nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Gloomhaven

Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: undefined
Vydavatelé:
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Skryté poseleství v runách

Zdárně jsme dokončili jeden ze scénářů, kde byla na konci zašifrována zpráva v runovém písmu.
Trochu jsem pátral na těch internetech a zjistil jsem, že je těch zpráv více a taky že jsou runy různě rozesety po kartách atd...

Víte o tom někdo něco více?

27.8.2018 19:02:42

Překlad

Spoiloval jsem si trochu na různých fórech, kde to hráči přes Isaacovu prosbu nekazit druhým zábavu rozebírali, a obávám se, že to bude překladatelsky nerealizovatelné. Musely by se předělat veškeré materiály, které obsahují nápovědy k šifrám i šifrované texty samotné - celý obsah jedné obálky, grafika na kartě, grafika na dílku mapy, ... :/

6.9.2018 22:10:03

Překlad

Tak to by mě celkem zajímalo, nakolik se toto podaří "přeložit" v českém vydání, jestli vůbec.

28.8.2018 07:45:21

Runy

Dá se to dohledat, ale sám autor si to moc nepřál a tak zakázal i podobné diskuze.. :)

Ale jinak runy jsou skryty v celém Gloomhavenu a nejen tam :) po vyluštění všeho čeká vcelku zajímavá odměna

27.8.2018 22:46:12

Tabulka

Díky té "tabulce" jsme zprávu dešifrovali, ale je to taková zpráva vytržená z kontextu.

Tak by mě spíš zajímalo jestli se někdo skrze ty zprávy a různě ukryté runy ve hře dobral nějakého smysluplného rozluštění.

27.8.2018 22:05:23

Runy

Mělo by to fungovat čistě na principu jednoduché záměny co runa, to nějaké písmeno. Kickstarter verze měla jako bonus "pohlednici", na které byla na jedné straně převodní tabulka pro tyhle runa, určitě bude vyfocená porůzně po netu.

27.8.2018 20:59:48