Gloomhaven - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Obrana

Prošel jsem si diskusi, ale zatím tu nikdo neřešil obranu. Nestvůra má např. obranu 2, jaké zranění získá v těchto případech:
a) Po jejím útoku mám odvetu 2
b) Použiji kartu s vedlejším efektem - všichni nepřátelé na sousedním poli obdrží zranění 1
c) použiji kartu s efektem útok nestvůry vyhodnoť jako by útočila sama na sebe, nestvůra zaútočí za 3
d) pokud odstrčíš nestvůru na překážku, utrží 2 zranění
e) odstrčíš nestvůru, která nelétá na past, která způsobuje 5 zranění
16.1.2020 20:38:05 | Upraveno autorem (porovnej)

odpovědi
štít funguje jen na zranění vyvolaná útokem, kde taháš kartu modifikátoru (attack).
pokud je tam napsáno, že způsobí zranění (suffer), tak se na něj štít nevztahuje.

a) retaliate projde skrz
b) projde skrz (není to útok)
c) štít se aktivuje, protože "útočí".. i když sama na sebe, tak taháš kartu
d) štít se neaktivuje, protože je to opět zranění dané (bez karty)
e) past se nedá vykrýt štítem

Platí to samozřejmě obousměrně, jak pro hrdiny, tak pro nepřátelé.

16.1.2020 21:23:20

zranění x útok
V podstatě to lze docela hezky shrnout do dvou pojmů.

Ability, efekty, cokoliv co způsobuje zranění - je něco jako "true damage" a blokují to nebo spouští nějaký efekt, jen předměty či schopnosti, které odkazují na "pokud bys měl obdržet nějaké zranění"

U slovíčka útok, kdy se tahá z bal. moj. mod., se aktivují atributy jako je např. obrana.

je tedy důležité si dávat pozor na pojem zranění vs útok.

Jinak tohle patří spíše do sekce "otázky" :)

16.1.2020 23:25:12

odpovědi
Díky za odpovědi, ještě jsem se tu plně nezorientoval a souhlasím, že jsem to měl zadat do otázek. Řešil jsem to více méně jak popisujete, jen jsem si nebyl úplně jistý. Prošel jsem si část videí a taky mi pomohly. Největší chybu co jsem dělal, že u nestvůr jsem prováděl pohyb i útok, přestože na tažené kartě nestvůry nebyly. Zatím jsem nenašel odpověď co znamená Talent Ignoruj negativní efekty předmětů. Efekty jsou na základní kartě nestvůry (třeba boss), na tažené kartě nestvůry, na kartě události na cestě, ale ani na jednu z těchto možností mi to nesedí.

17.1.2020 12:48:00

Talent
Je to na předměty, které jsi koupil v obchodě a předmět má nějakou negativní vlastnost.
Např. Jak je uvedeno na str. 8. Pokud vlastnis předmět Zbroj z kožešiny, tak si musíš vzít na začátku scénáře do balíčku modifikátoru 2x kartu -1. S timto talentem tato negativní vlastnost mizí.

17.1.2020 13:12:32 | Upraveno autorem (porovnej)

figurky hrdinů
Ve slovenském návodě ke hře jsem viděl pro anglickou verzi pěkné barevné figurky hrdinů. Upřimně nepřehledné šedivé figurky hrdinů mi na hře vadí nejvíc. Dají se někde dokoupit
barevné figurky ?

18.1.2020 15:10:03

Barevní hrdinové
Barevní hrdinové se koupit nedají. Musíš si je buď nabarvit sám, nebo si sehnat někoho, kdo ti je nabarví.
Pro přehlednost ale v podstatě stačí nabarvit podstavce odlišnýma barvama.

18.1.2020 15:58:21

Vybíráme z Bazaru

Strašidelný hrad
Strašidelný hrad
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas