Gloomhaven: Lví chřtán

xxxxxxxxxo hodnoceno 344x (Seznam vlastníků)

Gloomhaven: Lví chřtán - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Lví chřtán alternativy

Ahoj, 

hru máme dohranou, super. Velký GH je pro nás se svými cca 100 scénáři příliš velké sousto a podobně se jeví i Frosthaven. Měl by někdo tip na podobné kooperativní “šachoidní puzzle” ? Příběh nemusí být bůhví co. 

Díval jsem se třeba na #Perdition's Mouth: Abyssal Rift, ale tam mi schází vývoj postavy - díky zraněním k horšímu :-(. 

Díky za odpovědi

10.10.2022 16:22:24

Duchove ostrova - je to neco uplne jineho nez Gloomhaven, ale splnuje definici sachoidni, kooperativni puzzle s vyvojem postav. Nekonecne variabilni hra, moje nejoblibenejsi.

11.10.2022 07:05:05

Mrkni na #Andor - dobrodružné legendy . Produkcne to neni tak vymazlene jako Lvi chrtan, ale jinak myslim, ze by to melo splnovat kriterium kooperativniho puzzle. 

11.10.2022 07:26:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Já bych mohl doporučit Bloodborne: desková hra. Tematicky se hry podobají, mechanicky je to taky spíš optimalizační puzzle, než mrskání kostakama, práce s kartami není tak komplexní jako gh, ale karty se dají také vylepšovat, získávání předmětů a odměn, nutná kooperace a hledání ideálního řešení v různých situacích. Krásný figurky! V základu 4 scénáře, každý má 3 kapitoly, jedná se hraje cca 2-3hodky. Oznámená další dvě rozšíření..

11.10.2022 07:26:28

Osobně ty hry neznám, ale myslím, že na BGG k tomuhle byla diskuse a zmiňovaly se snad tyto: 

#Oathsworn: Into the Deepwood 

#Middara: Unintentional Malum – Act 1 

11.10.2022 09:58:02

Ahoj.

Jako první doporučení bych dal právě ten #Gloomhaven  Neboj se toho. Má sice kolem 100 scénářů, ale zdaleka je nemůžeš projít všechny v jednom playthrough. My jsme čistě příběhovou linku dohráli snad na 48-49 scénářů. Oproti JoL je to trochu náročnější na setup a přípravu. Dost pomůže, když nemusíš hru po každém hraní sklízet. Jo a hodně doporučuji koupit si insert, který celou přípravu dost zrychlý.

Pak bych doporučil Spirit Island, jako píše @CurlyPictures. Je to o dost jiná hra, ale kooperativní a do kolonky “šachoidní puzzle” myslím dobře zapadne.

#Oathsworn: Into the Deepwood hrajeme teď a jsme asi v půlce kampaně. Je to super. Manželka je nadšená. Někdo říká, že hra je přeprodukovaná a asi má pravdu. Ale hra vypadá krásně a je radost ji hrát. Hra obsahuje cca 20 kapitol. Na začátku hry je téměř všechen obsah ukrytý v “secret boxech”, takže vůbec nevíš, co potkáš v příští kapitole. Střídá se tam příběhová část, která je cca na hodinu a je to několik A4 textu. Kvalita je řekl bych slušná. V podstatě se každá kapitola větví na 2 různé přístupy řešení. Samotný boj je pak na cca 2 hodiny a je to klasický boss fight, přičemž každý bos má poměrně unikátní pravidla. Taktiky se tam dá vymyslet dost. Komplexita hry je asi podobná jako v GH. Akorát ten vývoj postavy tam není nijak velký. Charakter na začátku a na konci hry se z hlediska buildu nebude moc lišit.

#Middara: Unintentional Malum – Act 1 na tu jsem psal recenzi tady na ZH. Pokud ti GH přijde jako velká hra, tak Middara je ještě větší. Ale vývoj postavy je tam hodně silný. Někomu nemusí sedět téma a extrémní množství textu. No, kdyžtak koukni do recenze.

Kromě toho bych Ti ještě doporučil #Too Many Bones. Hodně originální hra s pokerovými chipy, která opět krásně pasuje do kolonky “šachoidní puzzle”. Pokud chceš vyšší znovuhratelnost je bohužel potřeba dokoupit další Gearlocky (hratelné charaktery) a hra je tím pádem relativně drahá (ale stojí zato).

Všechny tyto hry mám hodně nahrané, tak se klidně ptej.

12.10.2022 07:37:42

Ještě jednou díky za odpovědi. 

To @kubicvak, dotaz k #Oathsworn: Into the Deepwood. Po dohrání bude ještě nálada zahrát si to někdy celé znova ? 

17.10.2022 11:38:23

@ChosenOne Ahoj. Těžko říct, zatím jsme v půlce kampaně. 

Co se týče příběhu, tak to asi nebude problém. Protože ve většině kapitol máš možnost si v rámci příběhu vybrat ze dvou cest. Byť tvoje rozhodnutí zásadně neovlivní děj celé hry, tak máš příště šanci dělat v rámci kapitoly něco trochu jiného.

U bojů se nám nějaký stereotyp dostaví asi už při prvním hraní. Takže jsme se rozhodli, že někdy ve druhé půlce hry změníme postavy. Což ve hře normálně leze udělat a je to dobře. 

Při druhém hraní už budeš vědět, jaké boje, tě čekají, takže tam chybí ten element nadšení při otevírání dalších boxů s figurkami.

Celkově bych řekl, že bych si to asi i zahrál znovu, ale ne hned. Ideálě i s jinou herní skupinou. Je to podobné jako u ostatních velkých her. Po dohrání GH jsem taky neměl hned chuť to zopakovat, ale po roce nebo dvou klidně.

 

 

17.10.2022 16:00:40

Vybíráme z Bazaru

Loděnice (druhé vydání) - nové
Loděnice (druhé vydání) - nové
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas