kampane. Niektoré scenáre sú sprístupnené až po vytiahnutí karty v meste, 4 z nich vyžadujú prítomnosť určitého povolania v partii. Po úspešnom odohraní dajú špeciálnu výbavu pre postavu (podobne ako v Gloomhavene po skončení sólo scenára). Prešiel som kampaň 2 krát. Niektoré scenáre sú Tvojimi voľbami vyblokovane ( nutné hrať dva razy, aby si prešiel všetko).

25.10.2021 19:33:47

Mám otázku pre tých, ktorí dohrali kampaň. 

1) Na akej úrovni ste skončili po poslednom scenári? Ja som hral za Sekerníka a Ničiteľku a v poslednom scenári boli na 6. úrovni. Po dohratí sa dostali na 7.úroveň. Zostali mi neobjavené 2 lokácie (za Sekerníka a jeden obecný), skúsim ich “mimosúťažne” dohrať, neviem kedy sa mi podarí rozbehnúť znova kampaň, a keď tak budem hrať za druhé dve postavy…Dohrávali ste to takto niekto?

2) A prosím ešte jedno ujasnenie k poslednému scenári s Bossom. Aktivovali ste príšery na podlaží (B) od začiatku alebo až keď ste sa k nim dostali, dalo sa to chápať ako druhá miestnosť? Rovnako aj Bossa až po tom, ako ste prišli na bod (1)  alebo hral už od začiatku? Pri tom Bossovi mi to prišlo jednoznačnejšie, lebo bol Hex fialový a zároveň sa posúval dej v knihe, aj keď graficky to úplne ako dvere nevyzeralo a v príbehu na mňa z toho ochozu kričal už nazačiatku... :)

12.1.2022 23:07:50

1) Gardista 6. uroven, Sekernik 7. uroven. Lokace, které jsme neobjevili jsme neřešili, nechali jsme si to na další kampaň. Vedlejší scénáře jsme dořešili před finále.

2) Až po přechodu k nim, bral jsem to jako oddělenou místnost, stejně nemůžou nic udělat a při hře 4 hráčů by ani nestačily standees na setup Kravých zrůdností. Boss určitě až od bodu (1). 

13.1.2022 00:35:34

Dik za potvrdenie, tak som to hral aj ja… predpokladám, že na 9. úroveň sa teda asi nedá moc ľahko dopracovať pri normálnej obtiažnosti…

Ja som si práve uvedomil, že je to posledný scenár až pri čítaní epilógu :), tak nejak som predpokladal, (keďže som bol ešte len na 6. úrovni a mal som viac neodhalených lokácií), že sa ešte Boss stiahne a budem s ním bojovať znova… preto rozmýšľam, že si ešte dám ako čerešničku tie ďalšie lokácie, lebo k tej so Sekerníkom by som sa už aj tak nedostal, ak by som hral znova za iné postavy…

Ako vám dal inak zabrať posledný scenár? Ja som dostal prvýkrát ale neskutočne po čuni od Zrudností, do 20 min bolo hotovo, tak som to zahral hneď ešte raz. Zvolil som inú taktiku a to mi šli zase naopak brutálne na ruku karty nepriateľov a modifikátory v kombinácií s mojimi rozhodnutiami… to si zase Roland skoro ani neškrtol…

13.1.2022 11:14:30

Dohrali sme to Sekerník lvl 8 a Rudý Gardista lvl 7.

Inak ten posledný scenár bol vcelku easy a to som čítal aj po rôznych fórach. Dali sme ho na prvý krát na ťažkej obtiažnosti. Oproti scenáru 16, ktorý sme prechádzali na 5 krát a nakoniec sme si to znížili až na ľahkú obtiažnosti aby sme to dali.

13.1.2022 11:18:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Dohrát odemčené scénáře po dohrání finálového scénáře hra nijak nezakazuje, je to možné.

Závěrečný scénář je opravdu spíš lehčí. Scénář 16 je fakt mnohem náročnější, dali jsme na normální obtížnost až na třetí pokus.

13.1.2022 12:24:51

Vybíráme z Bazaru

Chartered: The Golden Age (kickstarter edition)
Chartered: The Golden Age (kickstarter edition)
Akt. cena: 199 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas