Gloomhaven: Lví chřtán

xxxxxxxxxo hodnoceno 344x (Seznam vlastníků)

Gloomhaven: Lví chřtán - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Mobilní aplikace

Ahoj , je potřeba mobilní aplikace , na některých fotkách jsem zahlídul tablet s aplikací ??

22.7.2021 14:57:16

Neni. Jen aby vypomohla s merenim zivotu/zraneni (pro ty co nemaji misto na stole).

22.7.2021 15:14:04

Já bych to bez aplikace už nikdy nehrál. Nejen, že snižuje čas přípravy hry, ale i její obsluhování a přehlednost jsou mnohem lepší. Každému to samozřejmě ale vyhovovat nemusí. Nezbytné pro hru to není.

22.7.2021 21:50:22

Ano, jak píše Havelock každému vyhovuje něco jiného. Já bych to zase nehrál s aplikací. Deskovku si zahraju nejraději proto, že se aspoň na chvíli odprostím od všudypřítomné elektroniky. Aplikaci beru jenom jako nutné zlo. Ale je pravda že u některých her kde to tematicky sedí a dává to smysl mi to nevadí (např. vyhledávání v databázi Antares v Detektivovi). Ale u fantasy hry mi aplikace vůbec nesedí. Rád tahám karty akcí nepřátel, modifikátorů a pod. A nepřehledné mi to nepřijde. Vše je na stole krásně vidět a po ruce. A třeba počítání zranění nepřátel které je pravda že je jediné trochu nepřehledné jde snadno vyřešit například pomocí stojánků s počítadlem životů které rozhodně doporučuji. Samozřejmě jediné negativum je delší příprava hry než si zapnout apku která většinu udělá za vás ale to se u tak monstrózní hry dá celkem očekávat a kdo si ji kupuje tak s tím musí být smířený. Ale to jen tak, každý ať si hraje jak mu to nejvíce vyhovuje a jak ho to nejvíc baví jelikož proto přece ty hry hrajeme :-)

22.7.2021 22:16:31

Naprostý souhlas s “Creatides” . aplikace mi k tomu vubec nesedí, používáme jen u nezbytně nutných her typu “Panství hrůzy”. Taky si rád odpočinu od PC smogu.
Stojánky s počítady životu u nestvůr pro GH je naopak dobrá vychytávka a pro mě nezbytnost. Ale každý jak potřebuje.

23.7.2021 11:28:38

Ahoj, pro neznalého, jak se ta aplikace jmenuje? A je přímo ke Lvímu chřtánu? já jsem nic nenašel. A je v češtině? Díky, Petr.

28.7.2021 19:19:24

Jmenuje se Gloomhaven helper. A není pouze pro Lví chřtán, ale i pro základní Gloomhaven a Zapomenuté kruhy. Aplikace je v češtině zdarma s reklamou, po zaplacení 110,- Kč je bez reklam. 

28.7.2021 22:32:56

Ke lvímu chřtánu aplikaci? Proč… No možná jsem starej pardál - ASL taky hraju bez aplikace. Ale je pravda že pro někoho je asi GH (myslím ten velkej - ne tuhle čudlu) složitej a zdlouhavej - ale já žiju hodně krátce na to, abych hrál deskovku, která nevyžaduje appku (např. zmíněnej detektiv), s mobilem nebo tabletem u nosu. To si radši pustím asasína… :-)

5.8.2021 02:22:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Už jsem skoro na konci kampaně, hraju to sólo za dvě postavy. A je pravda, že už mě to začíná trochu zmáhat - pokud tam jsou tři druhy nepřátel, tak je to neustálé počítání útoků a hlavně hlídání všech stavů a obrany. Do toho ještě zapomínám posouvat živly, i když mám před sebou velký nápis - KONEC KOLA, ZAMÍCHAT MODIFIKÁRY, POSUNOUT ŽIVLY  :o)
Říkal jsem si, že bych zkusil ten Helper, ale byl jsem línej to zkoušet, když už jsem zajetej na ruční ovládání. Bartyx teď udělal video, kde ten Helper popisuje, tak jsem to konečně včera vyzkoušel. A je to fakt skvělá věc, sólo to už jinak hrát nebudu, protože tam musím všechno hlídat sám a nikdo mě neopraví. 
Nemusím počítat útoky potvor, akorát klepnu na modifikátor a dopočítám ho. Rovnou je i na kartičce schopností vidět, co ještě dává nestvůra k útoku (třeba otravu) a nemusím to ještě hledat na těch kartách s těma výsečema. Vidím přesně co má nestvůra za stavy a hlavně je to samo ukončuje, pokud poctivě klikám na jejich portréty (jako ukončení tahu). Když upravuju počet životů (ať už hrdiny nebo nestvůr) tak pod tím problikávají stavy jako upozornění, abych to nezapomněl počítat - obrana, krvácení. Obrana to je můj věčný problém v této hře, na to jsem neustále zapomínal a to nejenom u nestvůr :o)
Nejsem fanouškem deskových her, které se musí hrát s aplikací (protože za 10 let už si tu hru třeba ani nezahraju), ale podpůrné aplikace vítám - namátkou zde, nebo třeba ve hře Tainted Grail to bylo taky výborný.

Měl bych k Helperu jeden dotaz - jde tam nějak k hrdinovi přidat obrana? Nechci zde spoilerovat, jeden z hrdinů bude mít časem možnost přidat si permanentní obranu a hodilo by se, aby to šlo nějak v té appce nastavit. Pak by to u něj bylo vidět a blikalo by to při úpravě životů... Nestvůry to mají v základní výbavě :o))

3.10.2021 10:08:34

Taky nemam rad aplikace, kvuli kterym mam pocit, ze hraju pocitacovou hru (treba novy Descent). Deskovky si kupuju proto, abych nemusel porad cumet na obrazovku a do mobilu. Tohle ale neni ten pripad. Tahle aplikace vam tu hru neskutecne ulehci. Neusnadni vam hru a rozhodovani, co delat, ale spocita za vas to, co ve hre otravuje. Micha za vas balicek karet, modifikatoru,dava to pozor na elementy…proste helper. 

 

Btw, kdyby se gh prodaval s mapovou knihou a aplikace nahradila veskere karty monster a nechala jen to, co se vaze k postavam (modifikatory, karty dovednosti a predmety), byla by to porad stejna hra, akorat by se vesla v pohode do jedne male krabice

3.10.2021 11:25:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Zeptám se trochu jinak. Je tu někdo, kdo to zkusil s aplikací a přesto tvrdí, že je to lepší hrát bez ní?

8.10.2021 13:17:18

Nevím, jestli nedělám něco špatně, ale aplikaci jsem rozchodil podle Bartyxova návodu na Youtube. Používám pouze když hraju sólo. Všiml jsem si, že balíček modifikátorů se po vytažení karty s kulatýma šipkama, kdy se pak má balíček znovu zamíchat se nezamíchá. Nejde to ani ručně. Tak nevím. Jsem teprve na začátku příběhu, tak toho nemám moc nahráno. Chci se ještě zeptat, jestli se v balíčku modifikátorů projeví např. znevýhodnění, prokletí apod. Díky a zdravím všechny hráče. Petr.

20.10.2021 21:07:49

@PetrBa koukal jsem do aplikace a funguje to tak, jak ma. Ten balicek se nezamicha hned ale az po tom, co odkliknes dalsi tah (takze podle pravidel). A ano, projevi se tam zvyhodneni i prokleti, kdyz ho tam pridas

20.10.2021 22:31:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Zdravím, skúšam Gloomhaven Lví Cřtán cez aplikáciu aj cez web a od scenára 5 neviem v tejto aplikácii vôbec narábať s bossom (Krvavý nádor). Stále je v aplikácii šedý, takže mu neviem priradiť ani životy. Keď stlačím + akože ho chcem pridať medzi aktívnych nepriateľov nič sa nedeje. Neviete poradiť čo robím zle? Démoni chaosu aj fanatici idú normálne. Verziu app mám v8.4.12.  Vďaka za odpoveď

Klapmajster

24.2.2022 11:42:42

@klapmajster taky jsem zkoušel aplikaci a u bosse v pátém scénáři je tam nějaká chyba. Pokud máte aplikaci v češtině a u bosse (Krvavý nádor) kliknete na +, tak se nic nestane, nebo aplikace spadne (na androidu mi padá). Řešením je aplikaci přepnout do angličtiny, kliknou na + a potom přepnout zpátky na češtinu.

6.3.2022 22:36:57

Dnes som zháňal Gloomhaven Helper a na google play bolo vypísané, že aplikácia už bola odstránená. Neviete náhodu prečo?

18.5.2022 19:37:01

Ahoj,

tady je javová verze s odstraněnou chybou u bosse

https://uloz.to/file/X8rrDsITMJky/gh-zip#!ZGHmAQR2AJZ3BGRkLGMzZwV1ZmyxZ3yeFx1nYxcWq3yyAGEvBD==

21.5.2022 10:22:56

Vybíráme z Bazaru

Jambo - jako nové, nesehnatelné!
Jambo - jako nové, nesehnatelné!
Akt. cena: 599 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas