Herní kategorie: desková hra, strategická

Páté sólo (za Krustonauty)

Autor: Jonash | 1 hodina 30 minut | 29.1.2022 | 0

Hra: Gaia Project: Galaxie Terra Mystica

Hráči: Jonash

Vyhrávám nejtěsnějším rozdílem, což je mé první vítězství proti běžné úrovni Automy! Já hrál za hnědé Krustonauty, Automa za oranžové Geodeny. Mapa klasicky rozložená náhodně.

Získal jsem 126 bodů, Automa 125.

Byl jsem první v oboru závěrečných bodováních (Gaia planety - těch jsem měl neskutečných 8! - a budovy ve federaci - 11), Automa až třetí. Přitom až do 5. kola jsem na tom byl bídně. V průběhu 5. a zejména 6. však zabral mj. několik Gaia planet (nejdřív jsem měl za ně body při pasování a v závěrečném kole byla na nich bodována stavba dolů - využil jsem toho 3x, dvě byly planety s gaiaformery a jedna vzatá za použití kiku).

Také jsem v posledních dvou kolech utvořil 2 federace. Nejlepší tah byl krátce před koncem - posun na nejvyšší políčko stupnice Projektu Gaia (skrze dva postupy v oblasti výzkumu), čímž jsem získal 4+8 bodů! Přes stupnice jsem měl 20 bodů, kdežto Automa 28. Za zbylé suroviny byly 2 body.

Vůbec jsem nepostavil akademii ani planetární institut. Zato jsem postavil všechny doly i výzkumné laboratoře. Neměl jsem žádnou pokročilou, ale 3 běžné technologie.

Odehráno v: neuvedeno