Gloomhaven - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Karty na cestach, ve meste a nemozny odchod do duchodu


Zdravim vsechny,
Mam na vas otazku co se tyce pridavani karet na cestach a ve meste. S druzinou mame splnene vsechny velke ukoly a dalsi jiz nejsou k dispozici. Tudiz s novou postavou nelze jit do duchodu. Jak tedy pridam karty na cestach a ve meste postave, se kterou nelze odejit do duchodu?
Diky za odpoved
17.10.2020 20:49:12

Beliath
Jestli správně chápu, na co se ptáš, tak je prostě už nikdy nepřidáš. Ta setkání na kartách jsou nějak spojená právě s tou postavou, která opustila družinu a vy se s ní znovu potkáte. To by přece pak nedávalo smysl, kdyby někdo potkal sám sebe...

17.10.2020 21:09:24

Havelock
Tomu samozrejme rozumim. Nam nejde ani tak o odchod do duchodu, jen potrebujeme dostat do hry udalosti na cestach, kvuli konecne hadance....

17.10.2020 21:15:34

...
Havelock: co rekas, nedava moc smysl, protoze muzes jit s postavou do duchodu a hned za ni znovu hrat...

Beliath: kdyz mi dosli karty velkych ukolu, tak jsem si dal cil dosahnout devate urovne. Stejne jsem s tou postavou jeste chvilku hral i potom, abych ji vic ozkousel a pak ji proste nechal odejit

18.10.2020 13:15:35

markan
V tomhle podpořím Havelocka - můžeš hrát za stejné "Povolání," reálně jde o jinou postavu (třeba i s jiným jménem), proto vůbec nevadí, když někde potkáš třeba prasklivce, který byl dříve součástí družiny, ve které je teď jiný prasklivec.

Beliath

Obávám se, že pokud pojedete striktně podle pravidel, pak budete muset hádanku vyřešit bez některé z nápověd.

18.10.2020 13:54:12

Jurri
Ale to presne rikam:-D
Havelock ma problem potkat prasklivce s prasklivcem

18.10.2020 14:43:14

markan
Co tady povykuješ? Všichni kromě tebe to pochopili.

Jasně, že můžeš hrát za stejné povolání, po tom, co odejde do důchodu, ale není to ten samý jedinec - všechno, co se dá, se resetuje a začínáš znovu podle pravidel tvorby postavy. Takže ano, nový prasklivec může potkat starého prasklivce.

EDIT: Asi už chápu, co ti uniklo. Jde o to, že když nemůžeš splnit žádný další velký úkol, tak nikdo nemůže jít do důchodu, a pak se nedají přidat ty karty setkání z daného povolání, když ještě nikdy do důchodu nešlo a už ani nemůže. Kdyby se to tam přidalo jen tak bezdůvodně, pak by ta postava, co nešla do důchodu potkala sama sebe. Když pošleš postavu do důchodu tím, že dosáhne 9. úrovně, pak ok, ale není to podle pravidel a Beliath se ptá na postup dle pravidel.

18.10.2020 19:02:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock
Povykuju, to uz jsem dlouho neslysel:-D

Mozna se stojim na vedeni a opravdu jsem to spatne pochopil:-)

18.10.2020 19:34:41

?
Kolik toho máte nahráno? Vždyť 24 tajných úkolů, celkem by mě zajímalo, jak se to podařilo :D

Jsem jediný koho napadlo, že je na otázka něco špatně?

18.10.2020 23:26:39 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Jak píše RaBsarge... Hrajete vše správně??? 24 úkolů znamená, že jste vytvořili již 24 postav a problém nastal u dvacátépáté.
My máme nahráno kolem 60 hodin a hraju teprve druhou postavu před "důchodem". :)

Napadá mne, že buď děláte něco špatně, nebo máte obrovskou herní skupinu, nebo smůlu/štěstí na plnění úkolů (a bandu důchodců v Gloomhavenu k tomu), a nebo už jen dohráváte vše ve hře "do mrtě". :D

19.10.2020 10:16:08

To all
Ano, mame nahráno minimalne cca 150 hodin ne-li 200. Všechny scénáře téměř splněny. Hrajeme 3 clenou družinu. Cca 3x tydne 3 scénáře. A ano, s některými postavami ( treba se sunkeerperem) jsme odešli asi 5x do důchodu. Dobre se nám s některými postavami hralo, za to s některými to bylo divne a vůbec nám ty mechaniky nesedly. Tudíž pokud se budu bavit o nemožnosti dodat karty za odchody do důchodu některých postav ( spatne se nám s nimi hraje a člověk je z toho spíše otráven, nez aby ho to hraní tesilo), tak tady vidim velký problém od vydavatelů této hry. Nemožnost rozluštit hadanku. Moc se mi nechce verit, ze by to nekdo uhrál vse i s vylustenim hádanky, aniž by porušil pravidla hry. To by musela byt super náhoda. Samozrejme, každý kdo vlastní hru, si Ty pravidla muze přizpůsobit dle sebe, ale to se musí sami vypořádat se svým svědomím a vědomím. Hra je skvela, opravdu je to pecka, jak pribehove, tak hratelne, ale tohle s tou hadankou trosku zazdili...

PS: dohravame scénáře do mrtě. Chybi nám max do 20 scénářů a ty nám zpřístupní jen karty na cestách nebo ve městě.

19.10.2020 11:57:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Beliath
Já osobně bych řekl, že příběhově to žádný Homér není. Ale sto lidí, sto chutí. Pravidla normálně v mojí skupince dodržujeme tak, jak jsou, proože tak byla navržena z nějakého důvodu. Nicméně tady jsme si hru upravili ke své chuti a nemáme pocit, že by to bylo na škodu. Člověk se má u hry bavit a ne se trestat doslovným dodržováním pravidel, která mu nepřijdou logická. Že jsme si dovolili něco hrát jinak? Tak ať! Je to moje hra a můj čas, který tomu věnuju. :)
Další důvod k odchodu do důchodu můžete zvolit třeba splnění určitého počtu malých úkolů/fajfek, nebo Proč by postava nemohla odejít v momentě, kdy se jí zachce, když nemá žádnou motivaci? Vaše volba. :)

19.10.2020 21:42:53

Vybíráme z Bazaru

Spirit Island: Promo Pack 1 (ENG)
Spirit Island: Promo Pack 1 (ENG)
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas