Frostpunk: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 83x (Seznam vlastníků)

Frostpunk: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 16 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Post-apokalypsa
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Adam Kwapiński
Jakub Wiśniewski
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Ocekavani

Jake jsou vase ocekavani ohledne Frostpunku? Doufam, ze to bude dalsi Battlestar Galactica. Tema i prostredi si o to vyslovene rika. Jak byste si Frostpunk predstavovali vy?
8.7.2020 19:17:10

VM
Já tipuju, že to bude hodně blízký This war of mine. Zvlášť když to dělá stejnej chlap. Takže takovej víc interaktivní gamebook, kde to bude plné morálních rozhodnutí.

8.7.2020 19:52:17

FP
Ja suhlasim s Havelockom a dufam, ze to tak aj dopadne :) TWoM je pecka..

8.7.2020 20:24:59

@Havelock
Doufam, ze se neco takoveho nestane. Vcelku jsem si chtel This War of Mine vyzkouset, hru jsem hral, ale kdyz jsem ji videl na stole a slysel i nejake komentare atp., tak me to z nejakeho duvodu vyslovene odrarilo.

Ten Frostpunk ma podle me hodne nabeh na hru ala BSG - jedine co nevim, jak by tam mohli zakomponovat je ten semikooperativni mod.

Uplne v klidu by tam mohlo byt nejake hlasovani jako v BSG, jen by to treba fungovalo, jestli se rozhodne o A nebo B, jsou tam ty role, kazdy by zastaval jednu cilovou skupiny - pristehovalci, delnici, obchod... byl by tam ten starosta.
Dokazu si i predstavit nejakou analogii s letem na zemi ala, musime x krat po sobe rozfajrovat kotel, abychom prezili x zim a potom pro nas nekdo prijde s tim, ze nemuzou odejit vsichni treba + v prubehu je nutne udrzovat teplo na urcite hranici, jinak se ztraci ruzne atributy.

Asi jsem sam, ale vazne v tom vidim "nastupce" Battlestar Galatctiky nebo alespon nejakou alternativu. I tim tematem mi to prijde hodne zajimave.

@JAHMANsvk
Hosi, to mi nedelejte. Ja si to TWoM budu muset vyzkouset.

8.7.2020 20:25:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Podobné TWoM
Já taky doufám že to bude podobné TWoM hlavně kvůli nezapomenutelné atmosféře kterou hra umí během hraní vytvořit. Je to super hra plná těžkých morálních rozhodnutí a to čekám i od této hry. Hlavně doufám že budou obsaženy i různé scénáře a varianty hry které hru výrazně promění aby nebyla moc repetitivní. A taky doufám že bude dobře vyřešeno budování základny a obsluha reaktoru. No a hlavně aby to vydali i v češtině.

9.7.2020 13:50:54

Video

https://youtu.be/hIAS0SkiiHc

2.8.2020 14:52:31

video
5.5 hodiny o hre? Uf. Vydrzel jsem prvnich 40 minut, kde jsem se dozvedel, ze nemaji poresene, jak budou jednotlivi hraci mezi sebou interagovat a je to neco, na cem budou pracovat az na konci, kdy budou mit hru hotovou. Nebo v tom duchu jsem to pochopil. Cili zatim to vypadalo, ze je hra spis kooperativni.

No, uvidime, s cim prijdou, ale za me je to momentalne na 80% pass.

2.8.2020 20:47:48

Ta hra vypadá lákavě. Co mě však zaráží, je cena dokoupitelných figur budov. To jako opravdu?

23.1.2023 15:31:09

@černý vlk já je sice mám, ale z hlediska obsluhy hry to zrovna moc pohodlí nepřidává, spíše to celé komplikuje (figurka nejen že překáží, ale ještě mě trvá najít správnou variantu budovy…)

23.1.2023 21:50:00

Vybíráme z Bazaru

Siegestorm od Albi (nová)
Siegestorm od Albi (nová)
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas