nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Giants

Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Matagot
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Rapa Nui… nejodlehlejší kout země, tisíce kilometrů od nejbližšího kontinentu. Pobřeží tohoto osamělého ostrova lemují obrovské kamenné hlavy, některé ozdobené i pokrývkami. Před staletími místní obyvatelé vytesali, dopravili na kilometry vzdálené místa a vztyčili na tři stovky těchto mnohatunových kolosů. Při tom si jednotlivé kmeny konkurovaly ve snaze získat úctu ostatních postavením nejvyšších soch a jejich dopravením co nejdál. Pojďme se podívat, jak to probíhalo…

Ve hře Giants zpodobňují hráči vůdce jednotlivých kmenů Velikonočního ostrova, kteří se snaží stavbou soch Moai a jejich následným dopravením na podstavce Ahu získat pro svůj kmen největší úctu v očích ostatních.

Herní kolo se odehrává ve fázích – nejprve proběhne aukce, ve které si hráči pomocí sázení vyberou, jakou Moai ze tří různých velikostí chtějí toto kolo stavět (konkrétní výběr Moai pro kolo se určí hodem kostky – jediným elementem náhody ve hře), v dalších fázích pak rozmístí své pracovníky po mapě Velikonočního ostrova (rozdělené na hexy), aby sochu následně přepravili na kýžené Ahu. Čím je socha větší, tím více pracovníků je potřeba k jejímu přesunu. Během těchto fází mají hráči rovněž možnost využívat kmenové šamany k získání různých výhod jako např. pracovník navíc, klády pro usnadnění transportu Moai, tesání čelenek apod. Hráči mohou při přepravování Moai spolupracovat, mohou si ale sochy i krást, pokud některá zůstane opuštěná.

Hra končí v momentě, kdy alespoň jeden hráč využil všechny své kmenové podstavce a postavil maximální počet Moai (liší se podle počtu hráčů). Vítěz se určí bodováním – Body se udělují podle velikosti sochy a vzdálenosti od lomu, další body je možno získat za nasazení klobouků sochám, případně za pomáhání jiným hráčům při přepravě soch.

Hra má lehce komiksové pestrobarevné zpracování.

Rapa Nui aringa ora ata tepuna!

Autor: Borghal Rantipole