Gloomhaven - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Gamemat

Ahoj,

hodně mne zaujal tenhle gamemat
https://www.kickstarter.com/projects/696931192/gloomhaven-player-mats

Mám možnost tisku na banner zhruba za třetinovou cenu.
Image mám v plné kvalitě, takže pokud má někdo zájem, může napsat SZ.
Originál stojí 52 USD (4 kusy) bez poštovného.
8.4.2019 21:53:39

miragent
Banerovina je dost nevhodná na manipulaci kvůli vysokému množství ftalátů. Nejsem žádná biomatka, ale když jsem tohle zjistil, docela mě to znepokojilo.

8.4.2019 23:04:38

Havelock
Zrovna jsem se tomu před chvilkou věnoval.
Já netušil, že je to PVC.
Nevíš o něčem lepším?

8.4.2019 23:11:04

miragent
Možná třeba podložky pod myš/neopren/vytisknout a zalaminovat.

Chtěl jsem spíš jen varovat.

8.4.2019 23:15:31

laminace
mrknu na to. Laminovat určitě ne, protože pak by to moc klouzalo. Ten originál je z více vrstev, z nichž jedna je nějaká guma, aby to právě neklouzalo.

8.4.2019 23:18:48

miragent
Já bych v tom problém neviděl. Jestli to klouže je dost jedno. Mně osobně to ale upřímně přijde dost k ničemu. Základně chytrý člověk si to uspořádá sám i bez zvýrazněných políček, co kam patří a jelikož hrajeme na fleecové dece, všechny komponenty a karty se dají zvednout ze stolu bez sebemenšího problému. Na menším stole je tak velký gamemat navíc ještě na škodu, protože si nemůžu svůj osobní herní prostor nijak pozměnit. Možná mi něco uniká :)

8.4.2019 23:27:44

doplněk
Mě se to moc líbí. Je to opravdu pěkný tematický doplněk. Sice je to praktické asi jako 3D modely do té hry :D, ale prostě mě to nějak dostalo po té grafické stránce...

8.4.2019 23:31:00

Klouzání
tam bych viděl problém s těma kostičkama na ukazatelích životů a zkušeností. To mi přijde jako jediná nevýhoda. Přemýšlím nad tím...

8.4.2019 23:33:52

miragent
Tak zrovna ta část je úplně totálně k ničemu, když je tam na to kotoučové počitadlo. Ale když se to někomu líbí, tak je to samozřejmě jeho věc, jak to bude doma hrát :D Jen tvrdím, že hra (možná vyjma insertu) tak, jak je, nic k vylepšení nepotřebuje. Dle mého game mat ani vylepšení není :D Bez urážky.

8.4.2019 23:42:45

3D tisk
co usnadní a zpřehlední jsou podstavce pro nepřátelé z 3D tisku, kam můžete dát kostičky jako počítadlo životů, tak i condisions. z karty napřátel pak řešíme jen jejich staty.
Jinak namísto podložky (kterou jsem si také chtěl něchat vytisknout), jsem nakonec šel do 3D organizeru.

Kdyby měl někdo zájem tady jsou ke stažení zdrojáky:
https://www.thingiverse.com/thing:2734104
https://www.thingiverse.com/thing:3024359

ty dashboardy ušetří místo na stole

9.4.2019 00:50:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock
To není urážka :D
Já nikdy netvrdil, že je to vylepšení...
Je to grafický doplněk.
Jak už jsem naznačil níže, kdo barví figurky, dělá 3D doplňky a podobně, spadá do stejné kategorie. Zbytečnost. Nic to nemění na tom, že je to subjektivne estetická záležitost :)

9.4.2019 07:20:55

Gromthar
Jj, o tom vím a chystám se na to.
Ty podstavce jsou bezva věc.
Dost praktické.

9.4.2019 07:29:28

miragent
Co se využije z toho 3D jsou podle mě nejvíc dveře a truhly, a samozřejmě kovové mince z aliexpressu :D... ostatní věci sice máme nabarvené, ale moc se neobjevují (stoly, sudy, bedny, police, skříně, atp.)... je pravda, že máme odehraných pár scénářů (cca 10 za ty 2 roky co to mám doma). Dobrý ale je, že i když k tomu člověk sedne po půl roce, tak nic z pravidel nezapomene jako se stává u jiných her.
tisknout 3D terén mi přijde spíš na škodu (myslím hexa políčka s lávou, trny, kameny ...), jelikož tam nebude držet figurka. I ty dveře po otevření měníme za kartonové.

9.4.2019 09:02:02

Gromthar
Jj, také mám tyhle doplňky (dveře, truhly, barely atd.),
To se mi líbí. O nabarvené figurky nějak zvlášť nestojím.
Ty mince zvážím, ale nutné o to také nepotrebuji.

9.4.2019 16:43:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Material
Tak je to ok.
Našel jsem banery z ekologičtějšího materiálu - polypropylenu.
Takže problémek vyřešen :)

9.4.2019 16:45:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Dveře a mince

Ty dveře si tisknete sami nebo někde nakupujete ofiko? A jsem hledal mince na aliexpresu a nejsem si jistý, že vím, které to jsou. Doporučíte někdo?
Díky

9.4.2019 22:20:48

Soubor
Tak gamemat nahrán.
Prosím o Vaše připomínky, abych mohl tisknout prototyp.
Nahrávání trvalo poněkud delší dobu, takže se omlouvam.

3.5.2019 07:54:03

Martinsun
Jsou koupit ofiko.
Já sehnal krásný set na fantasy obchodu, ale už tam není.
3D tisk také lze.

3.5.2019 07:55:12

gamemat
gamemat vypadá super.
Kolik bude cena tisku? klidně bych se přidal k výrobě.

3.5.2019 09:52:43

Tisk
Ahoj,

cena je 300 PVC a 450 bez PVC za 4 kusy.

21.5.2019 16:39:25

Hotovo
Tak máme po výrobě gametu. Výsledek je naprosto skvělý. Materiál by měl být oproti PVC stálejší v barvách. Nesmrdí a neklouže. Grafika je bajecna. Cena nakonec vyšla 100 Kč jeden kus. Je možnost zmenšit gamemat na cca 27-29 cm a cena by pak vycházela na 300 za všechny 4 kusy. Kdyby měl ještě někdo zájem, napište.

7.6.2019 21:06:20

Uzavírka 15. června
Objednávky uzaviram 15. června.
Muzu zasílat zasilkovnou.
Poté by to bylo až v srpnu.

8.6.2019 14:08:54

Re
Ahoj,
dnes uzaviram objednávky. Je vás tuším 7.
V neděli všem napíšu podrobnosti.
Do týdne budu bannery zasílat.
Další objednávky až v srpnu.
Zdraví
Miro

15.6.2019 16:57:42

Kontrola a tisk
Zdravím.
Dnes jsem udělal kontrolu, přičemž se někteří rozmysleli a jiní přibyli, což mi dost zkomplikovalo situaci.
Od nových zájemců je sice hezké, že se rozmysleli na poslední chvíli, ale psal jsem to dostatečně v předstihu.
Jsem nucen konsolidovat objednávky, což tisk malinko zdrží (pondělí). Za což se velmi omlouvám těm, kteří včas zaplatili!
Je to smutné, že budou mít zdržení kvůli těm, kteří to odmítli i kvůli těm, kteří se rozhodli na poslední chvíli.
Pokud však nebudu mít peníze na účtu v pátek, objednávku jim ruším a posílám jim zpět peníze na účet. Zdržovat už se s tím nebudu.

Zdraví

Miro

19.6.2019 18:34:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Další várka
Ahoj,

za týden proběhne další várka matů.
Vše při starém.
400 Kč čtyři maty. Nezávadný polypropylenový banner s kvalitním potiskem.
Můžete psát sem nebo do SZ.

18.7.2019 22:18:16

Uzavírka
Ahoj,

5. srpna uzavírám objednávky na srpen.
Zdraví

Miro

29.7.2019 12:39:27

Vybíráme z Bazaru

Secret Weapons of the Third Reich
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas