Gloomhaven - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

AmS
AmS - avatar

Kickstarter 2nd printing

Právě byl spuštěn kickstarter na dotisk s miniaturami a healthbary navíc oproti první verzi + s revizí pravidel. Pledge za 99$ + 10$ poštovné.

https://www.kickstarter.com/projects/1350948450/gloomhaven-second-printing/description
4.4.2017 18:28:38

Gloomhaven alebo The City of Kings
Vôbec sa neviem rozhodnúť Gloomhaven alebo The City of Kings. Je naozaj Gloomhaven tak skvelá hra ??

4.4.2017 20:14:05

KS
Taky jsem si prihodil. Super hra :)

11.4.2017 08:38:16

KS
Tak jsem backnul taky. Super, že už to bude v srpnu. Známý co má obchod s deskovkami říkal, že nákupní cena na obchod bude 90 euro plus dph, takže se to fakt vyplatí.

11.4.2017 13:11:34

...
U této hry asi nehrozí, že by někdo udělal češtinu co? Bez ní si na tento KS se svou angličtinou asi netroufnu.

12.4.2017 08:46:57

hra
taky jsem to hned zezačátku backnul protože jsem byl docela nadšený obsahem krabice atd.
Ale po sledování gameplay videa přečtení fór jsem se rozhodl příhoz zrušit - ne že by to byla špatná hra, ale na můj vkus až příliš dlouhé souboje.
Ve videu z gameplay borec hodinu bojuje s jednou skupinou monster v jedné místnosti.
A dle reakcí na foru tam není ani moc rychlý leveling a získávání lootu si taky moc neužijete a to je to co mě na RPG baví nejvíc..

Prostě rychlé akční boje, hodíte párkrát kostkama za obě strany (např jako v Descentu) a máte boj vyřešený.. Takže zatím setrvávám s appkou z Descenta a marně vyhlížím nějakou další hodně propracovanou a zábavnou hru v action-rpg stylu, která se dobře a rychle hraje :)

12.4.2017 11:30:46

DC

kulashaker
Jo, jo, kdyby to bylo v češtině, tak do toho určo také jdu :-(

12.4.2017 12:26:16

Překlad
Já jsem Gloomhaven backnul a budu doufat, že se na překlad časem nějací dobrodinci najdou. Povedlo se to u Tales of the Arabian Nights, tak proč ne tady. A to si myslím, že v Tales bylo textu ještě daleko více než tady (ale to jen hádám).

12.4.2017 15:19:52

Souboje
Sledoval jsem Toma Vasela z dice tower jak to hraje a soubojak se mi hodne, hodne libi. To ze je to odprostene od hodu kostkama a bonusy/minusy jsou resene kartama mi prijde hodne dobrej napad - zvlast kdyz tento system lze casem upravoval s levelingem postav. Jediny co me od backnuti odrazuje je cas kterej na to proste nemam. Tuhle hru bych hral solo a doma by me s tim asi vyhodili kdybych u toho po praci sedel do dvou rano. Poor me

18.4.2017 23:20:21

Rychle
Už jen 2 dny do konce kampaně, moc bych neotálel :)

30.4.2017 09:15:39

tesne
backed. Este dobre, ze som si to nahodou vsimol. Teraz uz len zlozit skupinu ludi, ktora bude chciet vrazit 50 hodin do kampane so mnou. Docela sa obavam, ze budem mat problem s namotanim ludi, tak isto ako to bolo s netrunnerom.

30.4.2017 20:30:40

backnuto
já sem to taky nakonec vzal, víc se mi to líbí než nelíbí :D tak snad to bude tak epické jak všichni básní :)

Počítám, že budu hrát asi 2 party, jednu solo a jednu s přítelkyní případně ještě třetí s kamarádama, uvidíme jak to půjde. prý se to dá takto s více partama taky jet

1.5.2017 10:27:30

Solo
Solo scenare obsahuje main pledge nebo se musi koupit zvlast? Jestli jsem dobre pochopil mel by se koupit zvlast za 10$

1.5.2017 10:44:16 | Upraveno autorem (porovnej)

AmS

Horysimus
Pochopil jsi to dobře, solo scénáře si musíš dokoupit za 10$.

1.5.2017 10:55:04

Horysimus
Jde o scénáře dostupné od pátého levelu, kdy se ho účastní jen dotyčná class, které je šitý na míru a postava dostane na konci za odměnu item, který se k ní hodí.
Pokud máš doma dostatečně kvalitní tiskárnu, tak se dají solo scénáře stáhnout i zadarmo z BGG, kde jsou se svolením autora.

1.5.2017 12:42:06

Backnuto
Na posledni chvili take backnuto..:)

1.5.2017 13:48:05

znovuhratelnost/viacero skupin
@Zaily neviem, ci je uplne mozne hrat naraz viacero skupin, resp. da sa, ale iba jedna skupina bude ovplivnovat, co sa na mape odokryva (lepia sa nalepky), co zaroven ovplivnuje event deck. Ja som rozmyslal, ze by som mozno skusil vytvorit daku print and play hernu plochu, kde by sa mohol znacit postup ostatnych skupin. Uvidim, ako narocne by taketo nieco nakoniec bolo.

2.5.2017 13:00:38

znovuhratelnost
Lze hrát buď několik skupin v jednom světě, přičemž následky (global achievements) a vybrané truhly jsou trvalé a hra se tak mění pro všechny skupiny (čti pokud jedna skupina udělá rozhodnutí, které způsobí například ztrátu scénáře, všechny skupiny v daném světě nemají k tomu scénáři přístup).

Další varianta je hrát kampaně odděleně a k tomu už je na BGG několik různých souborů, do kterých si lze označit dokončené a zpřístupněné scénáře, prosperitu města, achievements a všechno podstatné. Další variantou je pak například toto: https://ninjawithkillmoon.github.io/

Jedná se o web aplikaci, kde je možné si zaznamenat všechny podstatné věci o kampani a snadno tak lze hrát dvě kampaně zároveň. Já osobně používám právě tohle a nemůžu si to vynachválit, jediný s čím se člověk musí zabývat je vyměňování předmětů na základě prosperity města a přehazování city a road eventů.

2.5.2017 15:45:43

...
Nevzal by mi nějaký pražák jednu krabičku navíc? :) Nějak jsem zameškal...

3.5.2017 14:41:11

Frederick
Jeste jsem videl video, kde si nejaky kluk mapu dal na magnetickou tabuli a z nalepek vytvoril magnetky, takze nic nelepi. Co se ostatnich komponent tyce, nevim zda se tam neco nici a pod, takze nevim jak je to v tomto ohledu.

3.5.2017 20:52:18

dostupnost
Propásl jsem možnost hru koupit na kickstarteru, nevíte jestli, popřípadě kdy bude hra dostupná v českých obchodech??

10.7.2017 13:49:05

to Andarr - Dostupnost v CZ
napr. https://www.fantasyobchod.cz/gloomhaven-2nd-edition
ale brat termin +- s rezervou :-)

10.7.2017 16:52:30

Dostupnost v CZ
Termín dostupnosti se právě posunul o 3 měsíce (na 10.10.2017).

19.7.2017 23:14:46

Shipment
Vcera sem dostal tracking number.. ono to fakt asi prijde nebo co.. :))

19.10.2017 07:55:49

Sethseth
Já ho dostal už 12.10., ale GSL hru doteď ještě fyzicky nepřevzalo...
Ale vzhledem k tomu, že poslední (5.) "evropská" loď je teprve v Suezu a přeposlední kouse za Brestem, tak mě to tolik nepřekvapuje.

19.10.2017 10:04:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Mithril
Myslisbze vytvareji tr.no jste kdyz je to na lodi? Nebo tomu asi spatne rozumim..

19.10.2017 10:33:09

Vybíráme z Bazaru

Malé velké království - ve folii
Akt. cena: 270 Kč
Končí za: 11 hodin

Offcanvas