Gloom - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Atlas Games
Autoři: Keith Baker
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy...

..jsou skvělé. Karetní hra vesele-horrorová (ala Adams Family) využívající originální princip průhledných karet, které se nazvájem překrývají (což tedy prakticky nuluje možnost lokalizace). Neméně zajímavý je i cíl hry: zabít členy své rodiny tak, aby měli co nejvíce negativních zážitků :-)
29.9.2009 15:44:25

Eyron
Safra, to nevim, jestli te mam podporovat tim, ze ti takovou zvracenost dovezu:D

29.9.2009 16:45:22

perfektní úchylnost
Vyvraždit svou rodinu a nechat ji přitom co nejvíc trpět - tak má vypadat ideální hra pro všechny sadisty, psychopaty, goth-fanatiky, metalisty a úchyly obecně. Náhodnému posluchači se při hře občas musí docela zvedat kufr, zatímco hráči řvou smíchy a nemůžou se dočkat svého kola.
Nevýhodou hry je její snadná ohratelnost - při 90 vyprávěcích kartách se příběhy brzy začnou opakovat a trochu to ztratí šťávu. Sám mám za sebou cca 20 her, při kterých jsem se královsky bavil (och, jak zvrhlé...), ale už cítím, že bych pro další hru celkem uvítal rozšíření. Vyšly celkem tři, takže se s nimi počet vyprávěcích karet (nepočítám pasivní karty, co jen leží na stole) rozroste na cca 200, což už je celkem slušná pojistka proti ohranosti.
Dalším mínusem je nedostupnost hry v České republice.

P.S.: kdyby měl někdo ze zahraničí možnost přivézt všechna rozšíření, zaplatil bych mu zlatem. :)

29.9.2009 17:49:21

Gloom
Oi, to zní skvěle, má zvrácená blackmetalová dušička už se těší :)

29.9.2009 18:26:35

Gloom
Zní to absolutně zvráceně... To musím mít. Kdy že to plánuješ dodat, Anekene? ;-)

29.9.2009 19:03:05

Dansemacabre
Hru sice neznám, ale označovat metalisty za úchyly, to se mě dotklo. ;-)
... Tak sem přidej fotografie, ať víme jak to vypadá.

29.9.2009 19:06:08

fotky
Nahrál jsem fotky a poslal popis hry (zatím nevidím změnu - hádám, že se to uploaduje delší dobu), snad to někomu pomůže.

29.9.2009 20:42:22

Kadaver
No zatim jsem to planoval stahnout jen Eyronovi, kterej mi o to psal;) Ale asi by nebyl problem;)

29.9.2009 23:21:00

Aneken
No když máte v nabídce HellGame, tak už se bát nemusíš, už jste zatraceni :-) Jen houšť deskovek s tématy bezúčelného násilí!

30.9.2009 10:11:09

Dansemacabre
Jinak velmi pěkný popis hry, odpouštím ti, žes mě předběhl :-)

30.9.2009 10:14:03

Popis
Popis je naprosto bozi, asi se budu muset zaradit do zastupu vas sadistu a nakonec si to poridit taky;)

30.9.2009 10:25:47

Milí sadisti
musím Vám tuto hru doporučit, bo kdo by si rád nevyvraždil rodinu, že ... Ale jedná se o hru v angličtině a sadistů česky mluvících je povícero, a hrát to jen jako žolíky není ono, je nutné si vykládat "příběh", proto bych někoho z Vás požádal, pokud budete mít chuť, o překlad, kdy všechny kartičky jsem opsal do exelu a mohu zaslat... má angličtina je trapná, tedy pivo si objednám, ale už nepokecám o uříznutí hlavy a vysátí mozku žábou. byl bych Vám vděčen, Ocásek

27.10.2009 11:33:19

ocasek
Co tě v té škole učili? Vysátí mozku žábou je druhá lekce, bo je to jedno z nejčastějších témat, o kterém si s cizincem pokecáš :) Sakra, to fakt nevypadá špatně, co je tam ještě za podobně pitoreskní pohromy?

27.10.2009 11:36:55

ocasek
Nechceš to spíš nahrát sem do sekce ke stažení?

Jinak mám v plánu pořídit si teď i dvě rozšíření, tak uvidíme, jaká zvěrstva na rodinku čekají s nimi.

27.10.2009 13:41:50

jsem na to nahrávání trouba
a hlavně jsem teď zjistil, že tam chybí ještě jedna rodinka...
ale pokusím se z domova,

jinak Sydo, trošku jsem přeháněl, zas takto chuťové to není, ikdyž rozšíření může překvapit...některé smrtě jsou luxus, ale nejvíc mne pobavila Melissa Slogar(pokud mne muj preklad neklame) "je škoda, když dítě zemře v útlém věku, ALE někdy, když neumře" ... právě proto potřebuji pomoc profíku, teď jak to čtu, tak to zas tak "vtipné" není.

27.10.2009 14:19:37

ocasek
Pošli to na dansemacabre @ seznam .cz (bez mezer) - mrknu se na to, upravím a můžu nahrát. A časem přidám i tu expanzi.

Sice to není "chuťové", ale ve většině případů je to humor černější než garfieldovo ranní kafe. Ta hra nejede ani tak na brutalitu jako takovou, ale na to, že se těm krásným bizardnostem hráč musí smát, což je dle mého ještě brutálnější.

27.10.2009 14:53:15

Sleduju vás!
Pánové, to chcete říct že je to ještě morbidnější než Dej sem mozek? Kurňa škoda jen té angličtiny, to se mnou nebude chtít nikdo hrát, tak to nekoupím. Další platonický zářez do wishlistu. :(

27.10.2009 15:34:58

husak
Mozek je žabařina :)) A je nutno konstatovat, že na gloom ani ta běžná angličtina ne úplně stačí. Zatím jsem nepotkal moc lidí, co by na cca půlku karet nepotřebovali slovník.

27.10.2009 17:13:25

Danse
Na Mozek mi nešahej! Nebo ti ukážu tanec smrti! :D

27.10.2009 19:37:15

Překlad do čestiny
Díky Ocaskovi za přepis karet a zaslání souboru, během příštího týdne se pustím do překladu. Vzhledem k provedení karet nemá cenu dělat to v originální grafice, takže výsledkem bude texťák se soupisem karet a jejich českých ekvivalentů.

29.10.2009 16:56:42

Překlad do čestiny
Nakonec jsem večer neměl co dělat, takže už je to přeložené :)) Jen počkat, až to Zeus nahraje.

29.10.2009 23:32:22

překlad
Včera jsem si poprvé zahrál a je vyloženě škoda, že pokud člověk neumí anglicky tak z téhle hry má jen polovinu.
Bohužel ty karty pujdou přelepovat dost blbě :(( Ale lepší než šestistěnou kostkou do oka...

29.10.2009 23:59:51

první dojmy
Tento týden jsem měl možnost si hru poprvé zahrát. Je pravda, že po odehrání několika partií bude znovuhratelnost klesat, takže nová rozšíření se budou určitě hodit. Další menší výtka z mé strany je k čitelnosti průhledných plastových karet po překrytí několika vrstvami, navíc se karty pouhým hraním dají velice lehce poškrábat, což k čitelnosti také zrovna moc nepřidá.No uvidíme po odehrání více her, co to s kartami udělá. Popis v angličtině některé z nás ze začátku také určitě potrápí. Jinak OK :-)

30.10.2009 11:07:26

skvělá práce
až mi dorazí rozšíření, udělám to stejně a zas tě budu obtěžovat..
Double má pravdu, s tím, že viditelnost vázne, hráli jsme ve čtyřech a na některých postavách to byl masakr, a teď mě k tomu napadá...jak je to s těmi texty na Modifikátorech? platí vždy pro toho co je hraje nebo pro toho na čí postavu je položena, řekl bych že ty co říkají okamžitě, tak jsou pro vykládače karty a ty trvalé(dokud vidím text atd.)tak pro majitele postavy...hrajete to jinak?

30.10.2009 12:56:59

modifikátory
Platí VŽDY na toho, jehož charakter modifikátor dostal. Čili pokud soupeřovu postavu "úžasně oženíš", zároveň mu dáš limit karet plus jedna.

30.10.2009 15:13:02

pravidla
Pravidla přeložím taky, až se mi bude chtít (do týdne) :)

30.10.2009 15:19:16

Vybíráme z Bazaru

Dead of Winter: A Crossroads Game ENG
Dead of Winter: A Crossroads Game ENG
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas