Gloomhaven - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jakou hrajete obtížnost?

Hrajeme ve dvou (zlodějka mysli a surovec) máme odehrané první čtyři scénáře a kdykoliv jsme zvolili střední obtížnost tak jsme scénář nedohráli. Je pravda, že občas jsme prostě měli smůlu na karty, ale i tak. Tím pádem vše hrajeme na nejlehčí obtížnost. Nevím jestli nevyužíváme plného potenciálu postav, nebo nám to prostě nejde. Někde jsem četl, že hra ve více postavách nabízí lepší kombinaci jejich schopností a tím pádem i víc možností jak jednotlivé postavy boostit a to i za cenu většího počtu nepřátel.Přemýšlel jsem tedy, že byh hrál za dvě postavy.

Myslíte si, že to bude mít vliv na úspěšnost vyšší úrovně scénáře?
Jakou úroveň hrajete vy a v jakém počtu hráčů?
Jak často se vám stane že scénář nedohrajete?
14.1.2021 09:41:57

...
Ja by som Vam poradil, hrajte na obtiaznosti, ktora Vam vyhovuje a ked sa Vam bude zdat prilis lahka neskor v hre ked sa zlepsite tak si ju zvysite :). V dvoch hracoch je to podla mna trochu tazsie ako 3-4.

14.1.2021 09:43:46

Odpoved

Ahoj ve dvou lidech jsme od zacatku hrali obtiznost +1 pokud jsme scenar nekdy nedohrali, tak jsme dali úroveň 0, ale to uz mi prijde extra lehke. Samozřejmě zalezi na scenari, kazda je jina.
Nižší jsme jeste nehrali.

14.1.2021 10:02:21

obtiaznost
Na zaciatku sa to aj nam zdalo tazsie, tiez som zacinal so Zlodejkou mysli a po 2-3 scenaroch som ju chcel odhodit :D Ale, ked som sa s nou naucil hrat, uz to slo.
Vlastne celu kampan sme presli tak, ze kazdy scenar sme zacinali na +1 a ked sme ho na 3 krat nepresli, znizili sme to. Ale zalezalo aj od kombinacii postav, ktore sme mali. Niekedy to bolo "lahsie" aj na +1 a tak sme rovno zacinali na +2.

Ale, ako uz bolo povedane, hlavne je aby ta hra bavila.

14.1.2021 10:22:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Ewo

Hra v 2

Mam to odohrane v 2, postupne sme navysovali uroven scenara az na max. Ked budes mat zakladnu vybavu a vylepsenie tak to ide. Samozrejme sa musite zohrat a doplnat schopnostmi.
Niektore scenare ( z kroniky, niektore zaverecne dejove) su od svojej podstaty tazsie. Hrajte len ked ste zohrani uz.

14.1.2021 10:25:10

Normál - 4p
My máme základ téměř dohrán (příští týden poslední scénář). Větší část jsme hráli ve 4 hráčích, občas 3 a zřídka ve 2, když někdo nemohl. Celou dobu hrajeme na normální obtížnost a opakovali jsme jen 1 scénář. Ale slyšel jsem, že ve dvou je to obecně těžší. Je něco jinýho mít supporta ve 4 členné skupině, než ve 2 členné...

14.1.2021 11:44:41

RE: Jakou hrajete obtížnost?
Skôr diskusia ako otázka/odpoveď.
Tak pri sólo hre za dve postavy úrovne 9 som nemal problém pri +2 úrovne scenára (Náročná pre sólo) a následne pri troch postavách na úrovni 1 som mal problém pri +0 úrovne scenára (Ľahká pre sólo). Záleží od veľa faktoroch ale všeobecne hrdinovia na nižších úrovniach, s menším počtom predmetom a ak hráč s daným hrdinom nie je zohratý, tak hra je celkovo ťažšia a odporúčam hrať na nižšej obtiažnosti. Naopak ak hrdina má vyššiu úroveň, je plne vybavený s predmety a hráč je skúsený hrať za daného hrdinu, tak hra je ľahšia a odporúčam hrať na vyššej obtiažnosti.

"Myslíte si, že to bude mít vliv na úspěšnost vyšší úrovně scénáře?"
Celkovo ak jeden hráč hrá za dvoch hrdinov simultánne, je to náročnejšie pre neho ako keby hral iba za jedného hrdinu. Neodporúčam, aby hráč hral za dvoch hrdinov len z dôvodu vidiny zníženia celkovej obtiažnosti. Áno vo väčšej skupine hrdinov je možnosť lepšieho vyváženia skupiny ako takej, ale je aj viacej nepriateľov. Dá sa určite efektívne hrať scenáre len s dvoma hrdinami v skupine. Trošku treba prispôsobiť tomu taktiku a nemal by byť problém. Napríklad pri 4 hrdinoch je možno lepšie mať skupine postavu tanka a suporta. Avšak pri dvoch hrdinoch je lepšie ak sa hrdinovania prvom rade zameriavajú na útok a vyhýbanie sa zraneniu. Niektoré scenáre sú ozaj ťažké len pre dvoch hrdinoch ale tam sa to dá vyriešiť znížením úrovne scenára.
Plus ak jeden hráč hrá za dvoch hrdinov simultánne, tak by sa mal uplatniť variant hry: "Otevřená informace" (strana 16 v pravidlách hry) čo samo o sebe zvyšuje úroveň scenára (ako pri sólo hre) a mení charakter spolupráce medzi hráčmi.
Samozrejme ak hráči chcú hrať za viacej postáv z iných dôvodov ako to, že hra je ťažšia pri dvoch hrdinoch, tak to je iná pesnička.

"Jakou úroveň hrajete vy a v jakém počtu hráčů?"
Pred časom som hral sólo za tri postavy a úrovne 2, 3 a 6. To je samo o sebe problematika postáv, kde sú medzi nimi dosť rozličné úrovne. Jednoducho som musel hrať na Ľahkej úrovni scenára (sólo) aby som vedel dohrať scenár. Momentálne sú postavy na úrovni 6, 6 a 8 a už začínam hrať na Náročnej úrovni scenára (sólo), keďže na Strednej úrovni scenára som to dával s prehľadom.

"Jak často se vám stane že scénář nedohrajete?"
Keď som začínal s hrou tak som prehrával vtom istom prípade ako vtom vašom, že som chcel prvé scenáre hrať na strednej úrovni. Tiež sa mal problém, ak odišli dvaja hrdinovia z troch na dôchodok. Pokým sa nový hrdinovia na nižších úrovniach zohrali a kým som si uvedomil, že aj keď som hrával predtým na náročnej úrovni, musím prejsť znova na ľahkú.

18.1.2021 11:11:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Hrajeme ve dvou

My hrajeme ve dvou a na začátek jsme si vybraly zlodějku a kutila. Upřímně to bylo peklo. Pak jsme zajeli systém 3 hry za sebou prohrajeme, úroveň scénáře dolů, 3 scénáře za sebou vyhrajeme, úroveň scénáře nahoru. V pozdější fázi jsme hrály na +1 ale pak jedna postava odešla do důchodu a chtě nechtě jsme to musely snížit na -1 ????.
Teď máme "Sluníčko a Cthulu" a na té hře je vidět, že některé postavy (viz. Sluníčko) jsou prostě lepší ve čtyřech hráčích.

19.3.2021 08:36:00

Já začínal s JotL, a vzhledem k tomu, že ta je v druhé půlce pekelně těžká, tak jsem začal na normal obtížonst. Pak jsem chvíli hrál omylem +1 (ono průměrný level dvou postav se počítá dělelním dvěma a v jednu chvíli mi prostě uteklo, že musím dělit dvakrát). Ale na normal mi to zatím přijde docela jednoduché (možná díky zkušenostem z JotL, takže jsem do prvních scénářů nenaskakoval jako úplný začátečník) a zvažuji, že buď obtížnost navýším, nebo jak tu někdo zmiňoval zavedu nějaké pravidlo dynamické úspěšnosti (dvě prohry = level dolů, několik víher po sobě = level nahoru)

21.4.2021 09:26:13

Vybíráme z Bazaru

Kingdom Rush: Elemenace Hoard Pledge
Kingdom Rush: Elemenace Hoard Pledge
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas