Gloomhaven: Lví chřtán

xxxxxxxxxo hodnoceno 344x (Seznam vlastníků)

Gloomhaven: Lví chřtán - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Barvení figurek

Zdravím přítelé. Jsem od včerejška šťastným majitelem Lvího chřtánu. Moc rád bych si figurky nabarvil, ale zatím mám 0 zkušeností. Koukal jsem na nějaké videa, ale dovedl by mi někdo poradit s výběrem barev, které bych použil, aby to trochu vypadalo? Myslím přímo odstíny, aby to vypadalo přibližně jako na obrázcích. Myslím, že pro mě jako začátečníka bude jednodušší barvit na kontrast, ale nevím. Díky za každou radu. Petr.

28.7.2021 19:44:12

tak byť tebou by som kupil nejaký starter set (je tam cca 10 farieb) to ti na začiatok postačí

buď valejo alebo army painter, - ja som na začiatok kupil army painter

môžeš kupovať aj citadel - ale ta zančka je už drahšia,…  nevim kolko chceš do toho vraziť a či chceš farbiť len gloomhaven 4 figurky alebo viacej,…

ja som chcel farbiť asi 80 figurok a aj tak som šiel do army painter startru, tym som nafarbil veľký gloomhaven (18 figurok) a potom som už vedel ake farby by som ešte potreboval tak som dokupil, teraz mam tuším dokopy 36 farieb (aj warpaint, aj metalické aj washes a effect farby spolu) a to mi celkom stačí, aj ked niekedy musím trošku inu farbu dať ako by som chcel kedže miešanie odtieňov mi moc nejde,…

momentalne mám nafarbené 85 figurok,… 

 

nevieš či ťa barvenie bude baviť, alebo si to skusíš a vykašleš sa nna to,

v starter sete máš väčšinou aj jeden štetec ( aspon v mojom bol)

 

plus potrebuješ base primer sprej a lak matt warnish - buď zase army painter alebo inú značku akú chceš,…

 

ono farbenie je obecne na vstupné náklady drahý špás,… ak si si uplne istý že maľovať chceš možeš aj niečo drahšie kúpiť, ale ja som na začiatok zvolil lacnejší varianť kedže som nevedel či vôbec mi to pojde.

28.7.2021 19:52:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Dík Lucasi. To je dobrý nápad s tím startér setem. Barvení chci zatím jen vyzkoušet, z her s figurkami mám už jen Plyšovou hlídku a Záchranáře, čili pár figurek. Moc investovat do toho teda zatím nechci. Petr.

28.7.2021 21:36:48

V tvem pripade bych koupil jen par odstinu GW Contrast barev, ktere se ti libi, na vyzkouseni. Nebudes muset resit ani zadne stinovani. Podkladovy sprej taky neni nutny.

28.7.2021 22:21:49

s kontrastama nemam skusenosti tak neviem posudiť,

ale určite skus najskor farbiť záchranarov - jednoduchšia figurka a ked ju nenamalujes na 100% podla predstav nebude ti luto ako ked nenamalujes na 100% figurku z gloomhavenu.

28.7.2021 22:28:09

Možná bys měl levnější dát to někomu na namalování. 

A je velká šance, že to pak bude i hezčí. :-D

28.7.2021 22:37:34

Kvůli 2 hrám bych do toho neinvestoval. Dáš za to minimálně 1500 (spíš víc) a stejně budeš budeš mít pár základních barev a nic pořádného s tím nenamaluješ. V tvém případě bych si taky nechal hry udělat u někoho jiného. Výsledek bude úplně jinde a v konečné fázi za stejné peníze. 

Klub deskových her Ježkovy voči

29.7.2021 07:22:47

Ew

Za mna kludne to skus aj ked mas dve hry …ja som siel do starter setu od citadeliek tiez som chcel skusit ci ma bude malovanie bavit a u mna je to super relax ;) na YT je kopa videii napr od Vilgeho pre zaciatocnikov…. No a na druhu stranu ked ta to bavit nebude farby kludne predas aj tu na bazare 

29.7.2021 08:50:39

Pak se pochlub fotkama, jsem taky začátečník a docela se obávám té Voidwarden a Demolitionist. Obzvlášť tu první jsem ještě neviděl nikde hezky nabarvenou… Je na ní moc detailů a když se spojí nízká kvalita figurky s mýma levýma rukama, tak se výsledku dost bojím…

29.7.2021 10:14:37

 

Přiznám se, že bych taky mnohem spíše doporučil, aby sis hrdiny raději nechal od někoho za úplatu namalovat.  

Zrovna Gloomhaven se nemaluje snadno, jsou to poněkud specifické miniatury a nejednou jsem byl na vážkách, zdali pro hraní nezvolím nějaký prox.  

29.7.2021 10:45:24

kumas: dovolím si s tebou nesouhlasit, podkladový sprey je nutný a o to více pokud chceš používat contrasky a to např wraith bone nebo jíný bílý(světlý odstít). 

29.7.2021 11:43:57

na BGG je pro JOTL painting mini foto tutoriál a je opravdu pro začátečníky:

https://boardgamegeek.com/filepage/206786/painting-guides-beginner-friendly

jinak na youtube najdeš i pokročilejší video tutoriály

https://www.youtube.com/results?search_query=jaws+of+the+lion+painting

29.7.2021 15:24:09

Určitě je to na začátek větší výdaj a výsledek nebude dost možná kdo ví co, ale pokud ti to nevadí, tak bych doporučil si to malovat sám než u někoho. Jako pozitiva vidím, že si můžeš najít nový koníček, co je oproti deskovkám dobře dělat sólo a já osobně jsem měl vždy takový hrdý pocit, když jsem hrál s figurkou, co jsem maloval sám. :) 

29.7.2021 17:38:39

Ew

Este ma napadlo ak sa do toho pustis najpr namalovat tu hliadku su tam jednoduchsie figurky aby si si odskusal ako to funguje 

29.7.2021 21:39:18

lze si třebas techniky malování vyzkoušet na plastových vojáčcích co bývají v hračkářství. Jinak ještě taková poznámka. U figurek  jsou vidět mouldliny (což jsou čáry přes model, která  se vytváří při výrobě figurek v místě, kde se dělí forma pro jejich výrobu) ty je dobré obrousit, seškrábnout ostrým skalpelem(malým nožíkem)

30.7.2021 11:50:53

@PetrBa  vzhledem k tomu že maluješ první věc a nevíš, jestli tě to vůbec bude bavit, tak mě investice do barev viz doporučení níže přijde jako šílenost.
Já koupil tyhle barvy - https://www.megaknihy.cz/kultura-umeni/2836937-primo-akrylove-barvy-12-x-7-5-ml.html 

trochu sestřihnul tyhle štětce https://www.sevt.cz/produkt/europen-stetec-mix-kulaty-2-4-6-10-plochy-8-12-41167500/

a na závěr to ostříknul tímhle, aby barvy držely na místě https://www.balshop.cz/barvy-a-laky-hostivar-univerzalni-akrylovy-lak-ve-spreji-bezbarvy-mat-400-ml/

investice 250Kč i s poštovným a požadavky to splnilo dokonale

30.7.2021 16:17:47

Díky všem za cenné rady. Zvažuju stále různé možnosti, nejvíc mě asi odrazuje ta prvotní investice. Ale rád bych barvení vyzkoušel, již dříve v mládí jsem modelařil a rád bych se k tomu oklikou přes deskovky a figurky vrátil. Plánuji další hry, např. Frosthaven, pošilhávám po Warhammeru. Zatím koukám na videa a sbírám informace po netu. No uvidíme. Mějte se všichni dobře, přeju hodně herních zážitků nejen s Gloomhavenem. petr.

31.7.2021 11:06:10

Ahoj, ja nie som profesionalny farbic figuriek, ale uplny amater. Doteraz som nafarbil len 6 figuriek zo Santorini. Kupil som si Lvi Chrtan a hned som a pustil do malovania. Zatial mam strazkynu a dnes idem na sekernika. Nie je to uplne tip tip,ale lepsie ako sedy plast. nekupoval som toho vela na malovanie,ale na zaciatok som si kupil Wargames Hobby Starter Paint Set kde je 9 farieb plus jeden shade. uplne mi to staci,nie je to vela, ale fialovu si namiesat viem :) plus sprej ako zaklad. Ked nafarbim vsetky figurky, tak ich mozem pridat. Ako hovorim nie je to uplne umenie ale ten pocit ked sam nafarbis figurku je super :)

31.7.2021 19:51:23

Poté co mám za sebou desítky (no možná stovky - ale nižší) figurek, ti mohu doporučit jen jednu věc… jdi do toho. Postupně zjistíš kde jsou problémy, co ti jde a nejde. Pro začátek doporučím: základových sprej v bílé barvě kterým figurky nastříkneš - pozor na množství, ať se ti nezalejí detaily (krátké střiky). A potom Citadel Contast barvy. Vezmi malý štětec a snaž se… pokud přetáhneš - bílou barvou oprav a můžeš pokračovat. Ty barvy samy o sobě z velké části “pracují za tebe”. Tam kde je barvy více, tak je tmavší - roztírej, přidávej… K tomu metalické a nebo další syté barvy, kterými budeš chtít dělat detaily. Nakonec matný bezbarvý lak, aby barva vydržela... Hraj si a přijdeš tomu na chuť. Sleduj videa, maluj a startuj postupně další techniky - nečekej že začátek bude dokonalej. Postupně začneš sám přidávat a objevovat hloubku malování - nadechni se a ponoř se (dry brush, vrstvení, stínování, mokrá paleta, různé druhy štětců…). Buď se z toho “posereš” a nebo tomu propadneš… držím palce. Pokud ti budu moci pomoct, napiš…

5.8.2021 02:10:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj, jen se přidám k Ricossovi

Začal jsem barvit asi rok zpátky. Zázraky to nejsou, ale jak píší i někteří ostatní, ten pocit když hraješ se svojí figurkou je fakt hezký a krom toho se vše dá přebarvit ;) 

Na začátek je opravdu dobrý ten Starter pack od Wargames a pak se taky vyplatí ten pack s metalickými barvami, kde je i fialová, ale hlavně další metalické barvy co využiješ. Dál budeš potřebovat malý štětec, takže 000 a 00 je skoro nutnost, k tomu něco většího. Ano investice 1500 pro začátečníka je dost, ale ber to tak, že s těmi barvami nabarvíš tak 50 deskovek (spíš víc :))

Sežeň pár figurek na start a jdi do toho. GL a HF

21.8.2021 17:36:45

Nebojte se malovat velkym stetcem. Usetrite si praci a kdyz pekne drzi spicka tak zvladnete i drobny detaily

21.8.2021 17:48:49

Máte nějaký tip na shop, kam se dá zajít a barvy na figurky si vybrat?

14.9.2021 11:49:59

@Boardpainter - Záleží kde. Jestli v Praze, tak na Florenci Černý rytíř (mají tuším Vallejo, Citadel a Army Painter), ve Vršovicích Svět Deskových her (Army Painter) nebo ve Štěrboholech Tlama Games (Citadel, Army Painter). Určitě budou i další obchody a speciálky na figurky, tohle jsou deskovkové speciálky co znám a prodávají barvy.

14.9.2021 14:13:37

@Boardpainter  Je to uz starsi prispevek, ale doplnim. Nemuzu si vynachvalit coloursofwarriors.com 

15.4.2022 13:10:35

Vybíráme z Bazaru

Chameleón
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas