nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Gloomhaven

Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: undefined
Vydavatelé: Albi
Cephalofair Games
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Proč mě Gloomhaven nebaví? Vždyť je to No. 1 na BoardGameGeeku

Nějak nevím, ale ta hra prostě není pro mě. Co je to, že ostatní v tom vidí něco převratného. Je to tím obsahem v krabici? Nebo tím že za ty peníze si tu hru chcete prostě užít. Nebo ti co ji hodnotí nemají více zkušeností v hrách, vždyť kolem je o hodně lepších her.

23.9.2019 14:59:05

Pohled příležitostného hráče

Ahoj,
nepovažuji se za nějakého hardcore hráče. S hrami jsem začínal před cca 15 lety na různých akcích s kamarády. Tehdy letěly takové kusy jako Carcassonne, Osadníci, Bang!, Funkenschlag, Tikal, Alhambra, Proroctví apod. Pak dlouhá pauza a cca před 2 lety jsem u nás založil malou hráčskou partičku 5 lidí, kteří se 1x za měsíc scházeli ke hře většinou starších kousků.

A jak to mám s Gloomhavenem? Mám jej od AGD a musím říct, že v rozhodnutí jej koupit hrála ve velké míře pozice no.1 na BGG a dále žánr dungeon crawler, který jsem nikdy nehrál a RPG hry mě na PC vždy bavily.

Mám odehráno cca 44 scénářů, z toho 80% sólo za 3 postavy, zbytek v různém složení hráčů. Jsem cca 4 scénáře od dokončení kampaně. Hra mě totálně pohltila a to tak, že jsem přesvědčil ostatní hráče z naší skupinky a na konci prázdnin jsme se vrhli do nové kampaně, "resetoval" jsem hru a 1x týdně si to teď všichni užíváme od začátku. Hrozně mě baví zejména soubojový systém pomocí karet a pak odemykání nových postav, obálek, lepení nálepek na mapu a příběh, který není samozřejmě žádné terno a má místy i mezery v posloupnosti. Velké plus je ale čeština ve hře.

To, že hra někoho nebaví, protože hrál jiné, lepší hry naprosto chápu. Já si zase nedokážu představit, že bych v podobné hře házel kostkama nebo, že by 1 z nás musel hrát za pána jeskyně.

24.9.2019 07:31:24

Co mě baví

Ahoj,
hru hraji se skupinou přátel, s některými jsem jezdil na larpy, s jinými hrál dračák a máme spolu dlouhou historii. Právě sezení dračáku mi asi nejvíce připomínají jednotlivé scénáře hry, jednotlivé momentky v každém scénáři, kde jsme měli neuvěřitelné štěstí, nebo naopak smůlu (rozuměj jako absolutní úspěch/neúspěch v dračáku), nebo prostě jednotlivé situace, kdy jsme se jako banda blbečků smáli deset minut. Tohle pro mě je Gloomhaven - možnost si jednou týdně zavzpomínat na tyto chvíle a prožít je znovu.

Hra jako taková má spoustu věcí, které se mi nelíbí, nejsou jasné, nebo je to způsobené chybami v překladu (i když neříkám, že v originále chyby nejsou). Jsou věci, které mě totálně vytáčí, ale přesto je to vždy zábavné session, kdy si s nostalgií zavzpomínám.

23.9.2019 19:11:01

speet

Alternatíva je, Magic Realm, to skôr ten nemá alternatívu ;)
Prečo je to č.1 popravde ani ja sám neviem. Tá hra je dobrá, aj ma baví hrať, ale proste nezdá sa mi to byť také super. Ale čo je pre mňa ešte prekvapujúce, že na tak EURO rebríčku ako je BGG, sa to dostalo na 1. miesto :)

23.9.2019 18:43:21

po skoro 200 hodinách

Mám za sebou celou dějovou linii, odemčené všechny postavy, pootevírané obálky a přesto stále hraju...proč?
No, stále jsou scénáře které jsem nehrál a je obsah (sarkofág), který nemám odemčený, takže...

ad1) Zvědavost
ad2) Pro mě lákavé téma
ad3) Výzva
ad4) Bez alternativy (pro mě - solo)
--------------------------------------------------
No Game - No Life

23.9.2019 16:26:32

každej jsme jinej

Anebo je to prostě tím, že jsme každej jinej a máš plný právo, aby se ti hra No.1 nelíbila :)
Já sám ještě nehrál, budu rozbalovat na Vánoce, takže nemůžu říct názor na hru...

23.9.2019 15:57:13

haggim

A kolik máš za sebou scénářů?

23.9.2019 15:19:33