Gloomhaven: Lví chřtán

xxxxxxxxxo hodnoceno 333x (Seznam vlastníků)

Gloomhaven: Lví chřtán - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Čeština?

Co myslite, hecne se Albi a vydá tohle cesky?
6.5.2020 16:42:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Jj

Za to ze jdou do Frosthaven jsem jim fakt vdecny a jdu do neho, ale vydat tohle by bylo fakt bezva.

8.5.2020 21:43:29

To by bylo...
naprosto cool. Pro naši herní skupinu, která má otevřené všechny postavy a odehráno cca 60 % scénářů by to byl překlenovací most do Frosthavenu :)

8.5.2020 22:28:51

Postavy
Ale musím říct, že ty dvě postavy vypadají dost šíleně :D
Nerad bych spoiloval, i když už se o nich dá najít info - budou od počátku k dispozici. Jen mohu prozradit, že americký akční hrdinové hadr :D

8.5.2020 22:40:23

Prodej
Anglická verze jde do prodeje v červenci exkluzivně v Targetu, od srpna pak už celosvětově,cena cca 40-50$ Tak uvidíme jestli to Albi oznámí v rámci Albi day.

9.5.2020 11:10:58

kopím
Vypadá to fakt dobře. Původní Gloomhaven jsem si nekoupil, protože bych tak masivní věc neuhrál a nebudu doma skladovat giga krabici, ale tady bych v případě češtiny neváhal.

21.6.2020 10:11:27

louza
Taky pořád doufám že bude,ale letos to tedy nehrozí, v USA už je ode dneška v prodeji na youtube už jsou první videa.

21.6.2020 10:36:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Jaws

Na tlame uz maji predobjednavky na anglicke Jaws a ja se jeste nerozhodl jestli to poridim v ang nebo pockam jestli to neoznami v cestine, kazdopadne moc rad bych to mel v cestine a pokud ma albi moznost do toho jit tak si myslim ze by byli sami proti sobe kdyby to nevydali, protoze urcite je spousta lidi ktere svet gloomhavenu laka (napriklad me), ale ktere odrazuje velikost krabice a casova narocnost (taktez ja).

21.6.2020 20:04:20

chcem
V češtine jasná kúpa. Albi please...

21.6.2020 22:36:22

re : Froggery
Snad to vyjde. Vzhledem k tomu, že Albi vydávají i expanzi, by mi tohle přišlo víc než logické. Přiznám se ale, že ohlasu kolem Gloomhavenu jsem až tolik nepropadl a rozhodně to na rozdíl třeba od sedmé citadely, kde fakt váhat nebudu ani vteřinu, není pro mě úplně must have záležitost. V angličtině to mít nemusím, ale pokud by byla česká verze, rád podpořím a vyzkouším. A klidně si počkám. Na videa mrknu. Díky za tip.

22.6.2020 15:35:50

Dojmy z recenze Dice Tower
Tom Vasel se ze hry úplně rozplývá. Hodnocení 10/10.
Jelikož si na recenzích her postavil kariéru, tak má odehráno stovky, ne-li tisíce různých titulů (už mít jenom top 100 her ve vlastní sbírce o něčem vypovídá) a jeho názor má proto slušnou váhu. Prvních 5 scénářů je výukový tutoriál, který je ale prý nejlíp udělaný ze všech her, co kdy hrál.
Stejně jako jemu, i mně se moc líbí předtištěné mapy v knize scénářů a když by byly 2x A4 (=A3) málo, je tam ještě kniha s dodatky, takže ve výsledku je to zřejmě až A2 (4x A4) mapa. Odpadá spousta materiálu a ztraceného času s přípravou hry a úklidem.

Myslím, že Albi by mělo lokalizovat tuhle hru raději než Frosthaven. Už jen proto, že je to kratší a nesrovnatelně přístupnější.

22.6.2020 17:01:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock
No popravdě ber ho trochu s rezervou....poslední rok, co ho sleduji mě přijde, že se nad vším rozplývá a pokud se mu hra nelíbí, tak jen recenzi nevydá.

Přijde mě, že většina, ne-li všichni, hlavní světoví influenceři
slouží jen pro zajištění hypu okolo hry a tím i několikanásobně zvyšují tržby za prodej.

22.6.2020 17:22:58

Korenar
Tak jasně Vasela musí člověk brát s rezervou na druhou stranu pořád lepší než mimoň Rahdo. Každopádně Jaws vypadají opravdu dobře a pro mě mnohem přitažlivěji než Gloomhaven/Frosthaven

22.6.2020 17:39:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Froggery
Souhlas. Vasel s rezervou, ale kdo ho sleduje, zná jeho vkus. Nevěřim, že by hýkal nadšením pro peníze. Já se s ním v hodně případech shodnu. A jindy zas vůbec, ale to už poznám z recenze, i když je to jeho óda na hru.
Ani jednoho Rahdovo video jsem nedokoukal do konce. Jeho falešný enthusiasmus spojený s dad jokes a příšerně amatérskou produkcí je pro mě smrtící koktejl.

Nicméně zpátky k možnosti češtiny. :)

22.6.2020 18:30:23

JotL vs Frosthaven
Kdyby si Albi mělo vybrat jeden z těchto titulů a vybrali by si JotL, tak by to asi bylo nejtragičtější rozhodnutí v dějinách společnosti.

Česká verze Gloomhavenu musela být, i po dvou letech od vydání první eng verze, hodně zisková záležitost a ukazuje se, že Frosthaven na tom nebude o nic hůř. JotL není konkurence.

Kdyby se Frosthaven vydával s nějakou svou "kompakt verzí", tak dejme tomu, ale to by si, samozřejmě, Isaac střílel do vlastních řad.

Gloomhaven ukázal jednu zajímavou věc na trhu a to, že hru nemusíte dohrát, abyste hráli její "pokračování". Už jen podle různých anket a průzkumů - Gloomhaven dohrálo poměrně malé množství hráčů a ještě menší došlo i na konec rozšíření a přesto... ten kickstarter byl neuvěřitelný.

Takže tak :-)

22.6.2020 23:31:55

tregedia

"nejtragičtější rozhodnutí v dějinách společnosti" docela pobavilo :)

22.6.2020 23:36:37

Francoaa
Tak jo :-)

Už vidim, jak si hráči, co Gloomhaven nedohráli a už se k němu asi nikdy nevrátí - a že jich je skutečně hodně, poběží koupit stejnou hru v novém kabátku.

23.6.2020 00:16:51

Francooaa
Já si myslím, že naopak český trh už několikrát ukázal, že čeští hráči nechtějí "stejnou" hru. Agricolu dotiskávali, jak na běžícím pásu, ale Cavernu těžko prodávali několik let, to samé Studená válka a 1989. Zombicide zelená horda asi taky moc nefrčí a u Rising sunu se hodně snažili přesvědčit lidi, že to není Blood Rage II, jak se to povedlo nevím. Doufám, že se pletu, ale osobně si myslím, že JotL nevyjde díky neúspěchu Frosthavenu.

23.6.2020 07:47:41

Havelock
Prosímtě, projed si aspon nějaký fora nebo třeba přednášky, kde byl Isaac. Ano, je to třeba nepochopitelné pro některé, ale hráč, co nedohral Gloomhaven =/ hráč, co si nic takového už nebude chtít znovu zahrát. Nehledě na fakt, že FH se zatím jeví jako GH 2.0 . Nechci se o tom dohadovat. Je totiž blbost si myslet, že všichni ti co backnuli FH dohráli GH anebo jsou to nově příchozí hráči. :-)

23.6.2020 18:14:40 | Upraveno autorem (porovnej)

JAHMANsvk
Jo, to byla taková zbytečná nadsázka. :)

Vzhledem k tomu, že se o FH albi zajímalo naprosto ihned a jeho dodání v CZE verzi má i z hlediska chronologie jen mírné opoždění oproti origo verzi, řekl bych, že mu hodně věří. :-)

Ale uvidíme, uvidíme.

23.6.2020 18:18:50

bacil
No, máš v podstatě pravdu, jen nevím jestli je to tak volně aplikovatelné i na GHxFH. Jak jsem psal níže, GH nedokončilo zas tolik hráčů, ale přitom zájem o FH je enormní. K tomu berme v potaz fakt, že czeGH vyšel snad o dva roky později, než engGH a přesto se to Albi očividně vyplatilo, že investuje do FH a aktuálně ty verze vycházejí ve stejný rok s pár měsíčním odstupem. Uvidíme, asi se nedá napsat nic víc.

23.6.2020 18:33:54

Francooaa
Samozřejmě albi ví, co dělá. A přeju jim, aby to klaplo. Nicméně, zájem na našem trhu bude podle mě už míň jak poloviční.
a) Proč bych kupoval znovu to samé, když jsem první ani nedohrál.
b) Hru jsem dohrál, ale je to pořád to samé. Jednou stačilo. Utíká mi spousta jiných her, co bych si chtěl zahrát a takhle se zasekám na další dva roky či víc.
c) Nekoupil jsem ani první Gloomhaven, protože prakticky cokoliv - nemám tolik času na hraní několika set hodinové kampaně / nemám partu, která by to se mnou chtěla hrát pořád dokola / je to dost drahá hra / je to poměrně náročná hra (bez aplikace, ale občas i s ní) aj.

Tvoje argumenty neberu jako nesmysl, je to podložené fakty, ale taky je to zájem lidí z celého světa a já se domnívám, že náš trh funguje trochu jinak. Třeba blackfire si vylámal zuby už několikrát hrou, která ve světě frčí a u nás z nějakého důvodu ne. Taková Euphoria má dobré hodnocení a u nás se teď prodává za necelé tři stovky. To samé Star Wars: Destiny, u nás skoro absolutní nezájem. Takže bych byl opatrný dělat závěry podle celosvětového zájmu.

23.6.2020 19:15:10

Francooaa
To já tvoje argumenty klidně za nesmysl označím - KS sice mohl vypadat neuvěřitelně, ale pořád to byla jen část z lidí, co si GH koupili (jen anglické verze se prodalo cca 200000 kopií). Z těchto lidí určitě disproporční část GH dokončili - troufám si říct, že velká většina podporovatelů na KS, co GH hráli.
Tvoje argumentace v zásadě je, že lidé, co mají rádi GH, si koupí cokoli z GH, i když ho nedokončili. Tedy kdyby vyšlo JotL místo FH, tak by si ho koupili taky. Proč by ne?
Navíc JotL vyplňuje díru na trhu pro lidi, kteří by chtěli hrát něco jako GH, ale GH samotný je odrazuje svoji délkou/velikostí/cenou/složitostí. To všechno JotL řeší - na složitost má řešení ve formě zjevně podařeného tutorialu. Navíc to může být dobré promo pro samotný GH. Z obchodního hlediska oproti FH je tady hra, se kterou bude menší práce s lokalizací, má větší prodejní potenciál a zároveň podporuje prodeje produktu, který už má Albi hotový.

23.6.2020 23:22:59

...
„Tvoje argumentace v zásadě je, že lidé, co mají rádi GH, si koupí cokoli z GH, i když ho nedokončili. Tedy kdyby vyšlo JotL místo FH, tak by si ho koupili taky. Proč by ne?“

Vzhledem k tomu, že s tím nesouhlasím a ani jsem to nikde nenapsal, rozhodně bych to neoznačoval za můj argument.

Naopak to, co píšeš o JotL se naprosto shoduje s mým názorem, jen bych dodal, že je i poměrně solidní skupina hráčů, co si JotL kupují třeba kvůli postavám navíc, i to se poměrně řešilo. Jinak mě by se tenhle - přirovnám to v IA - IA model líbil více, než jedna velká krabice se vším. Prostě základní kampan na pokračování s možnosti dokoupení i jiných příběhových linií apod.

Tady ale řešíme FH x JotL a z jak jsem psal, to je neporovnatelné. JotL nemá, dle mého skromného názoru, ani minimální koupě schopnost jako FH.

To Havelock

Ano, určitě, vždyť i má herní skupina by se našla ve tvém "béčku". Je samozřejmě předčasné hovořit o tom, jak czeFH dopadne, ale něco mi říká, že Isaac by rád pod GH a FH přidal ještě něco min. do trilogie a já budu doufat, že se Albi pak později vyplatí i ten třetí kousek do sbírky. :-)

24.6.2020 11:36:46

CZ verze
nejake info, ze by preci jen vyslo v CZ?

24.6.2020 16:10:28

Vydání v CZ
Ahoj,
já můžu potvrdit, že jsme jasně řekli, že LETOS kromě samolepek a Zapomenutých kruhů žádná další hra z rodiny Gloomhaven nevyjde. *mrk mrk*

P.S. Doufám, že se Francooaa plete a Isaac už s podobně velkou krabicí jako je Frosthaven nebo Gloomhaven nepřijde. Jakkoli je super pracovat na takových hrách, z překladu Frosthavenu máme osypky už s předstihem :)

David Rozsíval,
Albi Česká republika a.s.

24.6.2020 17:55:53

Vybíráme z Bazaru

Duna: Impérium CZ + insert + obaly
Duna: Impérium CZ + insert + obaly
Akt. cena: 60 €
Končí za: 3 dny

Offcanvas