Frostpunk: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 84x (Seznam vlastníků)

Frostpunk: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 16 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Post-apokalypsa
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Adam Kwapiński
Jakub Wiśniewski
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy ze hry ve více hráčích

Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda máte někdo zkušenosti ze hry ve více hráčích. Plánuji hru hrát většinou ve více lidech, takže jestli to není spíše sólo hra kde ve více hráčích bude nuda.

12.2.2023 13:25:17

Tak primárně je to sólovka. To je asi jasné. Ale myslím že obecně není špatné si zahrát i takové hry třeba ve dvou. Hlavně u těch komplexnějších sólovek kdy se toho musí hodně hlídat a plánovat je to určitě fajn mít dalšího k ruce. Ve více než dvou hráčích jsem to ale zatím nehrál. Určitě to nebude nejideálnější počet hráčů, ale pokud vás baví společné plánování a dokážete se domluvit tak to může fungovat. Hlavně první hry budou určitě dobré v tom, že každý si bude hlídat jen část hry jemu svěřenou, takže se do toho lépe dostanete.

12.2.2023 14:17:27

@Fikay1 

Čo tak sem?

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/frostpunk-the-board-game-10538/diskuse/dojmy-34294/

12.2.2023 17:35:34

@JAHMAN 

Tam jsem právě koukal, ale názory se křížily a nenašel jsem odpověď, kterou jsem hledal. Pochopil jsem, že je to převážně sólo hra, ale zajímalo mě, jestli to někdo hrál ve např. 4 hráčích a jestli tam bylo co dělat nebo prostě nuda

12.2.2023 18:57:39

Ve dvou je to famozni. Vic hracu to nepotrebuje. Pokud je dobra skupina, kde hracum nevadi cekat na tah a uzivaji si atmosferu (OK, trpi v atmosfere ;)), tak to pujde. Bude strasne moc zalezet na skupine.

14.2.2023 20:50:54

Za mě nejlepší ve 2 hráčích. Víc za mě ne, protože už by to hru zbytečně protáhlo a nebaví mě se s tolika lidma dohadovat co a jak. 
Nicméně ve dvou se mi líbí střídání v tazích hráčů a tím pádem i využívání karet obyvatel, protože navíc tak ještě musíte plánovat, aby vám tam zbyl správný Worker na vykonání akce z karty… a teď se pretahujte o posledního technika ;) 

Je to taková drobnost, ale ta mě na tom baví.

Sám bych to asi nehrál, už jen kvůli te přípravě a úklidu. 

 

Takže za mě 2 ideál!

15.2.2023 14:34:45

Hrál jsem několik partií, z toho jsme nedohráli jedinou, byť hru už máme pravidlově zmáknutou. Myslím, že příští hra už bude bez problémů do konce. 
Frostpunk je za mě víc hra, než třeba This War of Mine. Ten se hraje tak nějak sám. Tady hráči mají opravdová dilemata a musí dělat složitá rozhodnutí. Nicméně většinou je to o tom, podebatovat u stolu a pak se společně rozhodnout. Je jedno, jestli to hraje jeden hráč, dva nebo čtyři. Je to hlavně o té debatě u stolu, než o tazích jednotlivých hráčů. Koho baví tohle debatování a společné rozhodování, tomu se to bude líbit. Ale je pravda, že ve dvou hráčích se snadněji najde společná řeč, zatímco ve čtyřech se už diskuze mohou protahovat. 

15.2.2023 21:36:29

Já to hrál jen sólo. Ale když se podíváme na mechanismy té hry, tak ta hra je čistá solovka. Suroviny jsou sdílené, nerozlišuje se vůbec, čí jsou to pracovníci, kdo vlastně zvýšil/snížil naději, apod. Rozhodovací pool je společný, každý jednotlivý tah děláte jako skupina. Jedinou výjimkou jsou karty v ruce, které se dají vyložit, když vysíláte (společně) pracovníka na akci. Hráč pak může dát kartu osobnosti z ruky a pracovníkovi dát dočasnou schopnost. To je jediná situace, kdy si můžete říct: “Tak to nám bodlo. Super Franto!”. Je tady ovšem ještě atmosféra, téma ve hře. Dokáži si představit, že budete chtít přizvat spoluhráče a ukázat mu, jakou atmosféru, tlak na rozhodování, může hra vyvolávat. Ovšem znovuhratelnost čistě na základě atmosféry? Za mě to asi bude pár her. Pak to stejně bude lepší si zahrát sólo. Nemám zatím nahráno, ale mám pocit, že je to dobrá euro hra (s přídavkem atmosféry), která bude moci nabídnout v sólo hře dostatek znovuhratelnosti. Jako kooperativní hra ale znovuhratelností neobstojí a ostatní hry tam venku ji zcela převálcují… Ale nejsem moc atmosférický hráč, takže jiní to mohou mít jinak. Ale pocity zatím ze hry skvělé, příjemně překvapila. Kéž bych měl více času si ji znovu zahrát…

16.2.2023 09:07:20

My to hráli ve třech. Hraju se svými náctiletými dětmi a většinou jsem alfa hráč, takže jsem měl dva poradce. Tady mi přišlo, že díky rolím se celkem dobře dařilo eliminovat právě alfu, prostě o co jsem neměl, jsem se nestaral :). Trochu nevýhoda byla, že u nás hráč, který měl na starost generátor, měl pak nejmenší motivaci se zapojovat do hry. I když si tu roli vybral a má největší interakci s generátorem, tak to bylo hned vyřízené, o generátoru se moc nedebatovalo. Přišlo mi, že ostatní řešili náročnější rozhodnutí. Ale to může být individuální, je možné, že mu jen nesedla ta role, uvidíme po více hrách, až si to prostřídáme.

16.2.2023 20:54:09

Vybíráme z Bazaru

Pán prstenů: Karetní hra - Kopce Emyn Muil
Pán prstenů: Karetní hra - Kopce Emyn Muil
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas