Galaxy Trucker - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, budovatelská, dopravní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Albi Polska
Czech Games Edition
REXhry
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O galaktických náklaďácích

to Elenistar - já mám tuhle hru hrozně rád. Přijde mi to jako takové pohodové hraní, když člověk nechce vyloženě soupeřit (což se se ženou, s mojí, ani nevyplatí:-D)
Ale ve čtyřech už je to docela boj:-)
15.2.2009 22:02:31

:-)))))
Pohodove hrani ? Si prijd nekdy zahrat s nama :) Kdyz ti nekdo trojkovou lod postavi presne na troje otoceni hodin, tak mas po pohode :-))))

15.2.2009 22:19:51

siaron
Hehe, to je přesné, já taky otáčím hodiny hned, jak se dosypou. Jak říká můj kamarád "nejsme tady na malinách" :D GT je jedna z mých nejoblíbenějších her, pecka, co se nikdy neohraje.

16.2.2009 07:08:15

Boldrick
add tvoje fotky: trochu chyběly štíty ne? :)). Já teď posledně pěkně dostal na prdel od přítelkyně...vlastně ni ale od nějakých pirátů či nájezdníků :). Třetí etapu jsem bohužel nedokončil :(, i když taky měla na mé prohře svůj velký podíl - v bojové zóně při měření sil jsem byl bez šance. Tento týden by mělo dojít rozšíření, jsem zvědav. Hráli jsme teď nedávno GT po dlouhé době a zase mě to chytlo :)

29.6.2009 12:20:11

Beholder
Rozšíření je opravdu oživením (zvlášť pokud sis z webu nestáhl Drsné štreky), po dlouhé době, co jsem ho měl doba, jsem se k němu dostal a znovu mě to nakoplo k hraní GT, luxusní hra, dobré rozšíření ;-)

29.6.2009 12:43:39

rozšíření
je opravdu super, hru velmi obohatí a ozvláštní.

2Beholder: machři létají bez štítů ;)

29.6.2009 12:45:22

Eyron, sydo
jj slyším to ze všech stran jak je rozšíření dobré, tak jsem se konečně odhodlal a po dlouhém odkládání ho taky pořídil a za velmi dobrou cenu (za takovou kolik by rozšíření mělo stát :) )

ad štíty: já občas lítám bez štítů ne proto že bych byl machr ale proto, že na ně někdy zapomenu :)

29.6.2009 12:51:08

štíty
Já se je samozřejmě také snažím na loď dostat, ale když zapomenu, muím mít nějakou výmluvu ;)

29.6.2009 13:23:42

sydo
jo tak, tak teď už tomu rozumím :). Ale co mě nejvíce štve je to, že já se vždycky koukám co nás v etapě čeká a podle toho se připravuju (ale stejně vždycky na něco zapomenu) a přítelkyně se ještě nepodívala nikdy a stejně většinou vyhraje :)

29.6.2009 13:31:36

Beholder
my se nekoukáme nikdy, je to napínavější :) Navíc ve skutečnosti taky nevíš, co tě na cestě čeká :)

29.6.2009 13:58:28

sydo
to je fakt, asi to tak taky začnu praktikovat :)

29.6.2009 14:01:03

beholder, sydo
no já štíty do první lodi dostanu málokdy:-)
a mi v podstatě hrajem na koukání ha trasu, ale nikdy jsem to nestih:-)

29.6.2009 16:00:29

koukání na karty
já se právě vždycky dívám hned než začnu stavět, moc času tím neztratím, protože jsou všechny dílky ještě neotočené a mezi tím co se dívám tak je přítelkyně obrací :). Ale bylo mi to skoro vždy houby platné, že jsem věděl co tam bude, takže příště se na to vykašlu a nebudu se koukat co nás čeká :)

29.6.2009 16:15:11

trasa
Přikláním se k sydovi. Překvapení je překvapení. Také se nekoukáme na karty. Poznámka v pravidlech rozšíření, že je také samosebou možné hrát hardcore verzi, kdy se předem určí i neměnně pořadí karet mne neoslovila. Zkoušeli jste to?

29.6.2009 19:28:09

počet dílů
kdesi jsem se dočetl, že v tom rozšíření je i pravidlo pro omezení počtu dílů podle toho kolik hraje hráčů. Odstraní se 25 dílů za každého hráče, který nehraje. Přijde mi to jako celkem rozumné pravidlo, protože ve dvou je těch dílů strašně moc a chtělo by to určité omezení. Je tam opravdu takové pravidlo a dá se aplikovat i když nebudem hrát hned naráz všechna rozšíření?

29.6.2009 20:18:36

to Beholder
přesně tak odstraňuje se 25 dílků za hráče.
uvádějí,že s rozšířením jich je 186 a, že je jich tam moc, no mě to zas tak nepřijde:-)
všechna jednotlivá rozšíření se dají hrát samostatně. I dílky se nemusí přidávat hned všechny, ale já je zamíchal do původních a už je nerozděluju. Kdyby jsi nechtěl hrát všechny nové dílky, asi by jsi musel upravit počet dílků k odstranění.

29.6.2009 20:56:20

P.S.
VELKÉ rozšíření doporučuju, podle mého je to jedno z nejlepších rozšíření k nějaké hře

29.6.2009 20:58:00

Boldrick
fajn, díky za potvrzení. Nemůžu se dočkat až zkusíme GT s nějakým tím vylepšením :).

29.6.2009 21:34:58

otáčení dílků při stavbě
Jak probíhá u vás stavba lodi? Hrajete tvrdě podle pravidel, tak že vezmete díl k sobe, otočíte a pak umístíte nebo vrátíte. Nebo se neudržíte a dojde na zuřivé otáčení dílků ihned co je vezmete do ruky, tak jak to probíhá u nás ? :)

Btw dneska jsem odehrál snad nejhorší hru za celou dobu. U první etapy jsem se při stavění něják dlouze zamyslel, že jsem nestihl loď dostavět, druhá etapa, jakž takž ušla. Ale třetí etapa to bylo už i na mě moc :). Celkem slušná loď...první kolo - velké meteory z boku - prásk odešlo dělo, které bylo připojeno na posilovač děl (+ještě druhý meteor sejmul podporu života pro hnědého emzáka), který jsem nutně potřeboval hned v druhém kole proti otrokářům se silou 8. ti mě teda porazili a chtěli 5 lidí. No hádejte kolik jsem jich měl :)...takže ve druhém kole konec

8.7.2009 18:40:35

Beholder
To víš, že otáčíme jak vzteklí :D Ze začátku si ty dílky neseme k sobě, ale když už se blížíme ke konci tak jen otáčíme a zuřivě hledáme to, co nám zrovna chybí :)

8.7.2009 18:44:26

sydo
tak to jsem klidný :)...

8.7.2009 20:56:19

ehm
hnedy emzak silu nezvysuje :-D

8.7.2009 21:06:04

Siaron
Já vím. Tu závorku jsem asi nepoužil moc šikovně. Ten nebyl proti otrokářům důležitý, ale ten posilovač děl ano :).

8.7.2009 22:36:01

hádanka :)
Je možné abyste ve dvou hrách ze tří chytli sabotéra a v obou případech si hodili 2x sedmičku, čímž jste se na lodi 3A trefili do základového dílu a tím vám odpadla půlka lodi?

Je to možné, zažil jsem to :)...v GT je prostě všechno možné :). Takové šílené situace kdy smutně (popřípadě nasraně) odstraňujete půlku své krásné lodě za doprovodu škodolibého smíchu na druhé straně stolu prostě v Agricole nezažijete :)

11.7.2009 18:10:33

Beholder
hehe, to by mě asi kleplo (pokud by se to stalo mě) nebo bych se usmál (kdyby se to stalo soupeři). A navíc u té 3A je to stokrát vypečenější :D

11.7.2009 18:15:53

Beholder
vyjasnění: usmát jako usmát se k smrti, ne jen pousmát se :)

11.7.2009 18:16:41

Vybíráme z Bazaru

Pirátské kostky
Pirátské kostky
Akt. cena: 180 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas