Gears of War: The Board Game

xxxxxxxxoo hodnoceno 51x (Seznam vlastníků)

Gears of War: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

oficiálně oznámeno

http://fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2266
18.5.2011 21:14:58

alucard
nádhera, nááááádhera... wish list :)

18.5.2011 21:26:20

Nádhera
Přes tři roky na tuhle hru čekám. Doufám, že mé čekání nebylo marné. Vypadá nádherně. Jsem zvědaví, jaký bude celkový výsledek. Ale už teď vím, že tuhle hru mít musím. Gears of War na PC je pro mně nejlepší hra, jakou jsem hrál. Takže mít jí i na stole je prostě povinnost.

19.5.2011 10:18:08

IN

...
Vypadá to jako další ždímačka. Uvidíme zda jen zrecyklují staré principy nebo se objeví něco nového.

19.5.2011 11:55:42

dojem
Na mě to působí jako nová veze dooma spíše se zjednodušenými pravidly bez hráče, který by ovládal příšery. Podle podrobnějšího popisu na stránkách mi to spíš připadá jako vykradené principy z několika her dohromady. Nic revolučního to patrně nebude.

19.5.2011 12:34:12

Doojem
Ať si to klidně ždímačka je. Uvidíme, jaký bude finálový výsledek. Jinak jestli použijí funkční pravidla z více her a ve výsledku hra bude hratelná, tak vo nic nejde. Jinak pokud bude možné hrát hru pouze v jednom - singelplayer tak to je veliké plus pro hru. Takových je málo. Já osobně bych se spíš bál vyváženosti. DOOM byl krásně zpracovaný a s prima pravidly, ale katastrofálně nevyvážený. Inu nechme se překvapit.

19.5.2011 22:31:04

must-have
Tuhle serii zeru, kupuju dom. Pokud to budou dobre a jednoduse zrecyklovana pravidla + hra pro jednoho, tak jenom dobre.

20.5.2011 13:15:51

Stoprocentní wish list
Hned jak se objevi tak kupuju..otazkou je za kolik a kde se objevi? ma nekdo nejake info?

1.7.2011 23:14:14

rbx

ABurn
pokud se nepletu, tak to bude v srpnu a cena do 1500,-

1.7.2011 23:39:22

rbx
Paráda, díky :-) počítám že to bude zase pecka jako všecko od FFG :-)

5.7.2011 08:13:55

Trailer
Tak nám FFG nadělilo pěkně udělaný, i když trochu epileptický, trailer na Gears of War:
http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/gears-of-war/video/gow_web.mov

29.7.2011 11:27:09

PC
To mi připomnělo tu PC hru, ze které je to odvozené. Ta mi vždy připadala extrémě nudná, ale s PC předlohou to nelze srovnávat. Kdybych neměl Space Hulk, asi bych o tom uvažoval, ale 2 hry tohoto typu, to by bylo moc.

29.7.2011 12:43:15

GoW
Do tohohle stopro jdu.

29.7.2011 12:57:00

halbarad
Ono to není podle PC předlohy, to byla jen konverze z X360 a nazývat GoW 1 nebo 2 nudnou hrou je "donebevolající"... Co je pak bezduchá střílečka na PC typu Call of Duty? :P

29.7.2011 16:53:17

video
http://www.youtube.com/watch?v=T11RWBUht70
edit: aha, už to tu je, jsem si nevšimnul :-)

29.7.2011 16:56:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Born
Kdž mně přijdou téměř všechny (novodobější) střílečky nudný. Kromě Borderlands, ale to sem nepatří.

29.7.2011 17:59:23

Castle Ravenloft VS Gears of War
me to herne pripomina Castle Ravenloft a nemuzu se toho zbavit, i kdyz je to jiny tema :-D

29.7.2011 19:38:24

to halbard
Ono je to ale úplně něco jiného než Space Hulk. Space Hulk je hráč proti hráči, Gears of War je kooperativka všichni proti hře. A přesně jak říká mouka22, je to spíše podobné Ravenloftu, ale dost jiné i mechanismy i tématem, takže bych se toho nebál.

30.7.2011 00:14:41

...
to video mě nadchlo, asi to přidám do sbírky hned jak to bude dostupný... podobnost s Ravenloftem mi asi úplně nevadí a oproti Ravenloftu to vypadá (alespoň na videu), že ten princip by tu mohl být lépe zvládnutý (v Ravenloftu mi nesedí třeba střelba za roh, což tady očividně vyřešené je)

31.7.2011 13:36:34

Pravidla
Tak právě Fantasy Flight Games na svých stránkách vydaly v PDF pravidla ke hře, k volnému stažení.

1.8.2011 23:52:13

Drakkenstrike's Gears of War: The Board Game Components Breakdown
http://www.boardgamegeek.com/video/9205/gears-of-war-the-board-game/drakkenstrikes-gears-of-war-the-board-game-compone

17.8.2011 17:48:59

to Beholder
Jojo, vypadá to náramně, akorát mě u takové dlouhé hry trochu děsí ta vysoká závislost na kostkách. Konieczka zase po dlouhé době udělal do své deskovky kostkové souboje namísto karetních (když teda nepočítám rychlovku Death Angel, kde ta kostka tak nějak sedí) a vypadá to, že zapomněl ošéfovat možnosti ovlivnění hodů, což je velká škoda. Mno, ještěže máme Malého Honzu a jeho Blood Bowl Team Manager, který vypadá masakrózně :-)

17.8.2011 21:17:41

Kadaver
Těžko říct no. Já se od toho od začátku (velmi dávného) oznámení odvracel a neřešil to. Ale po tom co jsem si zahrál Gears of War na PC a chystám se koupit 2 a těším se na 3, se mi to nějak začlo líbit :). Líbí se mi ty karty, které fungují zároveň jako životy (kde jsem to sakra viděl :) ), takže to bude všechno takové na hranici risku, zda hrát karty nebo nehrát :). Kostky a délka hry...no těžko říct. Když jsem vydržel 8+ hodin chrastit kostkama v Descentvi, tak 2-3 hodiny, to musí být pohoda :).

Team Manager bych si musel asi nejdříve zkusit. Ještě si přečtu pravidla. Ale z prvotního must-have (když to bylo ještě oznamené jako deckbulding) se to pro mě změnilo na "nevím, nevím", protože mě vždy karetky velmi rychle omrzí (kromě deckbuildingu ) a navíc mě odradil jeden delší (tuším že to byl) comment na BGG, kde psal týpek, že to je děsně náhodné a chaotické, to mi docela vadí. Čekal jsem od toho opravdu aspoň trochu toho "team managera" a ne nějaký náhodný, zběsilý luckfest. No uvidíme...

17.8.2011 21:34:35

to Beholder
Já jsem byl právě po přečtení několika recenzí na BGG taky na Gears of War natěšený - taktická hektická střílečka, kde se každý náboj počítá a některé ordery podporují vzájemnou úzkou spolupráci COGů; velmi hezky udělaná; různé scénáře se hrají úplně jinak a vyžadují jinou strategii i taktiku; důležitost coverů; karty jako životy, tak si musíš dvakrát rozmyslet, jestli použiješ tu reakční abilitu nebo ne (kde to jen bylo, nebyl to náhodou taky Konieczka? ;-) ). Ale velká závislost na kostkách to může dost rozbít. Každopádně jsem na to stále zvědavý a moc rád si to zahraju.
Team Manager mi právě moc chaotický ani náhodný nepřijde. Jasně, záleží na tom, co přibereš za hráče, ale když Ti v jednom kole přijdou plečky, tak alespoň víš, že v dalším Ti přijdou maséři a s tím se dá taky pracovat. Rozhodování, do kterého zápasu půjdeš, s jakými hráči, v jakém pořadí je budeš hrát, abys co nejlépe využil jejich skilly, a jak je mezi zápasy rozptýlíš, je ale už na Tobě a žádné chaosení tam není. Teda až na cheating tokeny, které dokážou pěkně nechutně zamávat s výsledkem. Navíc smůla v příberu hráčů se dá ovlivnit hráním hráčů s vlastností Sprint, kteří Ti umožní přibrat nového hráče s balíku a pak nějakého z ruky odhodit, takže se tím dá dostat k dobrým hráčům. Samozřejmě velká nevyzpytatelnost je v tom, jak hrají ostatní hráči, ale to je právě krása té hry. Je to taktická záležitost, kde musíš pořád přehodnocovat svou taktiku, protože situace na stole se pořád mění. Náhodné je pak ještě sejmutí soupeře (Tackle), kde se háže kostkama, ale to je taky hezky pravděpodobnostně ovlivněno tím, že silnější hráči hážou dvěma kostkama a vyberou si lepší výsledek. Navíc mě dost přitahuje to, že za každý tým se hraje jinak a že jsou tam upgrady a hvězdní hráči, kteří Ti zase zpříjemní taktickou cestu k Blood Bowlu. Já jsem po přečtení recenzí a pravidel zatím nadšen a je to pro mě zatím must-have.

17.8.2011 22:10:23

Uvidíme
Konečně jsem se dokopal ke shlédnutí Drakkenstrike videa k této hře a ač jsem jí měl ve wish-listu již dříve, tak po krásně zpracované prezentaci vidím, že do hry půjdu. Má to jen jeden háček. Do hry půjdu jen za předpokladu, že hra bude lokalizovaná do češtiny. Ale o tom, že Blackfire si hru pro počeštění v budoucnu vybere jsem docela přesvědčený, vzhledem k tomu, jaký typ her si pro lokalizace vybírají.
Nuže těším se :-).

20.8.2011 10:48:20

Deth
Bože, jen to ne...To by byla další zprzněná hra. Raději nějaký kvalitní fanouškovský překlad, třeba od Mortheho :)

20.8.2011 10:58:14

Vybíráme z Bazaru

Divoká Amazonie - Insert
Divoká Amazonie - Insert
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas