Gears of War: The Board Game

xxxxxxxxoo hodnoceno 51x (Seznam vlastníků)

Gears of War: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

solo hraní

Hraje někdo solo? Jaké to je? Dá se to hrát s jedním vojákem nebo je to příliš těžké nebo se ztrácí ten silný prvek kooperace a je to lepší s minimálně dvěmi? Jak je to s náročností obsluhy více vojáků?

Jinými slovy je to zábavné hrát solo? :)
8.1.2012 22:35:36

2 Beholder
Mě se při sólo hraní osvědčili dva mariňáci. Ideální na čas, prostor na stole a vůbec:)

8.1.2012 23:00:10 | Upraveno autorem (porovnej)

mart
a neskusal si za viacerych, ci to neni lepsi vykombeny pocit? predsalen..:))
(apropo, mohli by sme ten posledny scenar (Horde tusim) skusit kazdy za dvoch capkov sucasne:D ..hmm no neviem sa dockat!

8.1.2012 23:15:44

2 .opčík
Zkoušel jsem to i ve třech... ale už jsem měl na stole vyloženě guláš. Všechny taktické karty rozložené tak, abych na ně viděl a nemusel neustále listovat, takže se mi tam pak málem nevešla mapa. Furtem furt jsem se kontroloval, co jsem vlastně přehlédl... ne, sólo hraní, alespoň v mém případě, je ideální se dvěma mariňáky. Též z toho důvodu, že vyberu dva modely, které snáze rozeznám!

Horde jsem zkoušel, většinu času jsem jak na kolotoči přebíhal mezi dvěma místnostmi a tak nějak mi to přišlo i nudné. Minimálně tedy pro potřeby sólo hraní, ve více hráčích by to bylo určo jinačí:)

9.1.2012 00:28:03

solo
Ja hraju prevazne solo, s jednim vojakem. Prvni misi nepocitam, ta je zahrivaci.

1. China se da projit (vybral jsem DOMa). Nejtezsi je ta arena na konci. Dobry je si uvedomit ze Hammer vybuchuje v lokaci cile ane v lokaci COG a berserker leze za vybuchem. Taky nezapomen, ze je-li nakousnutej, pak ho lze dodelat cimkoliv. DOM je tady dobrej, protoze od Berserkera je dobre se drzet min 3 policka daleko.

2. Belly je tezsi (Markus). Tam je fakt problem udrezet se skrz ten posledni AI deck. Neni dobre vystrilet celou jednu rasu alienu - je dobre jednoho nechat aby se nespawnovali. Je dobre vyuzit naplno Troiky (lze utocit jen na potvory v LOS). Markus je nutnej kvuli zivotum.

3. Roadblocks (Augustus) je v jendnom tak jednoduchy (Augustus resi Tickery bez problemu), ze to solove skoro ani nedoporucuju. Mozna s jinym vojakem.

4. Scattered nejde hrat solo

Zbytek jsem jeste nehral ... jak rika Opcik, vic vojaku, vic karet - a mam dojem, ze ve vice lidech/vojacich je to vyrazne tezsi.

9.1.2012 07:52:32 | Upraveno autorem (porovnej)

díky za názory pánové...
ale pěkně jste se vyhli té mé závěrečné otázce :)...

Lino22: Ty hraješ i Death Angel solo, že? A líbí se ti, je to tak? Takže když se mi DA taky (jako solo líbí), tak by se mi mohl líbit i GoW solo ne? :)

9.1.2012 09:13:46

2 Beholder
Tak ono to asi vyplynulo z textu, že sólo hraní dokáže být zábavné a dokáže zaujmout. Navíc si lze takhle bez jakékoliv zlé krve vyzkoušet některá Home rules, která se pak dají úspěšně aplikovat pro hru více hráčů.

Já jsem kupř. omezil dosah zbraní Locustů - dle jejich charakteristiky (zbraní)...

9.1.2012 10:14:22

mart
já to chtěl vidět napsané explicitně :)

9.1.2012 10:23:00

hah
haha.. .opcik a jeho neustále kombenie, vykombenie, zakombenie :)) Ináč túto hru chcem ( do konca januára ju mám ) už len z dôvodu že sa páči tebe. Zatiaľ to vyzerá, že máme veľmi podobný herný vkus :)

9.1.2012 10:58:31

Beholder
Ja jsem to nerekl primo, tak teda: tohle je nezabavnejsi soliter co vlastnim. Solidne narocnej, AI funguje bezvadne (az moc ...), ma to silnou atmosferu. Jo, kup si to.

Je to zlejsi, chytrejsi a krvelacnejsi nez ta serie D&D Ravenloft, ... a primocarejsi
Navrch - nejsem ovlivnenej pocitacovou verzi - pocitacovy hry nehraju od dob C64.

DA je vybornej soliter, ale samozrejme dost okrouhanej. Tohle je komplexnejsi ... min zalezi na nahode, musis si to vic rozmyslet a nevyplacavat dulezity karty.

9.1.2012 11:41:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Lino22
To jsem potřeboval slyšet :D

9.1.2012 11:45:21

Vybíráme z Bazaru

Emperor Chest (Rift in Time Storage Solution)
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas