Gloomhaven - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Insert

Ahoj,

objednávám úložný systém z Polska. Vychází to na 1200 Kč. Chce se někdo přidat a ušetřit na poštovném?

Koukal jsem na všechny úložné systémy a tenhle mi vyšel nejlépe cena/výkon. Jiné tipy? Díky.

http://www.warbox.pl/pl/p/Insert-dedykowany-grze-Gloomhaven/132
29.6.2018 17:35:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Folded Space
Na Planetě her bude k zakoupení insert za krásných 420 Kč :)

27.3.2019 10:33:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Juanitos
Kde jsi prosím vzal tuhle informaci? Na KS to totiž mělo cenovku 25,5 GBP, což je v přepočtu asi 780 CZK.

27.3.2019 10:57:42

Havelock
Ptal jsem se mailem kluků z Planety a tato částka byla odpověď.

27.3.2019 12:48:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Mail
Odpověď od Planety na dotaz, jestli cena opravdu souhlasí:


„Ano,

podle ceny, kterou tam teď dodavatel má to vypadá na 420,-, ale jejich cena se samozřejmě může změnit..."

27.3.2019 14:11:14

Planeta

To je blbost, insert na GH bude stat vic nez na Scythe, cekal bych 900+. Mozna se nechtene podivali na cenu insertu pro Founders of Gloomhaven

28.3.2019 08:30:43

Luke

Se stejnou nedůvěrou jsem se zeptal radši ještě jednou, jestli se opravdu jedná o takovou částku a bylo mi potvrzeno, že ano..

28.3.2019 09:12:54

Player Organizer
Nechci vám kazit radost, opravdu bude stát "jen" 415,- Kč.... ale fígl je v tom, že se jedná pouze o Player Organizer. (uchovává jen komponenty jedné postavy) :o)

28.3.2019 14:00:33

aDacz
Oni to ještě nemají v nabídce. To, co tam mají, je skutečně jen tray pro jednoho hráče, ale úplně z jiného materiálu. Folded space to dělá z foam core (u nás kapa deska). Navíc mám potvrzeno i z jiného eshopu, že to budou mít ještě trochu levněji.

28.3.2019 17:47:45

havelock
spíš má právdu Adacz, prostě insert na GH od Folded Space nebude stát 420 Kč :D Když podstatně menší Scythe stojí přes 800

28.3.2019 18:38:25

Luke
Jasne, hele pravdu at ma, kdo chce. Dulezity je, kdo to bude mit v ruce za cenu, ktera mu vyhovuje. ;)

29.3.2019 01:29:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Insert

Tak to mě opravdu nenapadlo, že se nebude jednat o insert pro kompletní hru. A popravdě řečeno to ani moc nechápu. Proč zařídit insert jen pro část hry a ne pro celou hru? To by teda bylo velký zklamání..

29.3.2019 06:44:43

planeta
Tak už planeta přidala cenu, 1030

4.4.2019 15:13:28

Luke
Chyba se prý stala na straně dodavatele, který měl špatně nastavenou cenu. Takže nakonec je to podle očekávání za mnohem víc.
Asi si skočim pro kapa desku a vyblbnu se na vlastním projektu. Stejně je to okamžitě vyprodaný :D

Mimochodem, kdo jste si to koupil, napište mi pls SZ, měl bych pro vás zajímavý návrh. :)

4.4.2019 15:25:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Planeta

To už je jako fakt vyprodanej? To je snad vtip ne?

4.4.2019 19:16:50

Planeta
Na planete to delaj s novym zbozim, ktery jeste neni skladem, ze ho nahodi jako vyprodane, takze je mozne, ze teprve dorazi. Kazdopadne ja tenhle insert mam a je super, doporucuju.

4.4.2019 21:13:23

Luke

Doufám, že to tak opravdu bude. Každopádně, kdyby náhodou, na kolik tě vyšel i s poštovným?

4.4.2019 21:36:18

Fantasy obchod
Ahoj, na fantasy obchod cz uz ho maji take jako predprodej. https://www.fantasyobchod.cz/insert-na-herni-komponenty-gloomhaven-folded-space

5.4.2019 08:23:09

Juanitos
tuším okolo 650 Kč, vyplatí se brát z jejich KS kampaní

5.4.2019 08:38:49

Gloomhaven insert cena
Luke: zase tak lacné to nebolo, bolo to možno tak 850 czk aj s poštovným. A keďže poštovné je na váhu a neznižuje sa kupovaním veľa insertov, tak s ním treba počítať.

5.4.2019 15:04:09

Gaming Trunk > War Box > > > Folded Space
TL;DR - Podle mě je nejlepší insert ten od Gaming Trunk, cena i s poštou z Kanady asi 2100. Druhé místo polský War Box, cena s poštou z Polska cca 1700. Folded Space nic moc ani vzhledem k příznivé ceně.

Prošel jsem snad všechny inserty / organizéry, co jsou na trhu, a v záplavě všech těch více či méně povedených mě nejvíc oslovil ten od Gaming Trunk

https://gamingtrunk.com/gloom-tavern-organizer-for-gloomhaven

Podotýkám, že insert ještě nemám, takže hodnotím jen podle dostupných fotek a informací. I z toho si ale člověk může udělat nějaký názor.

Klady
* Je tvořen jen šesti částmi, které nějak rozumně rozdělují komponenty dle kategorií – část na dílky mapy, část na věci spojené s nestvůrami, část na žetony používané v průběhu hry a podobně. Nelíbí se mi inserty sestávající z dvaceti částí, které vás nutí hrát tetris pokaždé, když chcete vrátit věci zpět do krabice. Je sice super mít ty malé krabičky, které si pěkně postavíte kolem herní plochy, ale když jich je víc než deset, už to začíná být chaotické.
* Kartonové figurky monster a jejich karty schopností jsou u sebe, takže nemusíte hledat na dvou místech. Není problém cokoliv najít, protože jména nestvůr jsou dobře vidět.
* Kartonové figurky monster stojí, takže se (zvlášť lidem s velkými prsty) vytahují lépe, než kdyby byly v insertu naležato.
* Tohle je sice v kontextu předchozího bodu zároveň zápor, ale líbí se mi, že dílky mapy zase naopak leží a jsou roztříděné podle typu – je tedy snadné najít ten, který hledáte. Viděl jsem například inserty, které mají ty single hex dílky naskládané všechny na sobě (jako karty) a vy v tom musíte listovat pokaždé, když chcete něco najít.
* Část na žetony se zaobleným dnem – žetony se tak lépe vytahují.
* Absence krabice na krabičky postav (ty placaté). Některé inserty ji mají, a podle mě neplní žádný účel, jen materiál (a tedy i váha a cena) navíc.
* Víko krabice sedí jak má. Tady je to i díky tomu, že kniha scénářů je chytře umístěná do výřezu v části pro dílky mapy. Některé jiné inserty mají problém s tím, že právě kvůli její tloušťce je víko mírně zvednuté.
* Dřevo. To je samozřejmě hodně subjektivní, ale mě se mnohem více líbí inserty z tohoto materiálu.

Zápory
* Viz ležící dílky mapy v sekci Klady a jejich potenciálně obtížnější vytahování.
* Některé žetony různých typů jsou namíchané v jedné přihrádce, takže se můžou blbě hledat.
* Vyšší cena. Podle mě ale stále skvělá hodnota. Existují inserty na GH s cenovkou 3000+, které nejsou promyšlené zdaleka tak dobře jako je tento.

Na druhé místo bych i kvůli příznivější cenovce pasoval polský War Box, který zmiňoval OP. Jako hlavní nedostatek oproti GT vidím spoustu různých krabiček – kdo se s tím má skládat! A to myslím jak lepení tak i pak do krabice. Naopak se mi líbí jak jsou uloženy single hex dílky mapy (i když trochu větší rozestupy nebo označení by neškodilo) a taky, že každý typ žetonu má (narozdíl od GT) vlastní přihrádku. Nebýt toho množství krabiček, mohl to být vlastně vítěz.

Do insertu od Folded Space, který je tady hodně zmiňovaný, bych osobně nejspíš nešel. Nepřesvědčila mě ani jeho nízká cena. Má ještě větší množství různých krabiček než War Box a hlavně mi přijde, že to návrhář prostě poskládal tak, jak mu to vyšlo, bez nějakého hlubšího přemýšlení. Dále některé věci, které jsem výše zmiňoval jako klady, tady prostě chybí – karty schopností nestvůr společně s figurkami, nestvůry přehledně roztříděné podle názvu nebo třeba roztříděné dílky mapy. Celkově mi to přijde jako mít insert protože chci mít insert, ale ta chytrá řešení, která třeba usnadní přípravu hry, tady prostě chybí. Za mě jen o něco lepší, než mít komponenty v zip sáčcích.

Budu rád, když se o zkušenosti s kterýmkoliv ze zmiňovaných insertů podělí někdo, kdo jej opravdu vlastní, protože já hodnotím jen z fotek a videí dostupných na internetu.

6.4.2019 12:02:12

Insert

Ja si poridil tento:
https://www.fantasyobchod.cz/insert-na-herni-komponenty-gloomhaven

Prijde mi vzhledem k cene super. Karty se vejdou i s obalama.

6.4.2019 14:10:26

Warbox
Já jsem před časem pořizoval Warbox a jsem spokojen. Lepení sice bylo na delší lokte, ale výsledek stojí za to. Těch krabiček není nijak extra moc a skládání do krabice je tak nějak intuitivní. Takže pohoda. Setup se tím zkrátil na zlomek času a vlezou se i obalené karty... za mě výborný insert.

6.4.2019 14:26:17 | Upraveno autorem (porovnej)

...

Ze zkušenosti bych voli ltakový insert, který dovoluje ukládání rozehraných ostav do samostatných boxů včetně včetně rozdělení dostupných karet dovedností a modifikátorů (vyřazených a nových dle perků). A potom třídění dostupných road a city eventů a samozřejmě nějaký samostatný slot na dostupné vybavení v obchodě. Potom je ještě dobrý, když si to nechcete připravovat dopředu, mít krabičky na karty dovedností monster společně s jejich kartou statů a standees. KDyby někdo chtěl dělat vlastní insert, tak od toho mám plánek... foto viz https://boardgamegeek.com/image/3816651/gromthar . Teď už mam teda standees samostatně v třídiči společně s korespondujícími kartami dovedností protože ty tuckboxy moc nevydržely :).

6.4.2019 17:52:28

Gromthar
Že váháš, pošli, nebo hoď odkaz :)

6.4.2019 22:10:50

peca

https://uloz.to/!iwWFvNeqPDLu/gh-insert-zip

Jsou tam i soubory na tuckboxy pro monstra a návod na insert z 5 mm desek z bgg, ze kterého jsem také vycházel. Na svůj jsem použil 3 mm pěněné PVC

7.4.2019 00:33:46

Vybíráme z Bazaru

Kronika zločinu
Kronika zločinu
Akt. cena: 695 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas