Gallerist, The  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Eagle-Gryphon Games
Fire on Board Jogos
Autoři: Vital Lacerda
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Počet hráčov

Ahojte, chcel by som sa opýtať, ako hra funguje v rôznom počte hráčov. Od vitala som hral rôzne hry a všetky sú najlepšie v plnke. Napr. taký vinhos vo dvojke stráca lesk kvôli mechanizmu zaberania akcií a veľtrhu vína. Kanban a CO2 detto len v pozmenenom kabáte. Ako to teda tu funguje?

Galleristu máme totiž vo väčšej miere v pláne hrávať dvaja. Thx.
28.8.2017 12:56:57

To stOKYi
Ahoj, hrál jsem The Gallerist jen ve dvou, ale jak zmiňuješ např. blokování akcí u Vihnos, tak tady je to obdobné. Rozdíl je v tom, že akce nejdou blokovat, ale pokud zahraješ akci, kde již je jiný hráč, tak mu nabídneš akci navíc a pokud spotřebuje jednotku vlivu (přesně si to nepamatuji), tak má místo základní akce akci daného políčka, což může být zásadní.
To samé se děje i ve dvou jen to není v takové míře jako ve čtyřech, kdy jsou hned od začátku obsazeny všechny čtyři akční pole.

29.8.2017 07:03:57

Počet hráčů
Hrál jsem zatím pouze ve třech nebo ve čtyřech hráčích.
A v obou případech mě to přišlo v pohodě. Nejdřív jsem měl trochu obavu hrát to ve třech, ale kupodivu to podle mě nic neztratilo z hratelnosti a zábavnosti...

Takže z toho dle pohledu jsem taky celkem zvědavý, jaké by to nakonec bylo ve dvou.

29.8.2017 10:54:31

V nejakej diskusií na DŽ už niekto písal, že vo dvojici to nie je ono. Nechceš si kúpiť radšej Fields of Arle???

29.8.2017 20:38:44

hra vo dvojici

Ahojte.. dostala som Galeristu ako darček na vianoce a mame to otestované vo dvojici a jediné čo možem povedat je .... mam novú hru na prvom mieste rebríčka oblúbenosti :) porovnat to s hraním v 3 alebo 4 ešte nemožem, ale vo dvojici tomu nemam po dvoch hrách čo vytknút.. práve naopak...

27.12.2018 20:54:15

skp

2 hraci
Ola,

Hrali jsme to zatim jen ve dvou, ono to neni zas uplny mainstream.

Nebal bych se hry ve dvou. Dle meho to otevira tvurci moznosti, ale diky asistentum lze desku i slusne zaplnit. Nicmene, musite dle meho pocitat s tim, ze vase nepratele nektere veci jen stoji mene zdroju, co taky prinasi novy element...

Jsem zvedav na hru ve vicero hracich, ale nemyslim si, ze je tu mechanizmus, kteremu hra ve dvou vyslovene skodi.

1.1.2019 09:52:53

Vybíráme z Bazaru

Cestování s Jiřím Kolbabou
Cestování s Jiřím Kolbabou
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas