Gloomhaven - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Insert

Ahoj,

objednávám úložný systém z Polska. Vychází to na 1200 Kč. Chce se někdo přidat a ušetřit na poštovném?

Koukal jsem na všechny úložné systémy a tenhle mi vyšel nejlépe cena/výkon. Jiné tipy? Díky.

http://www.warbox.pl/pl/p/Insert-dedykowany-grze-Gloomhaven/132
29.6.2018 17:35:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Folded space

Ahoj,
tady musím souhlasit s IusedToBeMoony, já karty totiž nebalím, tak mně to ani nenapadlo, obalené karty příšer se do insertu rozhodně nevejdou, tak aby byly na jednom místě. I neobalené se vejdou tak tak.

6.5.2019 10:10:03

Matesack
A dáváš tam ty karty přesně podle návodu? Já mám karty schopností nestvůr obalené všechny (obaly od FFG) a bez problémů se mi tam vejdou (podle návodu na YT).
https://www.youtube.com/watch?v=PZaSJ1uDTWI

Jinak osobně jsem s Folded space spokojený, akorát se velké karty (např. události) vejdou obalené do přihrádky jen taktak.

6.5.2019 10:31:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Folded space
Ještě jeden poznatek k insertu - veškeré karty k postavám mají zůstat v krabičkách pro ně určené, což je při balení extrémně nepraktické, jelikož se tam jen tak tak vejdou velké karty akcí. Obalené karty modifikátorů tam pak zaplňují poslední zbytky volného místa a celkově to není esteticky ani herně optimální (nemluvě o tom, že je nejde nijak udržet u sebe a zabránit promíchání s jinými kartami, takže můžete zapomenout na skupinu s kartami akcí, které zrovna používáte a kartami akcí, které se vám teprve odemknou... a do toho všeho se tam ještě zamíchají karty modifikátoru útoků a sem tam nějaký růžek karty vyleze spodem z krabičky, prostě noční můra každého deskoherního fetišisty). Pokud bych nebalil, tak se tam asi vejde vše v gumičce/pytlíku a nemám sebemenší problém. Takto ale aktivně pokukuji po jiném řešení.

@Havelock dost na GH helperem uvažuji, ve středu máme první partii, tak vyzkouším , díky za tip (:

@scarecrow pokud jsem to správně pochopil, tak mezi velké karty se staty monster se vkládají ty malé pro jejich chování (po 8 kusech). Pokud je ještě ten typ obecný pro více nepřátel (lučištník, hlídka apod.), tak dám víc karet statů k sobě a přidám 8 karet chování. Takhle jsem jich tam narval ale pouze cca třetinu na krabičku, pak už nebylo vkládání dalších karet možné (natož vyndavání). Při dvou krabičkách (do druhé se mají ještě vejít kartony větších monster) mi tak minimálně třetina karet chování příšer zbyla. Vsoukal jsem je do prázdné přihrádky k velkým kartám. Obaly mám Arcane Tinmen, které jsou možná o píď tenčí než FFG (ale rozhodně ne tak tenké jako levnější a méně kvalitní UltraPro či Mayday).

EDIT:
tak už jsem našel chybu v těch velkých krabičkách na mosntra - očividně musí být karty vedle sebe ve dvou řadách. Mea culpa za neoprávněnou kritiku insertu.

6.5.2019 10:46:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Folded Space
Do tých obálok hrdinov sa tie karty vojdú relatívne v pohode. My to máme tak, že obalené máme len tie karty, ktoré sa používajú. Keď si hrdina odomkne nový perk a chce pridať kartu, tak ju obalí. Keď si odomkne novú kartu na novom leveli, tak si dá dole obal z tej karty, za ktorú ju chce vymeniť a použije ten. Karty v obaloch sú zagumičkované, takže nelietajú, neobalené sú nechané v pôvodnom plastovom obale, takže tiež nelietajú.

Akože, verím tomu, že keď chce mať človek obalené všetky karty postavy, tak sa to tam horšie cpe, ale osobne som to neskúšala, keďže na to nevidím dôvod.

6.5.2019 12:31:33

Folded space

@scarecrow - mam je tam tak, ze vzdy mam velkou kartu nestvury a u ni balicek, pak dalsi kartu a zase balicek. Neobalene se to vejde, serazene podle abecedy se i dobre hleda. Jak rikam, karty nebalim, takze jsem se vesel, ale s obaly to muze byt malinko problem :) Jinak jsem celkove spokojeny, priprava i uklid s timhle insertem je jednoducha a hra je na stole i zpatky v bedne rychle a pohodlne.

Jak jsem psal - pomer cena vykon je, dle meho subjektivniho nazoru, ok ;)

6.5.2019 13:34:36

Folded space a karty schopností nestvůr
Musíte ty karty schopností nestvůr dávat dvě vedle sebe, takže:
Velká karta Démona ohně, hned za ní Démona vody a před ně dám na jednu stranu karty schopností jednoho démona a vedle toho druhého démona.

Názorná ukázka:
https://imgur.com/a/N6aXmBl :)

6.5.2019 14:45:55 | Upraveno autorem (porovnej)

e-raptor insert

Zdar,
existuje nejake foto co a kam vkladat do insertu od e-raptoru ???

7.5.2019 08:20:24

Saim lab
Ja kupoval na facebooku insert od "saim lab" za 36 €(myslim si,ze to tady uz zaznelo). Insert jsem slozil (docela easy) a opravdu doporucuji. Porizoval jsem i na SW: Rebellion. Skvela komunikace s vyrobcem, postovne kolem 25€.

Odkaz na vyrobce: https://www.facebook.com/saimlab/

Odkaz primo na insert:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1965775947062749&type=3&__xts__[0]=68.ARC6-AG57XRkCzTUMvw53UwVwS2fBiGI3Mfan565bdCUS_ooFm1fv0RVtZMSFh6eIwLnY9l07p_Uauc1uo2R4mh-mOing5EbY2rBr9mS38d_MUABvGLdtzWH1Kl2rAq4p6-wbbxHCvARSUw8CVwJyb-muhp1CE_-I16hZhT-5OJBdkBvEMTVqGAc62T_bGGFshupwWRfeNxZKZbY0Cf6TIOcCDGChdwHiI4se9wDTxoIyAaIQ7hEhmSU1c79C5564cVnuKeir5YdfhKcCEhvn1wACSuYvzzQmnPnVL9-zqSghOwZvG4hLui56Dv4crUZA3rGvI8s0b-M6vT9_Qer5N0LP3hCCwXMwd0J1HXfsVbo0lCK82f1_6fCRv69S-Y_MG7Bw-wX4AFo_owprUqxSDnhv4CrPpH7A-ofjQg1gicWRFfLRKLWN_LZlbNt-w2IRQz-ydzt7RlfsWjcxohwoN7Ceg&__tn__=-UC-R

7.5.2019 08:56:39

Wor

Feldherr

Máte už někdo zkušenosti s tím insertem od Feldherr? Trochu mi vadí, že je vyšší než samotná krabice a nejde to pak zavřít. Jinak ale vypadá dobře. Nic se nelepí a hlavně to jsou tři patra a ne X samostatných krabiček, jako u Folded Space. Děkuji za odpověď.

12.5.2019 15:22:58

Wor
Konkrétně s tímhle insertem zkušenosti nemám, ale pokud ta jednotlivá patra nemají pevné dno, tak bude hroznej vopruz je vyndavat. Pěnové inserty, které mají hodně otvorů, a tudíž malou podporu celé struktury, jsou náchylné na ohýbání vlastní vahou. Asi bych to vzteky rozkopal, kdyby se mi to všechno vysypalo, protože je to prostě tenkej molitan. Spíš by stálo za zvážení koupit si tři vytrhávací molitany, vyškubat to podle jejich vzoru, a pak nalepit na pevný podklad (třeba kapa desku) místo na pěnovou podložku. A nebo to rovnou vyrobit z kapy.

P.S. Plus je taky potřeba počítat s tím, jestli chceš obalovat karty. Pokud ano, je docela problém všechno nacpat zpátky do krabiček postav.
Já mám teda hru rozpytlíkovanou do zipových sáčků a v jednom větším mám nepoužívané komponenty a v dalším málo, nebo téměř vůbec požívané. Každá postava pak má svůj vlastní. "Figurky" potvor mám v pořadači z Hornbachu, který se na stojáka přesně vejde, takže nakonec je příprava rychlá i s pytlíkama. Jo a hlavně hodně herního materiálu není potřeba vůbec vyndavat, když se používá aplikace. Bez ní bych už nehrál.

12.5.2019 16:43:17 | Upraveno autorem (porovnej)

DC

Vsem
Na svet deskovych her nabizi smejkal penovy insert. Cena trochu nizsi nez vetsina druhych. Mate s tim nekdo nejakoi zkusenost? Dekuji za odpoved.

11.6.2019 10:23:49

Insert

Podle mě bude na prd, protože nevidím jakékoliv vytřídění karet, takže stejně budeš hledat karty příšer a modifikátorů

11.6.2019 16:48:48

Inzert Z IHRYSKA
Dobry den mohol by mi niekto napisat aky je ten inzert z obchodu IHRYSKO,ci sa oplati kupovat.Dakujem

15.6.2019 10:08:09

easy
žetóny mám v jednom vrecku, monštrá v krabičke od kávy a miestnosti by som mal pohodlne uložiť v krabici (po tom, čo ich kompletne vylúpnem)

15.6.2019 14:16:28

Gagarin5
To je presne ten eRaptor, o ktorom tu nižšie už bola reč. Nočná mora to zložiť, ale zatiaľ mi slúži dobre, aj keď nie na všetkých miestach dobre drží.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

15.6.2019 15:29:46

Insert atd.
Jak už tu zmínil Polarka. Taky jsem si našel insert na thingiverse, poprosil známého o vypálení za pár stovek a lepení byl už takový příjemný relax.
Spokojenost velká. Za málo peněz hodně muziky...

6.1.2020 19:46:10

Vybíráme z Bazaru

High Frontier CZ
High Frontier CZ
Akt. cena: 3200 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas