nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Frutti di Mare

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Piatnik
Autoři: Simone Luciani
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Ocitáme se na trhu mezi pěti stánky, kde se prodávají mořské plody. Každý z prodavačů se snaží utržit co nejvíce peněz. V průběhu dne ceny stoupají a klesají. Na konci dne však musí být všechny mořské plody prodány.

Frutti Di Mare je jednoduchá společenská hra pro 2-6 hračů od 6 let. Hra má 3 kola a hraje se po směru hodinových ručiček.

Doprostřed stolu dáme 6 karet stánků s mořskými plody tak, aby štítky s cenami byly seřazeny od nejmenšího po největší. Karty s podnosy zamícháme a v náhodném pořadí umístíme pod karty s cenami. Karty s bankovkami roztřídíme podle hodnoty. Karty s plody moře zamíchame a každému dáme 7 karet.

Nejmladší hráč se podívá na své karty, jednu si vybere a položí jí před sebe tak, aby ji všichni viděli. Mořský plod, který je na obrázku, nyní stoupne v ceně. Hráč tedy vymění odpovídajíci podnos za podnos s vyšší hodnotou (tnz. kartu ležící vpravo). Vynese-li hráč kartu s plodem, který se aktuálně prodává za nejvyšší hodnotu, srazí cenu na 0,-. Vynesené karty odkladají hráči na hromádku před sebe, všichni tak vidí pouze tu poslední. Jakmile už nikdo nemá v ruce žádné karty končí první kolo. Všichni hráči si vezmou svých 7 plodů moře, přidělí jim aktualní cenu a obdrží za ně odpovídjící částku v bankovkách. Stejným způsobem následuje 2. i 3. kolo.

Hra končí po 3. kole. Kdo utržil nejvíce peněz vyhrál.

 

 

Autor: gipi