Gloomhaven - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

IN
IN - avatar

Upgrade pack CZ?

Nepřemýšlelo Albi o upgrade packu pro majitele ENG verze?
Přeci jen jich bude asi docela dost a nedá se počítat, že by všichni chtěli prodat svou verzi a koupit českou.
Stačilo by podle mého nabídnout karty a knihu dobrodružství.
Jasně, není toho málo, ale pořád méně než celá hra (hrdinové, karton, monstra jsou více méně jazykově nezávislé).
11.3.2019 10:01:23

předpokládám,
že něco takového není z licenčních důvodů možné...

11.3.2019 10:17:46

...
To se tu už tuším řešilo, ale také bych to uvítal. Stačila by pravidla, kniha příběhů a city a road eventy... itemy a karty postav jsou podle mého pro majitele eng verze zbytečné, ale kdyby to nabídli, tak proč ne.

11.3.2019 10:19:39

+1
+1

také bych si koupil :)

11.3.2019 14:02:23

sami proti sebe
cisto z ekonomickeho hladiska, neobralo by sa albi tymto o potencialnych kupujucich?
-----------------------------------------
Som kapitalista a som na to hrdy.

11.3.2019 14:12:34

...
No já si také myslím, že při oznámení CZ upgradu by si hodně nadšenců koupilo AJ verzi hned a později dokoupili jenom CZ upgrade...

11.3.2019 15:40:29

Zajímavý nápad ale asi jen zbožné přání...
to IN:

Ano, to zní zajímavě. Podle mně by stačily jen karty schopností postav + pravidla (kvůli překladu termínů) + karty personal quests a battle goals (tajné informace při kooperativce).

Knihu dobrodružství netřeba v CZ, je to víceméně jen flavour text, příp. pár speciálních pravidel. Stejně jako Road a City events, nebo karty schopností potvor (8-ice). U těch stačí, když je přeloží (jeden) hráč ve skupině znalý EN.

Albi asi bude mít nějaké lokalizované herní komponenty navíc kvůli reklamaci. Nebudou zřejmě řešit reklamaci vadné/chybějící komponenty výměnou celé "krabice". Ale bylo by asi divný, kdyby několik desítek lidí reklamovalo "chybějící" knihu dobrodružství nebo "chybějící" karty schopností všech postav :-).

to Magor:

To si nemyslím. Právě, že majitele EN verze (kterým EN nevadí, když si EN verzi pořídili) nic nenutí si kupovat CZ verzi. Myslím, že mnozí ještě mají její kampaň rozehranou, vzhledem k její délce. Takže by pro ně nebyl problém dát několik stovek za pár balíčků karet a příručku/ky.

11.3.2019 15:52:34

laredo
Právě kniha příběhů je to, co bych já ocenil nejvíc. Všichni sice umíme anglicky, ale ty krkolomné výrazy běžně člověk nepoužívá. Když potom někdo čte, co se vlastně děje, je to jenom koktání, zadrhávání a chvíle ticha, jak se to někdo snaží přeložit a nehledat ve slovníku. Tohle já po chvíli přestanu vnímat a na konci se s úšklebkem ptám o co tam vlastně jde. Hrát repetetivní scénáře bez flavoru by hru podle mě zabilo.

11.3.2019 16:37:25

pravidla, kniha příběhů
Tohle je samozřejmě čistě pod palcem Albi. Pravidla se na web (sem) hází běžně, ale kniha příběhů (různé almanachy apod) už ne.
Na druhou stranu. Alespoň textové PDF... Vzhledem k tomu, že je to pro hráče s EN verzí, kteří do CZ stejně nepůjdou a ostatní to budou mít tak jako tak v krabici, tak by si Albi "udělalo voko", že? :)

11.3.2019 22:45:16

Téměř po roce
...kdy už se debatuje o vyprodání prvního tisku, stále Albi neuvažuje o zveřejnění, nebo prodeji knihy scénářů (alespoň v pdf verzi)? Domnívám se, že prodejnost už by to neohrozilo. Díky za odpověď.

15.2.2020 23:36:44

Vybíráme z Bazaru

God of War - karetní hra
God of War - karetní hra
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 10 dnů

Offcanvas