Gloomhaven: Lví chřtán

xxxxxxxxxo hodnoceno 344x (Seznam vlastníků)

Gloomhaven: Lví chřtán - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Gloomhaven dějová a herní návaznost

Chci se zeptat. Mám Gloomhaven, Zapomenuté kruhy a teď Lví chřtán. Ani jedno jsem zatím nehrál. Mohu začít Lvími chřtány, aby mi to sedelo herně a příběhově?

4.8.2021 14:03:08

Lvi Chrtan se casove odehrava pred dejem klasickeho Gloomhavenu (Zapomenute kruhy po), ale jeslti se nepletu nijak spolu nesouvisi. 

Lvi Chrtan ma pekne krok za krokem vysvetleny pravidla - prvnich 5 scenaru je vyukovych a s kazdym se pripdavaji nejaka pravidla. Z toho ohledu bych asi doporucil zacit prave s nim. Nicmene potom pozor, velky Gloomhaven se pravidlove lisi v nekolika drobnostech.

Oskar,
občas se objevuju v JOUOB.castu

4.8.2021 14:10:40

A jak se pozná, že se Lví chřtán odehrává před?

4.8.2021 14:28:12

Hned prva veta v popise na bgg:
Gloomhaven: Jaws of the Lion is a standalone game that takes place before the events of Gloomhaven.”

4.8.2021 15:10:22 | Upraveno autorem (porovnej)

@sedlak87 : Abych tomu uvěřil, tak mi stačí Oskar, nepotřebuju Google. Ptám se, jak se to pozná ve hře.

4.8.2021 15:11:53

Já před dvěmi lety koupil Gloomhaven a nenašel jsem dost odhodlání začít s něčím tak velkým (budu hrát sólo, nemám čas) a pak jsem zjistil že bude také český Lvi chřtán, který nebude jako dříve koupené Zapomenuté kruhy rozšíření, ale samostatnou hrou. Dokonce průběhove před. Tak jsem si řekl, že opravdu počkám (aspoň jsem si zdůvodnil, proč to tam jen leží) a odehrají nejdříve to. Teď to mám dva týdny doma a pomalu bych se do toho pustil, to že to vysvětluje pravidla postupně je velké plus. A díky za varování, že jsou tam odlišnosti v pravidlech. Je ale správná představa, že když budu umět Lvi chřtán, rozchodit ten velký už nebude těžké? To byl právě ten můj dotaz.

4.8.2021 19:04:18

@Derecho je to tak, Lvi Chrtan te nauci komplet pravidla, ktera jsou z drtive vetsiny stejna jako velky GH. nekde na redditu jsem videl seznam asi 10 bodu, ve kterych se to lisi. a dokonce myslim, ze by se s tema rozdilama dal hrat velky GH, jsou to takove logicke upravy, ktere nejspis budou i nasledne platne pro FH (a kdovi jestli pri nejakem dalsim reprintu nebudou upraveny i pro puvodni GH). napriklad:
GH: “Odstrceni X” Posun cil o X poli. 
GH LCh: “Odstrceni X” Posun cil az o X poli.
 

link na vlakno na redditu
https://old.reddit.com/r/Gloomhaven/comments/hdk4uj/rules_changes_in_jotl/

Oskar,
občas se objevuju v JOUOB.castu

4.8.2021 19:42:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Paris
Paris
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas