Frostpunk: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 83x (Seznam vlastníků)

Frostpunk: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 16 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Post-apokalypsa
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Adam Kwapiński
Jakub Wiśniewski
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšíření - dostupné na KS

projel jsem si pledge a web na kickstarteru, ale některé věci ohledně rozšíření mě nejsou moc jasné

konkrétně mám deluxe pledge -


Frostpunk: The Board Game - základní hra, to je jasné
Frostpunk: The Board Game Miniatures expansion - miniatury budov, jasné
Frostlander expansion - celé rozšíření, karty navíc - jasné
All unlocked stretch goals - vše co obsahovala kampaň na KS (tzn lepší materiály, tokeny...)
Pre-shading for the Generator tower - vystínovaný generátor, jasné
Pre-shading for the Miniatures expansion - vystínované plastové miniatury - jasné



ale moc nechápu význam rozšíření Dreadnought expansions - jaká je jeho funkce? Scénář? Nebo pouze vizuálně zajímavý kus plastu v podobě "vlaku" a žádná realná funkce pro hru?

jak bude fungovat rozšíření "Resources expansion" vzhledem ke tvaru uhlí a generátoru? To budu mít na mapě k dispozici hromádky uhlí z toho packu, ale do generátoru budu sypat klasické kostičky ze základní hry? To pak tohle rozšíření postrádá smysl. Nějak si nedokážu představit, že by se do generátoru házelo to uhlí z tohoto rozšíření...

dneska nově přidali "Timber City Expansion" - jestli to dobře chápu, jedná se pouze o možnost výměny plastových budov za dřevěné omalované varianty toho samého?

a ještě "Iceberg Box" což je pouze XXL krabice za 800 kč, do které se to všechno bude případně dát uložit?
30.3.2021 21:28:11


Dreadnought je jen miniatura. Uhlí z resources expansion do generátoru házet nepůjde, ale budeš házet to obyčejné (FAQ). Dřevěné budovy jsou ty stejné jako plastové, resp. karty budov v základu, jen si můžeš vybrat, že nechceš plast, ale dřevo. Box je úložna na všechno, ale nevejde se do PAXu.

30.3.2021 22:20:19


aha aha, hned jsem chytřejší. Co je to PAX?

Pořád nad tím resource expansion packem přemýšlím, ale láká mě i ten box - mít vše v 1 pevné krabici je výhoda a prý se do ní vejde i ta herní podložka.

31.3.2021 16:15:21


Sorry ne PAX ale Kallax, X jako X :)

8.4.2021 21:58:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Mage Knight ultimátní edice
Mage Knight ultimátní edice
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas