Galaxy Trucker: Velké rozšíření

xxxxxxxxoo hodnoceno 124x (Seznam vlastníků)

Galaxy Trucker: Velké rozšíření - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Galaxy Trucker
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, budovatelská, dopravní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Czech Games Edition
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je

Prosím vás, dostal jsem teď základ této bezva hry. Rád bych věděl, jestli se to nové rozšíření vyplatí. Jaké je a tak. Raději si kupuji rozšíření co nejdříve, ještě se mi ohrajou kartičky v základní hře. Pak to jde poznat, a podvědomě šahám po nich. Děkuji za jakýkoli názor.
15.2.2009 21:41:00

Dobre to je :)
Ale zkus sam .. za 2-3 hry se ti karticky neohraji :) Ja navic dostal karticky nove, v ramci kompatibility packu :-) A navic mam vsechny karty zabalene ... takze mam ted v podstate hry dve ... jeden zaklad a jeden zaklad+rozsireni, coz je uplne skvele, nemusim to separovat, kdyz hraju s mene zkusenymi :)

15.2.2009 22:18:19

skvele
Rozšíření je totální masakr! Spousta nových dílků, karet a možností. Můžeš teď po soupeřích házet asteroidy nebo podplatit robopolicii aby jim krapet pošramotila loď ;) Víc interakce, karet, rozhodování, zábavy. Rozhodně doporučuji všemi deseti.

16.2.2009 07:05:47

sydo
Něco podobného jsem potřeboval slyšet. Hned dnes si ho pujdu za pěkný semestr a k narozeninám koupit. Maličko mě odrazuje cena, ale doufám, že není přemrštěná a dostanu to, za co si zaplatím.

16.2.2009 07:17:07

cena
Cena odpovídá tomu, co dostaneš. Plná krabice dílků a zábavy, já rozhodně nelituji (i když já to měl jako předobjednávku levněji). A jak říká Siaron - s kompatibility packem máš vlastně celou novou hru.

16.2.2009 07:25:18

To Elenistar
Jo sydo má naprostou pravdu. Ještě bych dodal, že to není jedno velké rozšíření, ale více menších rozšíření + nové typy dílků a další stavební plány pro lodě. Takže to je přesně to co mám rád u rozšíření - žádné nový megakus co nemusí sednout ale několik nových věcí co může člověk hrát všechno zaráz a nebo si vybrat co mu zrovna vyhovuje. Jinak, tak ja psal sydo - víc interakce, rozhodování a zábavy (a taky více zničenách lodí :-)). A materiálu opravdu bohatě. Pokud to jde, tak se u her snažím dát vždycky nové rozšíření k původní hře do krabice. U Galaxy truckeru se mi to tedy taky podařilo, ale krabice je napěchovaná k prasknutí :-).

16.2.2009 10:02:25

vaha
Křen má pravdu, když ti krabice s GT a rozšířením spadne na jezevčíka, máš doma zbytečný pytel granulí. A tahat to do hospody je taky med ;)

16.2.2009 10:09:57

pecovarhy

Dostupnosť
Veľmi sa teším na GT-Velké rozšíření, avšak tu na Slovensku ešte nie je dostupný v kamenných obchodoch. Ako st ena tom v Čechách? Je už v obchodoch mimo internetu? Albi mi už pred mesiacom poslala compatibility pack s vyjadrením, že distribúcia GT-VR sa začne začiatkom februára, ale ešte som túto skvelú vec nevidel. Dík

16.2.2009 12:10:04

šťastný majitel
Mám to!!! Dneska jsem si to šel po zkoušce koupit. Jsem spokojený. Vylámal jsem si žetonky(to totiž miluji) a přečetl kartičky. Již teď vím, že se ze začátku budeme pohybovat na pokraji krachu. Ale o to to bude větší legrace. A konečně si budeme ještě více škodit navzájem. A navíc je tam pátý hráč. Tedy možnost většího triumfu a skvělého pocitu z vítězství. Dneska to ukážu klukům na kroužku. Díky za rady.

16.2.2009 14:30:40

Zkoušky
Taky se většinou za zkoušku odměňuju nějakou věcí :D Buď hrou nebo něčím na foťák (objektiv, filtr). Jinak k GT - zkuste ty nové lodě, IIB je opravdu šílenost, s tou jsme vždycky doletěli s troskami lodí, pokud vůbec.

16.2.2009 14:33:42

sydo
Díky za tip. A všem přeji hodně auto-odměn.

16.2.2009 14:37:06

to pecovarhy
Posílám ti citaci informace přímo od pramene co se týče Slovenska:
Na Slovensku je to trochu těžší s prodeji. Tam si bohužel zatím lidi nehrají tolik jako v Čechách a není jednoduché přesvědčit obchodníky, aby měli kompletní nabídku her. Vzhledem k tomu, že základní sady Galaxy jsou na SK prodány pouze desítky kusů, tak s rozšíření Galaxy je to opravdu spíše pro "fajnšmekry" a pár speciálek. Pokud obchody o rozšíření mají zájem, tak samozřejmě není problém to okamžitě dodat.

17.2.2009 08:08:03

pecovarhy

Mecenáš trolíků

Smutná vizitka pre SK
Nepoznám skutočné čísla, ale bol by som rád, keby sa Tvoj prameň v porovnávaní hrania na SK a CZ mýlil. :-)
Len ja sám som pred Vianocami dokopal dvoch ľudí ku kúpe základu GT a obaja boli výsostne spokojní a nevedia sa dočkať, tak ako aj ja, rozšírenia! :-)
Včera som však dostal vyjadrenie z Albi, že obchody na Slovensku budú zásobené do 14 dní, takže ešte trochu strpenia a máme to tu.
Idem teda napísať aj do mojej "špeciálky", prečo toľko naťahujú objednávku takej hernej pecky!

17.2.2009 10:31:39

pár postřehů
Odehráli jsme asi 5 her s tímto novým rozšířením a zatím jsme vyzkoušeli 42 nových dílů a azurové emzáky. Tak jsem si řekl, že napíšu pár postřehů, respektive co mě zaujalo a co třeba ne.

Odstranení 25 dílků za hráče, který nehraje: Toto pravidlo zajišťuje to, že téměř nemáte šanci postavit "super loď", protože díky redukci počtu, už logicky není dostupné vše a řekl bych, že už nikdy nepostavíte dokonalou loď. Což beru jako plus a zvyšuje to obtížnost hry. Jen podotknu, že se to týká hlavně hry ve 2 hráčích, kteří měli před tímto pravidlem obrovský výběr.

Tyrkysoví emzáci: Můj favorit je Manager, toho jsem si vzal skoro vždy (2x jsem měl Diplomata, ale nevyužil jsem jej). Tohle je rozhodně fajn vylepšení...

Nové díly: Moje nejoblíbenější jsou Stázová komora, Spalovací reaktor, Posilovač štítů, Kombinované díly a samozřejmě Životní podpora pro tyrkysové emzáky. Zatím jsem nevyužil Posilovač děl a motorů (ale oba jsem je měl nainstalované, jen ještě nebyla vhodná chvíle je využít nebo mi je někdo nebo něco sestřelil :) ), ale rozhodně jsou to super díly. Nezničitelné plátování mě taky jednou zachránilo, ale využiju jej zřídka kdy, spíše z nouze na ke konci stavění. Dvousměrné dělo jsem měl zatím jednou, taky užitečná věc. Luxusní kabinu jsem doteď bral jako úplně zbytečný díl, ale jen proto, že jsem si myslel, že se ten jeden člověk v ní nepočítá do počtu lidí na lodi :). Až teď, jak píšu tento příspěvek, jsem z pravidel zjistil, že tomu tak není (nechápu, jak jsem k tomu přišel :) ). Takže vlastně zatím není nic, co by mě nezaujalo :). Příště chceme zkusit nové lodě, pak později zlomyslené plány a nakonec za hodně dlouho drsné štreky, tak uvidíme jestli najdeme aspoň jediné negativum, ale pochybuju :)

10.7.2009 06:39:40

Co je kompatibility pack?
Co je ten "kompatibility pack", který zmiňuje Siaron a Sydo ?

29.7.2012 22:05:58

cartas
první vydání základu mělo poněkud jiný rub kartiček, než ostatní vydání a hlavně rozšíření
Compatibility pack nahrazuje tyto odlišné dílky.

Takže pokud nekoupíš základ z druhé ruky tak už tě dneska asi nemusí zajímat.

30.7.2012 07:49:15

kompatibility pack
mám základ z druhé ruky...

1) jak poznám, zda je to "první vydání"?
2) ten kompatibility pack je součástí rozšíření nebo se musí nějak zvlášť shánět?


Edit: odpověď na moji první otázku přímo z CGE:

"...lze to poznat jednoduše - plastové raketky v první edici měli velice špičaté hroty.

Také to lze poznat například z peněz: http://www.boardgamegeek.com/image/428801/galaxy-trucker-compatibility-pack
Ty peníze s bílým okrajem (vpravo) jsou z první edice."



30.7.2012 10:10:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Hadara CZ (Mindok)
Hadara CZ (Mindok)
Akt. cena: 5 €
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas