Gloomhaven - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Insert

Ahoj,

objednávám úložný systém z Polska. Vychází to na 1200 Kč. Chce se někdo přidat a ušetřit na poštovném?

Koukal jsem na všechny úložné systémy a tenhle mi vyšel nejlépe cena/výkon. Jiné tipy? Díky.

http://www.warbox.pl/pl/p/Insert-dedykowany-grze-Gloomhaven/132
29.6.2018 17:35:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Gromthar
Děkuji

7.4.2019 11:47:46

Pěnový insert
Zajímal by mě Váš názor na pěnový insert od Feldherru. Všichni tu řeší dřevěný, ale nenašel sem ani čárku o tom pěnovém. Má nějaké nevýhody oproti dřevěnému? Třeba nižší životnost?

15.4.2019 09:25:39

Zdenek - insert od e-raptor
Tak som si zaobstaral tento:
https://www.fantasyobchod.cz/insert-na-herni-komponenty-gloomhaven

Nepotrebuje lepidlo, a poskladaný vyzerá veľmi pekne. Ale.
ALE!!
ALE!!!!

Po hodine skladania tých 30 malých priečinkov na karty nepriateľov som myslel, že to podpálim alebo rozsekám na triesočky. Je skoro nemožné to poskladať. "Manuál" je typický nepoužiteľný - pár A4 strán s nejakým nákresom, z ktorého sa nič v podstate nedozviete. Zúfalo som hľadal nejaké video na nete, ale nikde nič, okrem podobných nešťastných majiteľov, ktorí sa tiež pýtajú, ako to k***a majú zložiť.

Ono je celkom jasné, ako to má vyzerať, a čo kam ide, ale skrátka fyzicky napasovať tých 30 drevených oddeľovačov do dvoch panelov je ako riešiť hlavolam "ježek v kleci". Po vyše hodine sa vesmír nado mnou zľutoval a nejakým zázrakom som ten prvý diel poskladal. Zvyšok už šiel jednoduchšie, ale stále veľmi ťažko.

Takže ak budete zvažovať tento insert, tak síce vyzerá pekne, a zatiaľ aj stabilne (uvidíme ako to bude pri reálnom používaní), ale je nenormálne náročné ten hlavolam vôbec fyzicky zložiť. Ja som tiež predtým čítal, že to ide ťažko, ale na toto som nebol pripravený. To nejde ťažko, to je takmer nemožné. Každou sekundou som ľutoval, že som to kúpil...

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

25.4.2019 22:36:38

Zdenek - insert od e-raptor

Mam ten samy a problemy pri slozeni jsem nemel.
Video o skladani v EN je na netu.
Na ty tezke chlivecky na karty nestvur je super trik. Polozit jednu stranu na stul(podlozit tuzkama) naskladat prepazky, prvnich par jde trefit,spevnit gumickou a dalsi s pritlakem zasouvat na pozici.
Hotovo asi za 30minut.

26.4.2019 06:40:16

Opačný problém
Folded Space. Levné a dobře složitelné řešení insertu, ale co si budeme povídat, nevypadá nijak oslnivě. Když jsem pak viděl Kubrtovo video a ten krásný insert, tak jsem dostal tik do levého oka a pravého koutku.
Folded Space splňuje účel, ale to je vše. I přes tohle tvé utrpení, se budeš dalších 200hod kochat tím, jak hezky to vypadá, tak to teď přežij:)
Přeju pevný nervy..

26.4.2019 06:44:42

E-Raptor
:D Jo, těch 30 chlívečků... To bylo něco. Ale já to bral tak, že kromě insertu jsem koupil i zážitek. :)

Když jsem to skoro celé poskládal a poslední příčka mi tam nějak nesedla, já za to musel trošku vzít a zbylých 29 příček se mi zase rozsypalo, to bylo epické. :D

A jinak teda já do toho šel bez gumičky. Něco jsem o tom triku slyšel, ale myslím si, že by to s gumičkou nebylo ono. Jak jsem psal, ujelo mi to jen jednou. To se ještě dá...

...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky

26.4.2019 07:32:14

e-raptor
No práve že mne sa to rozpadlo niekoľko krát, ani gumička nepomáhala, mne tie chlieviky zapadali na správne miesta len veľmi ťažko. A holt nebral som to ako zážitok - skôr traumu, za ktorú by som mal ešte dostať odškodné. :D

Výsledok vyzerá krásne, to je pravda, ale tá krížová cesta k tomu výsledku... tá je fakt nezabudnuteľná :)

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

26.4.2019 08:34:20

e-raptor
Včera mi přišel taky a jak to tak tady čtu, tak mám strach se do toho vůbec pouštět :D Nejsem zrovna dobrej v modelaření :D
____________________________________________________
Natáčím deskoherní videa na Youtube na kanále Bartyx Gaming!

26.4.2019 08:39:56

e-raptor
Cardinalle, bavím se tu nad tvým příspěvkem, protože přesně (do písmenka) jsem zažil to samé.
O minulém víkendu jsem se rozhodl, že si složím inzert, abych ho přichystal na českou verzi. :)

První šok pro mě byl, že když jsem to rozbalil, tak na obrázku jsou vyfotografované pouze dvě přihrádky… už jsem si myslel, že mám nějakou ořezanou verzi :)

Druhý šok - návod – naprosto nepoužitelný! Na internetu jsem našel pouze nějaké zrychlené video... nic víc.
To sestavování je, jak dobře napsal Kurdt57, ZÁŽITEK - myslím, že na to dlouho nezapomenu.

Jinak inzert je celkem pěkný a vypadá použitelně, uvidíme jak to bude při hraní.
Je celkem dost těžkej a barva/materiál není zrovna ideální. Trošku mě mrzí, že neobsahuje nějaké přihrádky pro rozehrané postavy.
A cena je taky dost přestřelená.

26.4.2019 09:37:43

insert e-raptor
Taky jsem si tenhle insert pořídil a je fakt, že ten obrázkovej přiloženej návod není nic moc, ale dá se to.

Sestavení oné části s 30 přihrádkami (sesazení do 2 části) bylo fakt o trpělivosti - povedlo se mi to až na potřetí :-).

Hlavně je potřeba si před zacvaknutím jakýchkoli dílů do sebe ozkoušet, že to sedí - některé přepážky jsou delší, jiné kratší, nebo mají jinde umístěné výstupky na zacvaknutí.

Bohužel nakonec, i když jsem ho sesadil správně, tak ledakde nejsou přepážky rovnoběžné nebo přesně kolmé, což bych u insertu na míru čekal. Nicméně je to jen kosmetická vada, kterou moc neřešíte, když máte insert zaplněný. Účelu každopádně slouží dobře.

Bohužel už se do něj nevejdou mapový díly a rozehraný postavy. Na to je lepší mít samostatnou krabici/ce zvlášť.

26.4.2019 10:30:07

...
Já teda rozehrané postavy dávám do těch krabiček od postav... Kam jinam byste je cpali? :)

Ještě tu nikdo nezmínil ten zážitek z vůně toho eraptor insertu. :) Ten odér spaléné desky (neb se řeže laserem), je také k nezaplacení. Myslíte, že to někdy vyčuchne?

Jinak mám vše rovnoběžné a kolmé. Jsi si jist, že to máš správně? :D
...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky

26.4.2019 10:48:19

to Kubrt:
Jojo, to mě včera partnerka taky pochválila, když večer přijela z práce. Já to vyzvedl na poště, rozbalil, jen omrknul a nechal jsem to ležet na posteli :D Když jsme večer přijeli domů, celá ložnice zasmraděná :D Podle mě by to ale mělo zmizet. Já to chtěl nechat na balkoně vyčichnout, ale bojím se, že začne pršet a zmokne mi to. Ještě mě napadlo, co takhle to sestavit a přestříkat lakem? Možná by to vypadalo pak i lépe a ta vrstva by zastavila ten smrad.
____________________________________________________
Natáčím deskoherní videa na Youtube na kanále Bartyx Gaming!

26.4.2019 11:58:51

Insert atd.
Našel jsem insert na https://www.thingiverse.com/search?q=gloomhaven+insert&dwh=695cc2de308f3b4

+ je tam hromada dalších věcí :)

26.4.2019 12:34:52

TUQ

TowerRex Insert
Také jsem procházel net ohledně insertu a pořád se ještě nemůžu rozhodnou. Nejvíc se mi ale pozdává tento:

https://www.etsy.com/listing/579873653/gloomhaven-2nd-edition-organizer-wood?ref=shop_home

Máte s ním někdo zkušenosti? Popřípadě jej zhodnoťte z pohledu někoho, kdo už jiný insert má.

Díky!

26.4.2019 12:35:51

TowerRex
Tak cena insertu je pěkná, ale myslím, že tu někdo dřívě zmiňoval problematickou cenu dopravy. Navíc to neumím posoudit bez vyzkoušení s ohledem na skutečnosti, které tu z praxe zmiňoval Gromthar a tomas.koutny...

26.4.2019 15:32:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Peca
Cenově to vyjde zhruba +/- jako ostatní inserty. Tenhle stojí něco přes 600 jestli jsem se dobře díval a na stejnou cenu vyjde poštovné.

Zajímalo by mě zhodnocení co do praktičnosti. Jinak váhám mezi zde probíraným "smraďochem", warboxem z prvního příspěvku a možná tím z etsy. Optimálně abych ho měl ještě před hrou. Takže pokud má ještě někdo nějaké poznatky, sem s nimi. :-)

I do jiných her tam seženeš super inserty, ale to poštovné to zabíjí. Navic se nesnižuje s objednaným množstvím.

26.4.2019 18:13:57

e-raptor
Já včera sestavil s přítelkyní E-Raptor a musím říct, že je parádní. To dřevo je prostě super, sice je to trochu náročné to postavit, ale výsledek je skvělý. Doporučuju.
____________________________________________________
Natáčím deskoherní videa na Youtube na kanále Bartyx Gaming!

29.4.2019 12:35:57

Feldherr
Už tu padla otázka, ale bez odpovede... Aký máte nazor na penový insert Feldherr?

Vďaka

1.5.2019 18:21:20

JurAde
Jen co vidim z videa, tak mi to přijde nepraktické v tom, že to je složené z příliš mnoha samostatných částí, které obsahují třeba jen dvě komůrky. Při hře mám rád, když všechno zůstane v krabici a na stole mám krabičku s dostupnými předměty v obchodu + road a city eventy. A dál krabičku se všemi drobnými dílky (případně dvě), které potřebuji po otevření dveří, abych mohl sestavit další místnost.
Dobře to má vyřešené Meeple Realty nebo také Broken Token.

1.5.2019 21:42:13

Gromthar
Píšeme o tom istom inserte? Feldherr nemá veľa malých dielikov, sú to penové dosky o veľkosti krabice s vyrezanými otvormi...

2.5.2019 06:52:03

JurAde
Pošli odkaz, asi jsem si to spletl s Folded space..
edit: už to vidim. No, skladování karet je na ležáka, což by mi asi vadilo. Hlavně ta cena, jestli dobře vidim, je 50E ? To m ipřijde jako hodně za pěnu.

2.5.2019 07:19:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Gromthar
Dá sa zohnať za cca 35 EUR a rozmýšľam práve nad týmto Feldherr alebo už tebou spomínaným ... Space.
Fnea si vhcem vybrať...

2.5.2019 13:05:30

Folded space

Ahoj,
přicházím se svou troškou do mlýna. GH mám v insertu od Folded space. Všechno se hezky vešlo, zbylo pár prázdných přihrádek na roztříděné věci do kampaně (události, apod.) Setup to výrazně urychluje a uklizeno je taky hned. Za mně dobrá a cenově dostupná varianta.

6.5.2019 08:53:57

Folded space
Ahoj,

taky mám zpětnou vazbu ohledně Folded space insertu - rozhodně nedoporučuji, pokud chcete zároveň balit. Ačkoli na stránkách i videu deklarují, že je insert dělaný i na obalené karty, ve skutečnosti tomu tak není a například karty monster je třeba cpát kam se vejdou (ve videu to chytře obchází tak, že mají obalenou jen zhruba 1/3 karet).

Zároveň jsem měl menší problém s prostorem pro karton s nepřáteli - asi jsem lepil moc napevno / měl vadný kus / karton je oproti předchozí edici o něco málo tlustší, nicméně jsem musel monstra co jsou po 10 kusech dávat otočené o 90°, jinak by se asi krabička na ně určená časem poškodila či roztrhla.

Za sebe tedy spíš nedoporučuji a asi bych se poohlédl po nějakém dražším.

6.5.2019 09:13:03

Aplikace
Pri pouzivani GH Helper odpada potreba obalovat karty potvor. Osobne bych to i doporucoval. Mene setupu, managementu, obalu, uklizeni zpatky do krabice a vzteku :)

P. S. Zminuju to, pro ty, co jiz nevyhovujici insert maji, nebo maji omezeny budget, nebo o teto aplikaci nevedi. Jinak jsem rad, ze se tu pise hodnoceni insertu. Diky za to.

6.5.2019 10:08:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Necromancer Hero kit CZ
Necromancer Hero kit CZ
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas