nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Frostpunk: The Board Game

Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Post-apokalypsa
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: není
Vydavatelé: Glass Cannon Unplugged
Autoři: Adam Kwapiński
Jakub Wiśniewski
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Ocekavani

Jake jsou vase ocekavani ohledne Frostpunku? Doufam, ze to bude dalsi Battlestar Galactica. Tema i prostredi si o to vyslovene rika. Jak byste si Frostpunk predstavovali vy?

8.7.2020 19:17:10

video

5.5 hodiny o hre? Uf. Vydrzel jsem prvnich 40 minut, kde jsem se dozvedel, ze nemaji poresene, jak budou jednotlivi hraci mezi sebou interagovat a je to neco, na cem budou pracovat az na konci, kdy budou mit hru hotovou. Nebo v tom duchu jsem to pochopil. Cili zatim to vypadalo, ze je hra spis kooperativni.

No, uvidime, s cim prijdou, ale za me je to momentalne na 80% pass.

2.8.2020 20:47:48

Video

https://youtu.be/hIAS0SkiiHc

2.8.2020 14:52:31

Podobné TWoM

Já taky doufám že to bude podobné TWoM hlavně kvůli nezapomenutelné atmosféře kterou hra umí během hraní vytvořit. Je to super hra plná těžkých morálních rozhodnutí a to čekám i od této hry. Hlavně doufám že budou obsaženy i různé scénáře a varianty hry které hru výrazně promění aby nebyla moc repetitivní. A taky doufám že bude dobře vyřešeno budování základny a obsluha reaktoru. No a hlavně aby to vydali i v češtině.

9.7.2020 13:50:54

@Havelock

Doufam, ze se neco takoveho nestane. Vcelku jsem si chtel This War of Mine vyzkouset, hru jsem hral, ale kdyz jsem ji videl na stole a slysel i nejake komentare atp., tak me to z nejakeho duvodu vyslovene odrarilo.

Ten Frostpunk ma podle me hodne nabeh na hru ala BSG - jedine co nevim, jak by tam mohli zakomponovat je ten semikooperativni mod.

Uplne v klidu by tam mohlo byt nejake hlasovani jako v BSG, jen by to treba fungovalo, jestli se rozhodne o A nebo B, jsou tam ty role, kazdy by zastaval jednu cilovou skupiny - pristehovalci, delnici, obchod... byl by tam ten starosta.
Dokazu si i predstavit nejakou analogii s letem na zemi ala, musime x krat po sobe rozfajrovat kotel, abychom prezili x zim a potom pro nas nekdo prijde s tim, ze nemuzou odejit vsichni treba + v prubehu je nutne udrzovat teplo na urcite hranici, jinak se ztraci ruzne atributy.

Asi jsem sam, ale vazne v tom vidim "nastupce" Battlestar Galatctiky nebo alespon nejakou alternativu. I tim tematem mi to prijde hodne zajimave.

@JAHMANsvk
Hosi, to mi nedelejte. Ja si to TWoM budu muset vyzkouset.

8.7.2020 20:25:06 | Upraveno autorem (porovnej)

FP

Ja suhlasim s Havelockom a dufam, ze to tak aj dopadne :) TWoM je pecka..

8.7.2020 20:24:59

VM

Já tipuju, že to bude hodně blízký This war of mine. Zvlášť když to dělá stejnej chlap. Takže takovej víc interaktivní gamebook, kde to bude plné morálních rozhodnutí.

8.7.2020 19:52:17