nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Gloomhaven: Forgotten Circles

Rozšíření pro hru: Gloomhaven
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: undefined
Vydavatelé: Cephalofair Games
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy (lehký spoiler)

Ahoj
Jaké jsou Vaše dojmy z tohoto rozšíření? U mě minimálně hodně rozpačité. Základní GH máme odehraný, celá kampaň ce dvou hráčích a obtížnost oscilovala podle aktuálních charakterů mezi normální a těžkou.

V FC jsme začali novou kamapaň opět ve dvou a to Aesther Diviner a Savvas Cragheart, oba level 1. Dostali jsme strašnou sodu. Snížili jsme obtížnost na lehkou, ale i tak to vůbec nedáváme. Dostavila se těžká frustrace a hledánípříčin neúspěchu. Na bbg si na první dva svénáře (a zejména ten druhý) stěžuje více lidí, ale žádné jednoduché řešení.

Problém vidím hlavně v Divinerovi. Je hrozně křehký, neumí útočit a v podstatě se i dost špatně pohybuje. Ale scénář je postavený tak, že většina úkolů je vyloženě pro něj. Craghearth to sám o sobě nevytrhne. Na bbg píší, že ve 4 se to dá uhrát výrazně lépe, proto Divinerovu neschopnost vyváží 3 další plnohodnotné postavy. Co si tom myslíte vy?

10.12.2019 13:53:45

Dojmy

Ahoj, začali jsme s FC minulý týden, první scénář, družina ve složení Prasklivec, Kutil, "Oštěpy" a Vědma (diviner). Všichni na 3. levelu, přestože jsme mohli být až na sedmém (díky prosperitě GH). Dostali jsme hroznej klepec :) Od té doby jsme zahráli 2 vedlejší scénáře abychom pochopili Vědmu a co má dělat - no a přijde nám to celkem jasné - umí dostat do balíčku příšer všech 10 prokletí během pár kol. Na včerejší scénář jsme dolevelovali na 5. level a to se začli dít věci :) Jsem zvědavý jak se nám příští týden povede znovu ten první scénář a rád dám vědět :) Navíc jsem rád za novou výzvu v podobě obtížnosti a scénáře kde nevidíte hned na začátku co Vás čeká. Akorát mi přijde, že ta příprava nových místností malinko kazí "flow" hry. Takže dojmy zatím dobré, Vědma je skvělá. Pokud se naše dojmy změní, rád dám update.

22.5.2020 11:37:32

Dojmy

Já jsem z rozšíření zatím nadšený. První scénář jsme zvládli s odřenýma ušima a druhý až napodruhé. Navíc v tom druhém scénáři mě tvůrci vážně potěšili....

Hrajeme samozřejmě za Divinera a za "Cthulhu" postavu. Diviner je opravdu křehký, ale zvládnout se to dá. Navíc pokud hráč dokáže dobře využívat jeho schopnost s umísťováním riftů tak dokáže být hodně nepříjemný (disarm, pull, curse).

24.2.2020 07:47:05