Frosthaven - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: neuvedeno
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kickstarter je LIVE

Ahoj, právě byl spuštěn Kickstarter pro Frosthaven. Během prvních cca 10ti minut splnili cíl...

https://www.kickstarter.com/projects/frosthaven/frosthaven?ref=user_menu
31.3.2020 17:22:34

...
mega za 30 minut...not bad :D

Nevíte někdo, jak nakonec dopadlo vyjednávání albi o CZ překladu už v rámci kampaně?

edit: už jsem to našel - nebude součástí, překlady vyjdou až cca půl roku po anglické verzi... Tzn. si asi počkám na retail (KS bonusy tradičně nejsou)

31.3.2020 17:31:56 | Upraveno autorem (porovnej)

...
V rámci kampaně česká verze prý nebude. Ale měla by být víceméně rovnocenná.
...................................................................
Odvážný dobrodruh

31.3.2020 17:33:33

Cz
V kampani ve FAQ přímo píší, že jednají se svými partnery na lokalizacích. Mezi nimi je i Albi. Navíc je tam psáno, že se předpokládá, že by tyto verze přišly na trh půl roku po tom co se doručí KS.
Jenom by mě zajímalo jak bude Albi přistupovat k těm sólo scénářům. Jestli je bude také překládat.

31.3.2020 18:16:44

pul roku
Teda, CZ verze pul roku po vydání je dost zklamání :(

31.3.2020 19:57:23

cz verze
No, abych byl upřímný, tak dokud se nezačalo spekulovat o nějakých tajemných zprávách apod. a k tomu žádné vyjádření od Albi na dotazy ohledně češtiny, aspoň co jsem si všiml, tak jsem si říkal, že na 99 % to nebude součástí KS - ale pak jsem začal věřit a to byla ta chyba :-D . Bohužel, my asi půjdeme směrem k ENG verzi.. půl roku je půl roku, nehledě na zpoždění, které tam beztak ještě bude.

31.3.2020 22:32:28

Půl roku
Jen by mne to zajímalo neb to tak osobně nemám ... Co je na půl roce tak strašného? Copak není ten půlrok co hrát z těch stovek her a poté si to dát česky a ještě tím podpořit českého vydavatele?
Nemyslím to nijak zle, každý věci vidí jinak a sám chodím do KS verzí. Ale když mi přinesou něco navíc. Nebo je tu v KS verzi něco navíc co nevidím?
Honza Mamut
*Problém v Katalogu her? Napište mi.*

31.3.2020 22:51:19 | Upraveno autorem (porovnej)

souhlas
Taky nechápu tu reakci. Půl roku od doručení KS je ještě veeelmi dobrý čas. Některé hry trvají mnohem déle. Půl roku uteče jako nic, ale samozřejmě je to každého věc. No judgy judgy.

1.4.2020 00:00:30

to 2vkjmch a Havelock
Moje herní skupina se díky povaze zaměstnání a rodinám neschází moc pravidelně a byl to právě Gloomhaven, co byl silný hnací motor našich setkání, takže prostě a jednoduše to budeme chtít hrát, co to vyjde. To je tuším docela logický a jednoduchý důvod. :-)

Jinak půl roku je takový zatím hezký odhad. Všichni víme, že produkce deskovek dostala poměrně přes prsty, a tak by se nebylo čemu divit, kdyby i česká edice neměla nějaký to zpoždění. Za mě vánoce 2021 zní reálně. :-)

1.4.2020 00:09:58

Půl roku
Podobně jako Francooaa, taky se nám pravidelná grupa na hraní deskovek skoro rozpadla, protože prostě každý už nemáme tolik času a máme povinnosti jinde a Gloomhaven nám dal hodiny a hodiny zábavy.

Ad počkání na Frosthaven půl roku - jak bylo psáno, je to pouze odhad, který se může změnit. Navíc, alespoň já, beru tu nejvyšší pledge, kde kromě veškerého obsahu krabice jsou i solo questy (které v reprintu GH byly jako addon, ačkoliv Albi je zařadilo do core box), profesionálně namluvené flavour texty k scénářům, takže to nebudeme muset číst, co jsem slyšel úryvek, tak to zní moc dobře, je tam organizér na všechno a kovové mince, které se budou hodit do budoucna i jinde, všechno najednou.

1.4.2020 00:55:01

půl roku
Je docela dobrý odhad, samozřejmě pokud se nebude zase opakovat pandemie. Tainted Grail sem do Česka přišel ke konci listopadu, lokalizovaná verze tu před Covidem měla být ke konci května.

1.4.2020 08:43:12

Rewards bez Frosthaven
Ahoj lidi, poradíte prosím s KS? Řekněme, že věřím Albi, že na Deskohraní 2021 to sem dovalí lokalizované. V takovém případě bych si počkal na CZ verzi, ale rád bych vzal z KS některé dílčí věci bez hry samotné (např. mince, insert - možná i dva inserty, pokud je kompatibilní i s GH - tuhle otázku jsem už na KS položil, čekám na odpověď; dále třeba Forgotten Circles s removable stickers). Dá se to vyřešit tím, že půjdu do pledge Slay an Ooze za 1 USD a pak to poladím v PM? Nebude mě PM pak nutit, abych vybral jako nutný základ pledge s hrou? Možná blbý dotaz od někoho, kdo má za sebou už asi 20 KS kampaní, ale zatím nikdy jsem nešel cestou vynechání core product... Předem díky moc za odpověď od kohokoli, kdo s tím má zkušenost. Zdar!

1.4.2020 08:44:12

VAT
Co jsem si všiml, tak cena bude ještě v PM pro Evropu navýšena o 19%.

1.4.2020 11:40:52

Kadylek
Ve FAQ je toto:

Can I pledge $1 now and use the pledge manager to get a copy of Frosthaven for the kickstarter price?

>> Yes, a $1 pledge will allow access to the pledge manager where you can buy Frosthaven and any add-ons you want.

Takže to vypadá, že by to mělo jít. Pravděpodobně je to tak i dělaný kvůli tomu, že díky pandemii lidi nevědí aktuálně, jak to budou mít s penězi, takže teď mohou přispět dolar a pak to "dokoupit" v pledge manageru, který se bude otvírat cca 3 týdny po konci kampaně.

Add insert - předpokládám, že kompatibilní nebude, protože to již někdo řešil v komentářích a údajně tento je dělaný specificky na Frosthaven, neboť ta krabice je o něco vyšší.

1.4.2020 11:45:04

UmmA
Jo + ještě poštovné bude extra (28$ pro base, 43$ pro base+organizér).

1.4.2020 11:46:56

Stinolez
Ahoj, diky, ale me to z toho nevyplyva, ze muzu vynechat hlavni produkt. No, asi proste obetuju dolar a uvidime :)

Kazdopadne ohledne insertu mas pravdu. A kdyby to nekoho zajimalo - uplnou kompatibilitu s GH negatantuji (citace od autora): “Hello! While Frosthaven will be similar there will be extra components that BT will be accounting for, because they design it to best fit Frosthaven we
cannot promise that it will fully support Gloomhaven.”

1.4.2020 23:23:30

Kadylek
Většinou to nejde, nedává to pro ně smysl z obchodního i logistického hlediska. Spíš se s někým domluv, kdo si vezme anglickou verzi, ať ti k objednávce přihodí addony, co chceš. Nebo si kup all-in a pak prodej základní krabici.

2.4.2020 09:52:05

UmmA
Díky, tak nějak jsem uvažoval, když jsem psal ten dotaz.

2.4.2020 13:03:42

Nákup

já budu velmi pravděpodobně brát základní verzi, kdyby někdo chtěl extras, dejte vědět

2.4.2020 16:22:31

mince

Byl by někdo ochotný vzít mi 1x kovové mince? mám Gloomhaven a do Frostu nepůjdu i když mi to moc láká, ale asi ani 1 nedohrajeme do konce.

3.4.2020 13:48:53

mince
Aj ja by som mal záujem o tie mince ak by sa nejaká dobrá duša našla ktorá by mi ich kúpila a poslala. Samozrejme po vzájomnej dohode. Prosím napíšte mi PM.

Ďakujem

3.4.2020 13:54:36

Frosthaven

My taky trošku váháme, z gloomhavenu jsme odehráli tak 20% a loni jsme koupili dost pribehovek a s těma tréma detma ani karantena nepomáhá :)
Je tam toho dost co koupit, kurz dolaru bida a ještě to dph navrch, peklo :)
Každopádně jestli to budu brát, tak z ks. Raději podpořím přímo autora než někoho, kdo vymyslel překlad kutila tima:)
Jedině nejaka velice friendly cena cz verze by mě možná trošku nalomila, ale očekávám, že cena bude stejná...

Ale asi vemu jen 1 dolar pledge a budu doufat v lepší kurz :)

3.4.2020 15:51:12

Den jedenáctý
K dnešnímu dni se na Kickstarteru vybralo už přes 7 milionů dolarů! Frosthaven, v kontextu uvedeného čísla, registruje téměř 50.000 "předplatitelů", z čehož je nějakých 7.500 s minimálním příspěvkem 1 dolaru v očekávání věcí příštích.

Pro zajímavost, Frosthaven má být v tuto chvíli údajně třetí nejvíce podporovaná (úspěšná) hra na Kickstarteru. Zdaleka nejvíce tu získal projekt Kingdom Death: Monster 1.5 - přes 12 milionů dolarů (19.000 předplatitelů), následovaný Exploding Kittens - téměř 9 milionů dolarů (219.000 předplatitelů).

Co myslíte, překoná Frosthaven ve finále hranici 8 milionů dolarů?

11.4.2020 17:04:56

Den devatenáctý
Hranice 8 milionů dolarů pokořena, zatím se Frosthavenu nějakým způsobem upsalo cca 55 tisíc hráčů. Zbývá 11 dnů a otázka, zdali se podaří zdolat další milník, tedy 9 milionů dolarů :)

19.4.2020 23:22:34

pepim
Já do toho nejdu určitě, v Gloomhavenu jsme tak v polovině po víc než roce a tohle je v podstatě to samý v bleděmodrým (doslova)...

20.4.2020 08:27:16

kovové mince
Byl by někdo ochotný vzít mi 1x kovové mince? Když tak dejte vědět do SZ.

20.4.2020 08:48:51

Vybíráme z Bazaru

Zombicide 2nd Edition : Comic Book Extras Vol. 2
Zombicide 2nd Edition : Comic Book Extras Vol. 2
Akt. cena: 1150 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas