Gloomhaven - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Gloomhaven Digital

Ako už možno niektorí zaregistrovali, Asmodee Digital chystá na leto vydanie digitálnej verzie Gloomhavenu. Konkrétne sa bude jednať o hru na PC a k dispozícii bude na Steame. Cena a dátum vydania zatiaľ nie sú známe, ale dáke obrázky a viac info je k dispozícii práve tam:
https://store.steampowered.com/app/780290/Gloomhaven/

Kto by sa chcel pozrieť priamo na samotnú hru, práve v týchto chvíľach beží livestream na Twitchi Asmodee Digital:
https://www.twitch.tv/asmodeedigital

//EDIT:
Záznam livestreamu (prenos začína zhruba v 16. minúte):
https://www.twitch.tv/videos/435226448

Počas streamu bol oznámený dátum spustenia Early Accessu - do kalendárov si môžeme zakrúžkovať 17.07. :) Zo začiatku budú k dispozícii 4 hrateľné postavy, niekoľko lokácií a bližšie nešpecifikovaný počet rôznych druhov nepriateľov.
6.6.2019 15:39:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Nádhera

Vypadá to skvěle! Myslíte, že tam bude naprosto jiný příběh, než v deskovce?

6.6.2019 18:13:32

Early Access
Pripomínam, že dnes bol spustený predbežný prístup. Cena je 24,99€ - v popise Early Accessu je uvedené, že po vydaní plnej hry cena ešte narastie, nakoľko pribudnú nové funkcie a kampaň.

17.7.2019 13:58:35

hlavne
by ma zajímali riešenia všetkých situácií, ktoré som/sme riešili v Otázkach...odpovede si často protirečia a vedieť správne vysvetliť pravidlá nie je dané každému. Ak by tam bol nejaký tréningový mód, kde sa dá čokoľvek naklikať, bola by to pecka. Kupovať to určite nebudem, nakoľko mám krabicu aj s rozšírením... ale vyzerá to veľmi dobre!

17.7.2019 18:01:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Llano
Měla by tam být i jiná kampaň/scénáře, než v krabici.

17.7.2019 19:23:09

První krůčky
Tak mám v tom odehraných nějakých 5-6 hodin a je to fakt dobrý. Soubojový systém je identický jako s deskovkou, zatím jsem nenašel rozdíl. Má to ještě svoje mouchy, jakože chybí log akcí nebo že chybí grafika pro karty modifikátorů (reprezentují to jen ikonky a čísla).. ale to vše jsou drobnosti. Zatím jde hrát pouze Adventure mód (single), pouze s dvěma hrdiny. Celkem tam jsou zatím jen 4 hrdinové. Je to early access. Jeden scénář mi vychází tak na 40 minut času. Pohyb po globální mapě a objevování světa se lehce liší s deskovou, zatím to je pro mně nejslabší část, ale určitě na tom ještě zapracují.

19.7.2019 07:34:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Bartoloměj
Deskovou verzi nemám, pořád zvažuju jestli těch 70 nebo kolik dungů, kdy jde jen o to je vyčistit odehraju. Navíc každý trvá minimálně 2 hodiny + příprava hry. A nejsem přesvědčený jestli je to hra ( v podstatě je to karetka) za kterou chci dát 3K.

Tak jsem zvolil PC early access.

Od chvíle, kdy jsem jí nainstaloval, nehraju nic jinýho :-).

19.7.2019 11:23:12

Esorimmer
Jsem na tom podobně :-)), je to hodně návykové. Obchodování ve městě mi přijde taky docela pěkně vyřešené. Už si dal prvného bosse? Já zatím ne, toulám se stále tak nějak na severu a chodím stále dokola. Mám postavy na 3lvl aktuálně.

19.7.2019 11:27:21

Bartoloměj
S bossákem jsem ještě neměl tu čest. Level mám 2 a 1,5, přičemž mi po jednom neúspěšném scénáři hra odečetla goldy, zkušenosti a z postavy lvl 2 mi udělala lvl 1. Nevím, jestli je to mechanismus hry nebo to byl bug.

Mám jedinou připomínku k mechanismu hry …. vadí mi, že základní pohyb (třeba o 2 políčka) nebo útok (třeba za 2) není zadarmo, ale musím i při nich odhazovat karty. Místnost je čistá, nikde nikdo a jen proto, že stojím uprostřed a ke dveřím mám půl místnosti, musím odhazovat karty ze kterých pak jednu spálím ….. to se mi prostě nelíbí.
Jestli mě základní pomalý pohyb nebo šlehnutí mečem vyčerpává (musím odhodit kartu), tak nejsem hrdina ale lemra :-). U zvláštních schopností to chápu.

Jinak je ta hra úžasná, a dovedu si představit, že to budu hrát hodně dlouho.

19.7.2019 14:24:26

Esorimmer
Karty funguji zaroven jako pocitadlo casu. Nemuzes se jen tak flakat po dungeonu, ale omezeny pocet tahu te nuti rozhodovat se pod tlakem a neotalet. Mne se tohle naopak libi a dava to hre novy rozmer. V deskovce jsou jina pravidla, ktera se mi nelibi a nedavaji smysl.

21.7.2019 01:41:47

Dungeon
Vyzkoušeno, nehratelné.
mě se vubec neukazuje dungeon, jen mlha. nevydím hexy, zdi dveře..

21.7.2019 07:30:16

Havelock
Co myslíš tím, že je jiné než v deskovce? Zrovna ta taktická část mi přijde 1:1 s deskovku.

21.7.2019 08:31:14

Havelock
Já tomu rozumím, ale nelíbí se mi to. Ten časovej stres je tam až moc velkej, mám ho dost v práci tak proč ho mít ještě, když čistím dungeony :-).

21.7.2019 11:27:09

Bartoloměj
Pravidla jsou snad stejná. Já to myslel tak, že se mi ve hře nelíbí jiná pravidla, než uvedl Esorimmer.

21.7.2019 23:16:12

nejake novinky?
ahojte chcel by som sa opytat ci je vlastne nejake info o tom kedy to dotiahnu do finisu? Pripadne co je nove v nedavno vydanom patchi
A vlastne na kolko hodin hrania to uz asi tak vypada, keby som to zakupil teraz?
Dakujem za odpovede

26.7.2019 09:13:43

icinko
Tak EA by měl trvat snad zhruba rok a ve finále kromě těch adventures by ta měla být jedna-ku-jedné kampaň a multiplayer. Aktuálně implementované charaktery jsou čarovnice, prasklivec, surovec a ničemnice. Zhruba do půl roku by do EA měli přidat i kutila a zlodějku myšlenek a naplnit tak všechny základní postavy z deskovky.

Co se hratelnosti týče, tak se mi zdá na docela vysoké úrovni. Vesměs je to hotová hra, která má všechny herní mechanismy, ale chybí jí trochu obsah, který se ale nyní náhodně generuje v podobě dobrodružství, takže hratelnost sice dlouhá, protože nebudeš mít tolik stejných dobrodružství, ale po čase omrzí, protože typy nepřátel se stále opakují.

Co mě však trochu štve je nekonzistence chování té hry, společně s některými UI prvky - možná to jsou prkotiny, ale mě osobně to znepříjemňuje hru. Časem se snad dostanu k tomu, abych je sepsal, abych jim to mohl poslat jako bug / feature request.

26.7.2019 10:17:16

Patch
Jinak tady jsou (bez bugfixů) patch notes prvního patche.

CONTENT:
Added more road events/encounters
Added more environment variations

CHANGES:
Updated attack modifier timings to be easier to read (A visual overhaul is in the works)
Updated Compendium button into ‘How to Play’
Updated Line of Sight logic
Updated Brute Walk Animation - he’s been given the hurry up
Updated 3 and 4 character party unlock requirements — now respectively to 1 and 2 boss kills required.
Chests and doors will now highlight blue to make them more noticeable during movement
Map intro no longer plays again if you fail your first Journey
Added difficulty indicators for each party on the party selection screen
New artwork for Burned Tavern

26.7.2019 10:18:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Stinolez
Vďaka za vyčerpávajúcu odpoveď

26.7.2019 11:06:46

Icinko
Kazdy den hraju 1-3 dungy podle casu. Oproti deskovce jsou hry rychlejsi, protoze ti hra vse otravné pocita. Takze jeden dung cca 30-45 min. Na mape se ti generuji nahodne cesty, po kterych jdes a cistis dungy. Obcas muzes neco koupit nebo prodat, obcas je na ceste encounter, obcas levelnes :-).
Porad je to ta sama turn based takticka karetka. Pokud ta te bavi, jsi za vodou.

26.7.2019 19:41:49 | Upraveno autorem (porovnej)

nechcem
ale budem to trošku hejtiť, aj ke´d som to ešte neskúsil, páč mám origoš CZ + rozšírenie... Ale GH bez fungujúceho sveta s kampaňou by bol len zbierkou dungeonov s parádnym kartovým systémom.. a to mi príde trošku málo, nie? Ak to dobre chápem, tak v digital je len expenie, grind, chýba kampaň?

28.7.2019 13:31:43

Wor

Llano

Zatím je to jen Early Acces. V plné hře kampaň bude a bude mít jiný příběh než je v deskové hře.

28.7.2019 15:16:41

Wor
Z jejich vyjádření: "The full campaign that you know and love from the board game will be coming at a later date." bych usuzoval (+ jsem to četl i jinde), že kampaň pak bude jedna ku jedné s deskovkou v plném releasu.

29.7.2019 09:27:32

Kampaň
Pročítal jsem dnes na Steamu a nenašel jsem tam ani slovo naznačující, že kampaň bude odlišná od deskové varianty.

Pročetl jsem tedy jen základního info u popisu hry.

29.7.2019 12:41:56

Pernicek
Bylo to tam stopro jeste pred eatly releasem a i v nejaky streamovacim gameplayi tam hrali uplne neco jinyho, nez kampan, co znam.

29.7.2019 18:37:24

Pernicek
Bylo to tam stopro jeste pred eatly releasem a i v nejaky streamovacim gameplayi tam hrali uplne neco jinyho, nez kampan, co znam.

29.7.2019 18:37:25

Save
Nevíte kam se ukládá postup ve hře? stahnul jsem novou verzi a nemám tam postavy,které jsem měl už na 6tém levelu.

29.7.2019 20:15:14

Vybíráme z Bazaru

Magic: Khans basic land set
Magic: Khans basic land set
Akt. cena: 30 Kč
Končí za: 5 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas