nepřihlášený

přihlásit

registrovat

GiftTRAP Lite - Blue

Počet hráčů: 3 - 8
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra, párty hra
Čeština: není
Vydavatelé: GiftTRAP Enterprises
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Nick Kellet
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

 

Došly vám nápady na dárky? Nevíte, co dát vašim blízkým pod stromeček, k narozeninám, svátku či k jiné příležitosti? Co takhle vyzkoušet nenápadně jeden ze způsobů, jak zjistit o vašich blízkých, co by je potěšilo a co naopak ne? Nemáte na drahé dárky? Zkuste obdarovat vaše kamarády, rodinu či známé alespoň "jako", vždyť i snaha se cení ... Nebo naopak, jste to vy, kdo rádi dostáváte dárky a čim více těch vytoužených, tím lépe? V tom případě znám jednu radu ... zahrajte si Gift trap mini.

Gift Trap mini navazuje na hru Gift Trap, ale je hratelný i samostatně. Takže je určen pro ty, kterým už se základní Gift trap obehrál, nebo pro ty, co potřebují ještě více inspirace na dárky :). Na druhé straně je určen i pro ty, kterým stačí menší, skladnější a konec konců i levnější provedení této PARTY hry.

Gift Trap Mini tvoří (samostatně prodejné) 4 edice:

  • pink (růžová) - smích, nakupování, přátelství, zábava, móda,...
  • blau (modrá) - zábava, rychlost, adrenalin, fantazie, sport, znalosti,...
  • orange (oranžová) - zkušenosti, cestování, myšlení, hračka, riziko,...
  • schwarz (černá) - pro dospělé :)

Hra je v německo-anglické podobě (stejně jako základní Gift Trap), ale dárky jsou na kartičkách znázorněny, takže i jazykově slabší by to měli zvládnout bez problémů. Hra je určena pro 3 až 8 hráčů.

Příprava hry

Pokud se rozhodnete Gift Trap mini spojit s původní hrou Gift Trap, tak kartičky jen zamícháte k původním, čímž si rozšíříte balíček. Nebo můžete hrát jen s novými kartičkami na původním plánu a podle klasických pravidel.

Pokud chcete hrát Gift Trap mini samostatně, hra vypadá následovně:

Rozdá se každému hráči 7 karet s dárky. Vybere se jeden hráč, který bude obdarován.

Průběh hry

Každý hráč vybere jeden dárek, o kterém si myslí, že by jej chtěl obdarovaný hráč nejvíce, a vloží ho tajně do obalu. Obdarovaný hráč pak tyto dárky "rozbalí" a ohodnotí, +3 body za nejvíce chtěný, tj. velmi dobrý dárek, +2 body za celkem dobrý a +1 za ještě dobrý dárek, - 1/-4 body za dárek, co chce nejméně, resp. který není dobrý. 

Hra pokračuje tak, že se za obdarovaného zvolí jiný hráč, ostatní si doplní své karty opět na 7 a opakují výše uvedený postup, dokud se všichni dvakrát nevystřídají. Hra pak končí a sčítají se body. 

Do mínusu se jít nedá :), tedy nejméně můžete mít 0 bodů. Vyhrává hráč s největším počtem bodů.

 

Autor: Sonulka

Další názvy této společenské hry

  • GiftTRAP Mini - Blau