Galaxy Trucker - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, budovatelská, dopravní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Albi Polska
Czech Games Edition
REXhry
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jake rozsireni ??

Zacal jsem hrat s 5-ti letym synem (osekly jsme limit pro staveni lodi - spis mu s tim nekdy pomaham).
Mam dve otazky:
1. Jake by jste doporucili rozsireni a proc ??
2. Umoznuje nejake rozsireni kooperativni variantu ??
Predem diky za odpoved.
7.4.2020 08:28:24

Angri
Já mám zkušenost jen se dvěma rozšířeními: Další velké rozšíření a Nové lodě. S hraním s dětmi zkušenosti nemám, ale předám alespoň své názory :).

Další velké rozšíření osobně pro hraní s dítětem nedoporučuju. Jednak rozšíření hodně zvyšuje komplexnost hry, protože je v něm hodně nových druhů dílků, které mají každý jiné využití a jiná pravidla pro stavění. A navíc má smysl tyto dílky používat hlavně při hraní s Výsadky, což znamená, že hráčům na jejich lodi přistane vetřelec a loď jim ničí. To mi přinášelo natolik negativní zážitek, že jsem rozšíření raději prodala. Dospělým, kteří mají rádi škodění, to vyhovovat může, ale dítěti by to podle mě vadilo.

Nové lodě naopak klidně doporučím, protože rozšíření přináší "pouze" nové tvary lodí - některé např. kulového tvaru, u kterých je nutné přípojkami propojit levou a pravou stranu lodi, jiné s "nestabilním prostředkem", kde je potřeba napojovat na sebe jen propojky s přesně stejným počtem vývodů apod. Vyhodnocování letových karet je sice náročnější, ale s tím vždy lze dítěti pomoci.

Kooperativní hraní podle mě neumožňují ani další rozšíření, třeba to někdo další potvrdí. Galaxy Trucker je prostě soupeřící hra.

Je otázka, proč vlastně rozšíření chceš pořizovat. Pokud kvůli kooperaci (což bych chápala), tak máš nejspíš smůlu; pokud kvůli něčemu jinému, tak to sem doplň, ať se ostatním lépe radí ;).

7.4.2020 12:17:02

Drsné štreky
Zkoušeli jste Drsné štreky? Je to volně ke stažení a můžete si dát kooperativní výzvu typu "aspoň doletět do cíle".

7.4.2020 13:43:24

Vybíráme z Bazaru

Vesnicka
Vesnicka
Akt. cena: 22 €
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas